Darkphase

onların nesli değilim,grubuda bir kaç sene evvel demo çalışmaları dinlerken tanıdım.94'te ödtü'de verdikleri konserin hikayesini anlatılırken geçen sene bahar şenliğinde çıktılar karşıma.Sonrasında 2003rock-station'un onur konuğu olduğunu duyduk,canlı kanlı dinledik.ilklere imza atmış tarz adamlar,yaptıkları yapacaklarının göstergesidir umarım.dinleyenlerin yorumlarını beklerim...adını duyanlarada kısa bi özgeçmiş alıntıladım...dinleyin sıkı grup.
1989 yılında kuruldu. 24.03.1991’de ilk konserini verdi.
· Türkiye’nin ilk demolarından biri olan “Mortal Visions”'ı kaydetti

· 1991’de Almanya’da çıkan derleme bir albümde gruba yer verildi.
· Haziran 1991’de Hollanda’lı grup “Swazafix”i ülkemize davet ederek, iki konser verdi.
· Aralık 1991’de “End of Lunacy” adlı ikinci demosunu dinleyicilerine sundu.
· Bu demo sayesinde yerli ve yabancı birçok dergide gruba yer verilmeye başlandı.
· “End of Lunacy”, Amerika, Avrupa ve Uzakdoğu ülkelerine postalandı.
· Grup 300 kadar dergi ve radyo istasyonundan olumlu eleştiriler aldı.
· Dünyanın en tanınmış dergilerinden olan ve o zamanki müzik piyasasının belli kriterlerini ortaya koyan “Metal Hammer” ve “Kerrang” Darkphase’ e yer verdi.
· Amerika’dan “Wild Rags Records” ve “Urban Warfare Productions”, Almanya’dan ise “Ragnarök Distributions” demonun dağıtımını üstlendi.

· 13 Mart 1993’te “Laneth’li Konserler”de 2000 kişiye konser verdi.

· 1994 yılına kadar konserler veren grup ilk albümünü kaydetti.
· Kısa sürede üçüncü baskısı tükenen albümleri “Waning Moon, Setting Sun” 17.000’in üzerinde bir satışa ulaştı. Bu, o yıllarda sadece konserlerle promosyon yapabilen gruplar için büyük bir başarı olarak nitelendirildi.
Konserler devam ederken talihsiz bir kaza sonucu grup, bas gitaristi Ögeda Cenikan’'ı kaybetti.
· 14 Şubat 1996 tarihinde grup Türk Rock tarihinde bir ilke daha imzasını attı ve “Imperial Cancer Research Fund”ın davetlisi olarak, İngiltere - Londra’da başarılı geçen bir solo konser verdi. Bu konserle grup İngiltere’de çalan ilk Türk grubu ünvanını elde etti.

Grup büyük organizasyonlarda yer almayı sürdürerek İstanbul Ortaköy “Rock House”da Harley Davidson motorlarının Türkiye tanıtımında özel davetli olarak 4.000 kadar izleyiciye konser verdi.Grup 14-16 Mart 2003 tarihlerinde, ülkemizden Erkin KORAY, Almanya’dan TANKARD ve MOURNING CARESS gibi grupların sahne aldığı Ankara Saklıkent'te düzenlenen 6.Uluslararası RockStation Festivali’nde onur konuğu oldu.
daha fazla bilgi içinwww.darkphase.net.download edilecek parçalar var.
ayrıcawww.bira.gen.tr'da grupla yapılmış en son röportaj mevcut.

Ya anladığım kadarıyla(yanİ:p)Baba bir grup bu Darkphase.Hiç dinlemedim daha önce;ama bir o kadar da ayıpladım.Bu forumda ne abilerim,ablalarım var 20 yaşını aşmış;16 yaşımda ben bile buraya bir cevap yazma gereğini gördüm kendimde:?::!:

Severek takip ederim ankara piyasasında en çok beğendiğim grup. (Klavyecisi Hocam diye sölylemiyorum)... tarzları daha iyi oldu türkçe olunca....

Şimdi yeniden Yeni ALBÜMLERi için "studio on air" çatısı altında buluştuk kendileri ile... Çok güzel zamanlar geçirmek dileğiyle...

ankara'da müzik dinlemek için mekan ve mekana uygun grup aradığımda karşıma çıkan ilk'tiler.başarılarından kim ne kadar haberdar ama keyifle dinlediğim canlı performanslar hala.öğrenci de yetiştiriyorlarmış,umarım boynuz kulağı geçer.

Yönetici Uyarısı: Mesaj içeriği kişilere yönelik hakaret ve/veya küfür içerdiğinden silinmiştir. Bu tavrınıza devam etmeniz durumunda siteden atılacaksınız. Lütfen Forum Kurallarını okuyunuz.

Alper Tekin'in grupta olduğunu duymuştum..

Mor ve Ötesi'nin 1996 yılında çıkardıkları Şehir albümünde çalan Alper Tekin'midir orası tartışılır tabii..

Darkphase 29 Mart Perşembe Yolcu'da sahne alıyor.

Bu konserde de topluluk, yeni albümleri "Darphane"de yer alacak parçaların tamamının yanısıra, 1994 yılında piyasaya çıkan ve 4 baskı tüketen "waning moon, setting sun"da yer alan şarkılara da yer verecek.

darkphase-ilan.jpg

dark phase hortladı mı?abartacak bişey yok zamanında albümleri beşbin bile satmadı şimdi de unkapanını patlatacak halleri olduğunu sanmıyorum..
zamanında sağolsun laneth tayfası abartmıştı bunları metalium falan gibi bu da ellerinde patladı..

hannas demiş ki:
dark phase hortladı mı?abartacak bişey yok zamanında albümleri beşbin bile satmadı şimdi de unkapanını patlatacak halleri olduğunu sanmıyorum..
zamanında sağolsun laneth tayfası abartmıştı bunları metalium falan gibi bu da ellerinde patladı..

türkiyede kaç tane metal albümü 5 bin sattıki??çok satan kalitelidir diye bir kuralmı var??varsa spice girls kaliteli müzikmi yapıyor??

Geri