Elektro Gitar Tavsiyesi

Hangisini tercih edersiniz?

• Schecter SGR Solo 6

Oylar: 12 42.9%
  • Jay Turser JT-220

Oylar: 7 25.0%
  • Epiphone LP-100

Oylar: 7 25.0%
  • LTD EC-50

Oylar: 2 7.1%

• Toplam oy veren
    28
D

DVZBR

Merhaba arkadaşlar , amatör olarak gitar çalıyorum birkaç yıldır hobi olarak ve yeni bir elektro gitar alacağım. Epiphone SG gitarımı sattım vede bütçem 500-600 tl civarında şuan için. Hard Rock ve Southern Rock ağırlıklı müzik seviyorum ve birkaç model kafamda belirledim bunlar ; Schecter SGR Solo 6 , Jay Turser JT-220 , Epiphone LP-100 , LTD EC-50. Temiz ikinci elde olsa alabilirim bütçemi aşanları , görüşleriniz nelerdir siz olsaydınız hangisini tercih ederdiniz?

Bem olsam önce schecter'e (fiyata glre herzaman fazla kalite sunan marka) bakar olmadı epiphone (anlatmaya artık gerek yok ne olduğu belli) alırdım.
İkinci el temiz bulursan o fiyata sanırım alınır.
Ve kesnlikle kendi amplin ile denemeden alma.

Schecter. Direk sana benim tempest custom i vereyim 1000 liraya :p

Metalinden hard rockina hatta kaliteli ekiomanla bluesuna kadar calinir.

Titreşimi iyi olmasına dikkat et alirken.

Epiphonear da iyidir ama schecter bir tik daha öndedir.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim , benimde açıkçası en çok sempati duyduğum model Schecter SGR Solo 6 ve en kısa zamanda gidip deneyeceğim. Cort MX15R amfi kullanırdım fakat uzun süredir çok daha hoşuma giden Guitar Rig'i kullanıyorum ve ses kartımda iyi. Cort MX15R bulursam dükkanda onunla denerim. ''daliuzun'' arkadaşım teklifin için teşekkürler fakat hoşuma gitmiyor bu tür kasalar :) Jay Turser JT-220 konusuna gelince bu tanıtım videosunu izledim ve fena bir gitar değilmiş gibi geldi bana. Artı olarak görünüş itibari ile bu fiyat aralığında Gibson Lp'lere en çok benzeyen gitarda bu.

Arkadaslar bende elektro gitara 2. Kez yeni basliycam. İlk baslamamda cin mali bi gitarla hayal kırıklıgi oldu simdi tekrar insallah :). Sormak istedigim bi gitar gördüm sizce o parayi edermi ve klavye nasildir. Ellerimde küçük. http://m.sahibinden.com/classifiedDetail.html?id=158147705&rnd=2155
İlanın açılmıyor dostum mobilden değilde pc'den atar mısın link. Çin malı gitar kötüdür diye birşeyde yok ; Epiphone'da , bak bu benim alacağım Schecter'da Çin'de üretiliyor ve herşeyden önce genel olarak ''Çin malı kötüdür'' diye birşeyde yok. Çin'de her bütçeye uygun mal vardır gidipte 250 300 tl'lik bir gitar yada ne üdüğü belirsiz manyetikleri olan replika bir gitar alırsan tabikide hayal kırıklığına uğrarsın. Ucuz etin yahnisi hesabı...

Başlangıç için olsaydı kendimde lp100 kullandım direk lp100 derdim fakat ikinci gitar için malesef bunların hiçbiri sizi tatmin etmeyecektir, sattığınız epi sgden çok farklı gelmeyecektir. Sanırsam les paul tarzı singlecut kasalara bakıyosunuz. Tavsiyem ikinci el bir prs se 245 olacaktır. 700 tl civarına bulunabiliyor. Kore yapımı ve "bence" yukardaki modeller ile başta kalite ve işçilik olmak üzere her yönden farkedilir derecede daha iyi...

dostum bence ikinci el düşünmelisin. bu seviyede aldığın gitarların birbirinden pek de farkı olmayacaktır. ayrıca unutmamak lazım ki sgr, diğer schecter'lardan çok farklı.

Tabikide farkındayım Epiphone SG'den çok bir farkı olmayacağının fakat azda olsa daha iyi bir işçiliği olan LP bir kasa almak istiyorum , kaldıki Epiphone SG gitarımın tonlarındanda memnundum. Bu arada tavsiye ettiğiniz modelin ikinci eli bile aşıyor bütçemi şuanda. (prs se 245 , 1000 tl civarında ikinci el) SGR kullanan varsa aranızda bizzat yorumlarını almak isterim ayrıyetten.

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim , benimde açıkçası en çok sempati duyduğum model Schecter SGR Solo 6 ve en kısa zamanda gidip deneyeceğim. Cort MX15R amfi kullanırdım fakat uzun süredir çok daha hoşuma giden Guitar Rig'i kullanıyorum ve ses kartımda iyi. Cort MX15R bulursam dükkanda onunla denerim. ''daliuzun'' arkadaşım teklifin için teşekkürler fakat hoşuma gitmiyor bu tür kasalar :) Jay Turser JT-220 konusuna gelince bu tanıtım videosunu izledim ve fena bir gitar değilmiş gibi geldi bana. Artı olarak görünüş itibari ile bu fiyat aralığında Gibson Lp'lere en çok benzeyen gitarda bu.

Dostum o adamın tuşesi arkasındaki amfi ve ekipman profesyonel ses kaydı bunları düşünmek lazım.
Adım jvm205 le çalıyorum demiş.
Ona değil jay turser odun taksan ton alırsın :D
Öyle ya..
Videoların oyununa gelme dostum git dene gitarları.
Jay turser nedir abi?

Beyler Epiphone Goth Les Paul aldım 2.el , gitardan memnun kaldım gerek görünüş gerekse ton itibari ile. Sağolun tekrardan...

Geri