Ibanez Ts30h Ve 2x12 Kabin Mi Peavey Classic 30 Mu

#1
Arkadaşlar 2 amfi arasında kaldım i amfimi kesin olarak değiştireceğim , Kafa ve kabin kombinasyonu olsun istiyordum ama peavey classic 30 tonal olarak çok hoşuma gidiyor amfilerin 2si de 2 kanal ve send return var , ancak İbanezde reverb yok 1.eksisi bu yönde benim için , birde bende zaten ts 9 tube screamer var , amfinin üstündeki de aynı karakterde ise benim için anlamı kalmazmı , kabin olarak ibanezin beyaz 2x12 kabini olacak.
 
#3
2 si de bildiğim amfiler , bu durumda ibanez aslında fender gibi headroom sevenlere hitap ediyor desenize , Peavey zaten ne oldugu ortada olan adı sanı belli hoş bir amfi , 30watt beni evde zaten zorlayacak şüphesizki ama 15 watt bi amfi alıpta tekrar değiştirmekte istemiyorum şahsen. Tsa serisinde drive olmadıgını az once bi arkadasım anlattıda şaşırdım garip.
 
#4
Yorumun garip geldi tweed amfiler clean amfiler demek değil ancak tsa serisinde drive yok blackface karakterinde yani , üstüne pedalla zorluyorsun rock ve blues zaten a tarzım 52 tele ile kullanacagım ve peavey made in usa ve karakteri bence asla vox gibi ingiliz değil .
 
#5
Tsa nın blackface karakterinde olduğu pek doğru değil fakat peavey kesinlikle vox sularında bir amfi değil. Tercih senin. TSA amfiler hemen hemen bj ile boy ölçüşebilecek amfiler. Hatta fiyat performans olarak gayet bir çok amfinin ki buna blues jr da dahil önündedir diyebilirim. 2x12 kabinle beraber bu amfiden pink floyd soundı da alırsın srv stili drive da alırsın. Bassları falan gayet yeterlidir hani yine srv gibi tokatlaya tokatlaya çalıyorsan ve kalın tel falan da kullanıyorsan tadından yenmez mesela.

Bunun yanısıra peavey de güzel bir amfi. Peavey c30 çok fazla kullanma şansım olmadı fakat kayda değer güzel bir amfi. Bunun tonları biraz daha tok dolu dolu geliyor bj lara göre. Drive konusunda bil ki sıkıntı yaratmaz. TSA daha vintage işlere göre tasarlanmış bir şey bunda çok rahat rockın türlü deryalarında yüzersin.
 
#7
Valla o zaten kişisel bir şey. Güç lambalarının kırılmasıyla oluşan drive ı kastediyorsun sanırım. Ben mesela pek tercih etmem bu şekilde drive almayı. Bence en güzeli birazcık sabredin mesela o tsa ları deneyebilirseniz bir deneyin. Cidden güzel amfiler. c30 zaten bulunması çok daha kolay bir ampli onu bir çok yerde deneyebilirsiniz ama işte en sağlıklı sonucu bence bu şekilde alırsınız.
 
#9
Vallahi ben eldeki tsa15 den oldukça memnunum hani yaptığım işler de biraz dediğim gibi stratımsı şeylerle giden vintage işler. Sırf bu yüzden 1-2 aydır hatta eldeki schecter tempest custom ı falan satmaya çalışıyorum. Sx stratla idare ediyorum.

İki amfi de dediğim gibi güzeller. İkisinin de piyasası güzel. Kabul gören amfiler. Ama tabi ben sadece memnuniyetimi söyledim kimseyi yanlış da olsa doğru da olsa yönlendirmek istemem :) Hangisi gönlünüze daha çok yattıysa onu seçin derim :)
 
#10
:) Classic 30 olcak gibi , Elimde 1 meksika strat 1 usa tele var yelpazem yumusak soundlarda geniş ama classic 30da reverb olması ve amerikan karakteri yüzünden tercih sebebim oluyor gibi
 
#12
Yorumun garip geldi tweed amfiler clean amfiler demek değil ancak tsa serisinde drive yok blackface karakterinde yani , üstüne pedalla zorluyorsun rock ve blues zaten a tarzım 52 tele ile kullanacagım ve peavey made in usa ve karakteri bence asla vox gibi ingiliz değil .
Benim yorumum mu garip geldi? Benim mesajda tweed vox karşılaştırması falan da yok hani.

Yoksa birisi tweedli britishli bir şeyler yazıp mesajı sildi de ben mi farketmedim?
 

Üst