Cort X6 Mı Evl K4 Mü Yoksa Sx Sst 57 Mi

'Elektro Gitarlar' forumunda burak oguzman tarafından 15 Temmuz 2014 tarihinde açılan konu

1. arkadaslar elektro gitara geçiş yapmayı düşünüyüyorum. Maksimum 400-500 tl civarı bütçem var.pek bilgim olmadığı için sormak istedim . genelde duman athena çalmak istiyorum . sizce hangisinden daha iyi ton alabilirim .sx sst yi ingilizce hocam önermisti x6 sert gitardır duman tonuna pek gitmez demişti.yani sizce ne yapmalıyım

2. Single manyetikli gitarlar ile bahsettiğiniz grupların sound'una daha çok yaklaşırsınız, ancak kalite açısından bir şey diyemem. Şimdilik Sx gibi duruyor. X6'da coil tap var mıydı bilemedim gerçi.

3. X6 zaten kötü bir gitar, X serisi alacaksanız en az X11 öneririm, gayet başarılıdır, fiyatları da 2. elde 400-500 TL arasında, Kore yapımı bulursanız öneririm. Ayrıca manyetikleri coil-tap ile single coil olarak da kullanılabiliyor. K4 dediğiniz gitar içlerinde en sert tonlu, tok tonlara sahip gitar. Bu seviyede grupmuş vsmiş gitarın tonundan çok çalmayı öğrenmek için bir şey almanız daha iyi olur.

Bahsettiğiniz gruplar single-coil karakterli fender telecaster gitarlar kullanıyorlar, hocanız o yüzden sx sst demiş, süper bir gitar sayılmaz ama başlangıçta götürür. Sx almışken Sx'in telecaster modeli olan STL modelini alırsanız, sizi daha bir mutlu edebilir. Yalnız bu konuştuklarımız içinde kalite olarak en kötüsü de Sx'dir.
    http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=17518&gid=169#.U8WBPvl_vOM

Son düzenleme: 15 Temmuz 2014
  4. çok teşekkürler anlıyorum galiba

5. kendiminde kullandığım squier bullet stratocaster hss.Genelde blues falan çalsamda bir dönem dumanda çaldım bu gitarla ve uyumlu oldu şarkılarla ;)

burak oguzman bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş