Turkrock Araba Alacağım Yardım :d

Kari kiz derken?
Ben ders calisacam onlar yok zaten bende :D
Evlat o paraya araba alırsan servise götürmekten dershaneye gidemezsin. Sonraki seneye kalırsın yine. O yüzden hayallerde uçma ayakları yere bas efendi efendi toplu taşıma araçlarını kullan. Karıyı kızı da hayatından 1 sene için çıkar. Sonra beraber Bmw 520 benzin mi 320 dizel mi diye tartışırız ok ? (Bence 520)

Sen dediğimi yap evlat boşver. Hem bak ben yaptığımı yapma dediğimi yap diyen bi adam da değilim ben de 2 seneye aynı tarif ettiğim şekilde hazırlandım 12.585 sayısal 2 sırasını aldım iyi okulda okudum çok şükür iyi de yerlerde çalıştım hala da çalışıyorum :cool: sen diğerlerini boşver bana kulak ver.:sneaky:(y)

Son düzenleme:
Şakası bir yana bu yıl okulu bıraktım istanbulda ve dershaneye gideceğim ankarada bir daha hazırlanacağım. Bizim evle yazildigim dershane arasi metroyla 65 dk + 10 dk yürüme toplam 1 saat 15 dk arabayla ise yakın sadece 20 dk.
Bizim araba benzinli peder beyde hep yan çizer vermez arabayı zaten.
Ben şöyle lpgylen 20 max 25 kuruş yakan maximum daş çatlasın 3500 tllik araba arıyorum ısıtması olsun yeter sadece dershaneye gidip gelecem özellikle kışın, toplamda 10 ay her gün 20km gidiş geliş toplam 40 km.
(Motor düşündüm de kışın gitmez o.)

Ne önerirsiniz??
Espri yapın ama ciddi cevapta verin (y)
Söylediğim kesinlikle şaka değil, önerim SEAT IBIZA (Style yada Reference)
Bu araç benzinli (Özellikle altını çiziyorum benzinli LPG den bahsetmiyorum) ve şehiriçi 25 kuruş, şehirlerarası kullanımına bağlı olarak 19-20 kuruş yakıyor. Birçok kişi buna inanmayacak biliyorum, ama çok kişiden yemek yedim bu iddia üzerine. :) Çünkü internetten aracın verilerine baktığınızda bile daha çok yaktığını söylüyor. Ama ben bunun aksini yaşıyorum belkide benim kullanımımla alakalıdır, çok fazla zorlamam ben aracı. Belirli bir devirde ve çok yüksek hızlara çıkmadan kullanırım, eğimli yollarda vitesi boşaltır gaza basmam vs. :):):)
Durumu daha net açıklayayım.
Normalde WW Scirocco aracım var fakat bu araç yakmıyor desem yalan olur, o yüzden garajda yatıyor :) Bu nedenle az yakan günlük olarak kullanabileceğim bir araç aradım .
2. el 2012 model 11.000km de bir Seat Ibiza Reference aldım, 3 ay kullandım çok çok memnun kaldım. (bu olaylar geçen yaz oluyor tabi :) )3 ayın sonunda aracı satıp Doğuş Otodan 2013 model sıfır Ibiza Style aldım. (Üst paketi). Özetle araçtan çok memnun kaldığım için 2012 modelini satıp 2013 full paketini aldım.
Yakıt konusunda aşırı cimri, fakat öyle spor araba performansı yok. Malum 85 Beygir bir araç. Ama klima açık,araç full yüklü ve 4 kişi ile beraber yokuşlarda dahi yolda bırakmıyor.
(Seat, WW grubunun olduğu için motoruda WW Polo ile aynı)
Kesinlikle tavsiye ederim, o fiyatlarda alınabilecek en uygun araç. (elimden çok sayıda araba geçtiği için bunu rahatlıkla söyleyebiliyorum)

renault 9 al. tofaş grubu çok yakar taunuslarda var ancak bilmeyen kişilerin elinde problemli araçlar haline geldiler, r9 un ölüsünü babanın oğluna satarsın.

Bu araç benzinli (Özellikle altını çiziyorum benzinli LPG den bahsetmiyorum) ve şehiriçi 25 kuruş, şehirlerarası kullanımına bağlı olarak 19-20 kuruş yakıyor. Birçok kişi buna inanmayacak biliyorum, ama çok kişiden yemek yedim bu iddia üzerine. :) Çünkü internetten aracın verilerine baktığınızda bile daha çok yaktığını söylüyor. Ama ben bunun aksini yaşıyorum belkide benim kullanımımla alakalıdır, çok fazla zorlamam ben aracı. Belirli bir devirde ve çok yüksek hızlara çıkmadan kullanırım, eğimli yollarda vitesi boşaltır gaza basmam vs. :):):)
Normalde WW Scirocco aracım var fakat bu araç yakmıyor desem yalan olur, o yüzden garajda yatıyor :) Bu nedenle az yakan günlük olarak kullanabileceğim bir araç aradım .
2. el 2012 model 11.000km de bir Seat Ibiza Reference aldım, 3 ay kullandım çok çok memnun kaldım. (bu olaylar geçen yaz oluyor tabi :) )3 ayın sonunda aracı satıp Doğuş Otodan 2013 model sıfır Ibiza Style aldım. (Üst paketi). Özetle araçtan çok memnun kaldığım için 2012 modelini satıp 2013 full paketini aldım.
Yakıt konusunda aşırı cimri, fakat öyle spor araba performansı yok. Malum 85 Beygir bir araç. Ama klima açık,araç full yüklü ve 4 kişi ile beraber yokuşlarda dahi yolda bırakmıyor.
Kesinlikle tavsiye ederim, o fiyatlarda alınabilecek en uygun araç. (elimden çok sayıda araba geçtiği için bunu rahatlıkla söyleyebiliyorum)
Ah para olsa :)

Valla 4 gün önce garaj doğan vardı tertemiz 1998 kapı önünde duruyordu adam senede sadece 4-5 krre biniyordu benim karşı komşum.. 3000 tl ye verdi :( benim deluxe u satabildeydim ben alırdım valla kaçırdım bende :)

Alma, aldın sattın benzini bozuldusu...maliyetiyle 5-6000'i bulur. Bence matematiği yapın taxinin daha ucuza gelme ihtimali vardır herhalde? ya da gelmesin uğraşmaya deymez bahsettiğim angaryasıyla :D anlaşın bir taxiciyle hem kapına gelir hem biraz fiyatta yardımcı olur sonuçta 10 ay o saat aralığında iş garantisi veriyorsunuz ;)

muhtemelen senin kullanımınla alakalı, bende de var 1.2 tsi, 105 beygir olan. benzin yetişmiyor araca :D basınca da basıyor, öyle yavaş değil

Açılıp kapanan farlı olan Mazda 323 lere bakın arada 5 bine kadar temizi düşüyor biraz pazarlıkla dediğiniz fiyatlara yaklaştırırsınız. Bu fiyatlara bulabileceğiniz şekli şemali en düzgün ve en az arıza yapacak arabadır bence.

post_51874_1.jpg

Servis olaylari yok mu ya?
Valla 10 binlik dersanenin var ama o da sıhhiyeye kadar bi de sadece akşam :D
5 binlik dersane aynı eğitimi veriyor (servisi yok :D ) üstelik yanında spor salonu ve ehliyet için sürücü kursu var. (9 yıllık şöförüm yanlış olmasın 10 yaşından beri babam eğitti çok sağlam şöförümdür (hız artisliği yapmam araç hakimiyeti ve tecrübede gelin :) ) :D) Bütün bir yıl spora gidicem. Ağustos eylüldede kursa gidip ehliyet alıcam zaten ekime. not: Keşke bu yıl alaydım pişmanım. :D

renault 9 al. tofaş grubu çok yakar taunuslarda var ancak bilmeyen kişilerin elinde problemli araçlar haline geldiler, r9 un ölüsünü babanın oğluna satarsın.
9lar fena değilde reno 5 ler çok şirin rengi tutturdun mu harbi hoşuma gitti olabilir aslında :)

Son düzenleme:
Alma, aldın sattın benzini bozuldusu...maliyetiyle 5-6000'i bulur. Bence matematiği yapın taxinin daha ucuza gelme ihtimali vardır herhalde? ya da gelmesin uğraşmaya deymez bahsettiğim angaryasıyla :D anlaşın bir taxiciyle hem kapına gelir hem biraz fiyatta yardımcı olur sonuçta 10 ay o saat aralığında iş garantisi veriyorsunuz ;)
Tahminen adamla 20 liraya falan anlaşırız. 20 gidiş 20 geliş 40 lira :D Tabi taa çayyoluna gel bizim eve geri dön onu kabul etmez :D Ama sabah için anlaşılabilir.
O paraya zaten ben kendi wolkswagen boramıza benzin koyar giderim babam ses çıkaramaz. 10 lira gidişe koyarım 10 lira dönüşe yeter. Kmde 45 kuruş yakıyor adi, 40 kmde 18 liraya geliyor. :D

Valla 10 binlik dersanenin var ama o da sıhhiyeye kadar bi de sadece akşam :D
5 binlik dersane aynı eğitimi veriyor (servisi yok :D ) üstelik yanında spor salonu ve ehliyet için sürücü kursu var. (9 yıllık şöförüm yanlış olmasın 10 yaşından beri babam eğitti çok sağlam şöförümdür (hız artisliği yapmam araç hakimiyeti ve tecrübede gelin :) ) :D) Bütün bir yıl spora gidicem. Ağustos eylüldede kursa gidip ehliyet alıcam zaten ekime. not: Keşke bu yıl alaydım pişmanım. :D

9lar fena değilde reno 5 ler çok şirin rengi tutturdun mu harbi hoşuma gitti olabilir aslında :)

reno5 de parça sıkıntısı çekersin motor değil ama kaporta ve yürüyende, parçayı bulsanda pahalıdır.

Merhaba.O fiyata alcağın arabayla sanayiden çıkmazsın.Aldığından fazlasını da sanayiye ödersin.Heycan arama.3500 liraya araba alınmaz.Seni hergün götürüp getirecek ve az sorun çıkartacak (ki yine sorun çıkartmaması olanaksız,çünkü en iyi ihtimalle 15-16 yaşında bir araba alacaksın) bir araba arıyosan asgari 8000 lirayı gözden çıkartıp doğan-şahin vb.bakacaksın.Tavsiyem hiç bulaşma.Ben 2006 model albea'da (17.000'e almıştım) bile her ay sanayiye gidiyordum ki 3500 liraya almayı düşündüğün arabayla başına gelcekleri sen düşün.

Eski araba = Türkiye şartlarında bakımsız araba demektir.
Bakımsız araba = Sanayi
Sanayi = Para
Para = Hüzün

Tüplü bir SERÇEDES işini sonuna kadar görecektir başka model bulman zor. Şahin doğan tayfası hem o paraya zor hem de çok yakar. O paraya alacağın vosvos sana hayır getirmez en az 6-8 milyar vermen lazım. En mantıklı seçim yürürü düzgün bir serçe kaporta çokta önemli değil.

Geri