Ben Askere Gideeecam :)

'Forum Meydanı' forumunda AykanKK tarafından 22 Temmuz 2014 tarihinde açılan konu

 1. Başlıkta şarkıdan esinlendim :) Evet arkadaşlar Ağustos 8 celbi ile gidiyorum. Acemilik Kastamonu, esas Erzurum. Jandarma olarak kısa dönem yapacağım. Önerileriniz nelerdir, ne yapmak gerekir, ne götürmek gerekir? Fikirlerinize ihtiyacım var.

  Hepinize şimdiden teşekkürler. Umarım bugüne kadar kimseyi üzmemişimdir forumdan :)
   
 2. Hayırlı olsun :)

  Bende acemiliği yaz yapmıştım, güneş kremi almadığıma çok pişman (alerji olup iğne vurulmuştum) ama 2 rulo tuvalet kağıdı aldığım için çok mutlu olmuştum :) atlet ve donu bol bol al (kemeraltından almıştım, pazarlık yap mutlaka :) ) yıkamak çünkü acemilikte fırsat-ustalıkta zaman bulmak zor olabiliyor. Müzisyenlik falan olabilirim dersen beyaz atlette al 2 tane en azından çarşı iznine kadar idare eder sonra daha alırsın.

  İçlik almamıştım ustalıkta çarşı izninde almıştım havalar soğuduğunda. Onun dışında şimdi aklıma gelmedi zaten o mağazalara gidince dank ediyor insana :)
   
  AykanKK bunu beğendi.
 3. Hayırlı tezkereler.

  Sayılı gün çabuk geçer.
   
  AykanKK bunu beğendi.
 4.  
  AykanKK bunu beğendi.
 5. Feysbokta da yazdığım gibi Erzurum'un kışından yırtamıyorsun, bu yüzden yünlü çorap ve içlik (en az 3-4 çift) edinmelisin. Tabii eldiven ve boğazlık da.. Çengelli iğne efsanesine sakın aldırış etme artık lazım olmuyor, hala evde duruyor 30 tane dana gibi çengelli iğne :) Bir de koca alayda sadece benim kullandığım bu kışlık zerzavatlar arasında en über icat olan "kulaklıklı alınlık" da al muhakkak, adını ben koydum evet :D
   
  AykanKK bunu beğendi.
 6. Kulaklıklı alınlık nedir yahu :D
   
 7. Öncelikle hayırlı teskereler dilerim. Askerliği yapacağınız bölgelerde çok gerekli görünmeyebilir ama yaz mevsiminde olduğumuzu göz önüne alırsak size 'Sivrisinek Kovucu' losyonlardan almanızı öneririm. Sprey şeklinde satılıyor şimdilerde. Hatta 'Sinkov' ve 'OFF!' diye marka adlarıyla satılanları var.
   
  OsmanBurak ve AykanKK bunu beğendi.
 8. Güneş kremi ve sivrisinek kovucuyu listeye yazdım :)
   
 9. Kulak tıkacı (koğuşta rahat uyuyabilmek için) ve discman (o zamanlar vardı daha) oldukça işime yaramıştı.

  Kitap da götürün. Büyük ihtimalle (ve umarım) bol bol boş zamanınız olur.

  Hayırlı tezkereler.
   
  AykanKK bunu beğendi.
 10. Evet bol kitap götürmeyi planlıyorum, tıkaçı özellikle tüfek ile atış için önerdiler, çınlamasın diye :)
   
  aiyiadam bunu beğendi.
 11. hayırlı teskereler.^^
   
  AykanKK bunu beğendi.
 12. Hiç bir tavsiyeye ihtiyacın yok. Askerlik işte. Acemide yürürsün bol bol. Ayaklar şişer. Ustada yat kalk nöbet tut o kadar. Zaten gitmenle gelmen bir olacak...

  Kastamonu'da Akif yüzbaşı ile karşılaşma yeter :)

  Hayırlı tezkereler.
   
  AykanKK bunu beğendi.
 13. Herşeyden önce, acemilikte ot ol. Hiç bir marifetini, becerini söyleme, gösterme. Dümdüz adam ol. Aksi takdirde gündüz eğitim, akşam da fazladan çalışma seni bekler, haddinden fazla yorulursun.

  Ha, acemilik bitti, çeşitli yerlerden komutanlar usta birlikleri için adam aramaya mı başladı. O zaman ne marifetin, bilgin varsa döktür.
   
  patlakkulak ve AykanKK bunu beğendi.
 14. Tamamdır abi o zaman aptalı oynuyoruz :)
   
  hackeiommi bunu beğendi.
 15. Aynen, acemi asker=mal adam :)
  Benim dönemde bazı uyanıklar eğitimden yırtmak için "Öğretmeniiiz!" diye atıldılar, sonra gündüz talim, akşam subay çocuklarına eğitim oldular :D
   
  Kerem ve AykanKK bunu beğendi.
 16. Aerobik bandı gibi düşün, ama kulak üstünden geçen kısımlar aşağı eğimli, kulağı da kapatıyor. Alın, şakak ve kulak üçlüsü kapandığı için direkt ısınıyorsun / daha geç üşüyorsun. Kemeraltı'dan almıştım ben de, ama "askerci"den değil bi atkı-bere dükkanından.
   
  Son düzenleme: 22 Temmuz 2014
  AykanKK bunu beğendi.
 17. Bu losyon işini nemlendirici kremin ötesine taşırsan anadolunun dört bir yanından gelmiş güzel yurdum insanları adını koğuşun metroseksüeline çıkarır aman diyeyim :)
   
  CengizÖzyurt bunu beğendi.
 18. Doğru
  Doğru o da var. Tuvalette neyin şey etsek?
   
 19. Ben de tam onu diyecektim bu kadar losyona kreme cok dalga gecerler gizli tutmakta fayda var :)
   
  AykanKK bunu beğendi.
 20. Sevgili @AykanKK

  Öncelikle kolay gelsin...Hatırladığım kadarı ile hazır asker seyleri vardı (sabun vb.) önce bunlardan temin et...Ben de yazın askere gitmiştim, hem yaz hem de kış a denk geldiği için epey yıpranmıştım...Bol çorap ve iç çamaşırı al ki, sürekli yıkamakla uğraşma, kışın soğuk bir yere gidersen mutlaka ama mutlaka "boyunluk" al...Ayrıca botun ayağını vurmasına engel olacak yeni yara bantları almak fena olmaz...

  Yapabilirsen beyni kapat, bol kitap ile destekle, çok hızlı geçiyor zaten zaman...Bence cep telini de götürebilirsin, en kötü sim kartını götür birilerinde telefon vardır mutlaka...

  Sevgiler ve saygılar...
   
Yükleniyor...
Benzer Konular - Askere Gideeecam
 1. Zeratul
  Yanıt:
  52
  Gösterim:
  2,961
 2. MorHatuN
  Yanıt:
  40
  Gösterim:
  6,109

Bu Sayfayı Paylaş