Dengesiz Teklifler

10688281_10152761604453088_4435233892467697723_o.jpg

10608590_10152601984508088_3203126368199873976_o.jpg

Fantastique!

Takas mıydı hatırlamıyorum, ama bir ilanıma gelen en trajikomik ve şaka gibi mesajda 'Karım yeni doğum yaptı.' yazmaktaydı. Adamın mesajındaki telefonu arayıp en ağır hakaretleri edesim gelmişti ama mahkemedir avukattır vesairedir uğraşmak istememiştim. Ben mi ....... be kardeşim bana ne söylüyorsun karının doğum yapacağını? Bir de indirim takas filan istemişti.

Gerçekten şaka gibi...

Takas mıydı hatırlamıyorum, ama bir ilanıma gelen en trajikomik ve şaka gibi mesajda 'Karım yeni doğum yaptı.' yazmaktaydı. Adamın mesajındaki telefonu arayıp en ağır hakaretleri edesim gelmişti ama mahkemedir avukattır vesairedir uğraşmak istememiştim. Ben mi ....... be kardeşim bana ne söylüyorsun karının doğum yapacağını? Bir de indirim takas filan istemişti.

Gerçekten şaka gibi...
Ben çocuğu takas için teklif eder diye düşünmüştüm :D

Yahu beyler önceden takas teklifi yoktu, takas diye bişey hatırlamıyorum misal 10 sene öncesini de bilirim bu forumun ve takas kelimesi bile geçmezdi yanlış mıyım?
Noldu böyle bilardo topuyla takas öneriyor olduk...

Yahu beyler önceden takas teklifi yoktu, takas diye bişey hatırlamıyorum misal 10 sene öncesini de bilirim bu forumun ve takas kelimesi bile geçmezdi yanlış mıyım?
Noldu böyle bilardo topuyla takas öneriyor olduk...
Takas hep vardı. Ama satışta oluyordu. Artık satılmıyor ürünler eskisi gibi. Neden bilmiyorum. Paranın değeride kalmadı gerçi.

Abi yukarda koyduğum capsler var, bir başka aldığım mesajı da özetle yazdım... 30 yaşıma geldim inan ki şu anda bile kendime hakim olamadığım anlar oluyor.

Allah sonumuzu hayır etsin...

İnsanlar ilanların sadece işine gelen kısmını okuyup "atarım oltayı bakarım keyfime" mantığıyla hareket ettikleri için bu tür teklifleri kabullenmeyi öğrenmek hepimizin öncelikli görevi olmalı. Sonuçta potansiyel müşterilerimize karşı büyük bir sorumluluğumuz var. Onların her türlü teklifini dikkate almak ve mesajlarına ayrıntılı cevap yazmak boynumuzun borcu. Bu bakış açısını hepimizin kazanması adına elimden gelen her şeyi yapacağımı da bilmenizi isterim. Bu sığ bakış açısından kurtulup her türlü alternatifi değerlendirmek gerektiği fikrini benimsemenin vakti geldi de geçiyor bile.
Bu yazdıklarıma ben de inanmıyorum. Amaç sonuna kadar okumaya teşvik etmek :D
Arık "Şu olur mu, bu olur mu, bal olur mu, at olur mu" şeklindeki mesajlara "ilanda eşşek kadar yazıyor ne olacağı, ilanı tekrar oku ve tekrar mesaj at !" diye cevap yazıyorum. Sonra da bütün gün gelen cevaplara gülüyorum :ROFLMAO:

Normalde pek alım satım yapmam, elden tanıdıklara satarım ihtiyacım olmayanı, koleksiyoncu gibi bi şey oldum bu yüzden.. 1-1,5 sene kadar önce bir arkadaşım için açtığımız gitar ilanına babasının Beşiktaş'taki ( hani şu kartları E5'te arabalara atılanlardan ) masaj salonuna 5 defa gitmemizi teklif etmişti delikanlının biri.. Rg350 gitara 700 TL istemiştik.. Direk telefon açtı, önce pazarlık yapıp 600 TL'ye olur mu dedi, olur dedikten sonra salondan bahsedip yakınsınız işte, 3 defa gelirsiniz dedi (masaj salonu viziteyi 200 Tl'den hesaplamış), olmaz dedikçe sonra 4, sonra 5.. Gülerek küfredip kovdum, ama sonra çok güldük o ayrı... Dengesiz ötesi diyecem de belki ergen veya çaresiz filan birine denk gelse yedirirdi..

Normalde pek alım satım yapmam, elden tanıdıklara satarım ihtiyacım olmayanı, koleksiyoncu gibi bi şey oldum bu yüzden.. 1-1,5 sene kadar önce bir arkadaşım için açtığımız gitar ilanına babasının Beşiktaş'taki ( hani şu kartları E5'te arabalara atılanlardan ) masaj salonuna 5 defa gitmemizi teklif etmişti delikanlının biri.. Rg350 gitara 700 TL istemiştik.. Direk telefon açtı, önce pazarlık yapıp 600 TL'ye olur mu dedi, olur dedikten sonra salondan bahsedip yakınsınız işte, 3 defa gelirsiniz dedi (masaj salonu viziteyi 200 Tl'den hesaplamış), olmaz dedikçe sonra 4, sonra 5.. Gülerek küfredip kovdum, ama sonra çok güldük o ayrı... Dengesiz ötesi diyecem de belki ergen veya çaresiz filan birine denk gelse yedirirdi..
Bu açık ara efsane olmuş ya!

Geri