Wah Pedalım Çalışmıyor.

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda Flamenco tarafından 24 Temmuz 2014 tarihinde açılan konu

1. Arkadaşlar wah pedalım çalışmıyor ne yapmam lazım jaklarda sorun yok gibi pilide bitmiş olabilir ama adaptorle denıyorum yine olmuyor ne yapmam lazım dunlop zakk wydle :)

2. Durduk yere wah pedalı özellikle jim dunlop ise kolay kolay bozulduğuna rastlamadım.
    Bence jag kablolarını kontrol et ve başka pille dene.

3. Zakk wydle truebypasmmı bilmem ama pil bitse,bile truebypass ise sesi geçirir, üstüne basınca komple sesi kesiyorsa pil bitmiştir , Ve standart adaptör ucları crybabylere zor oturuyor . iyice dene

4. Yanlis adaptor baglama sakin. 9V DC lazim.

5. bir de adaptörün kutuplarına dikkat et zira wah pedallarda alışılmışın dışında polarize ters olabiliyor. Yani adaptörün pedala giren kısmın iç tarafı atıyorum + uçtur ama wah pedalın uç kısmına değen tarafı - uca göre dizayn edilmiştir. Kolay gelsin...

6. Ölmüş o pedal. 25TL vereyim anlaşalım. :whistle:

Can Temtek, mego1 ve Flamenco bunu beğendi.
  7. adaptor 9v dc zaten eskıden çalışıyordu şimdi çalışmıyor

8. sorunu biraz ac. bypassi acinca ses mi gidiyor, waha basinca mi ses gidiyor, ses var ama waha basinca efekt mi vermiyor...

9. Söyle anlatayım wah kapaliyken ses geliyor ama wah ı acinca sadece amfiden dip gurultusu ve cok az miktarda ses geliyor waha basinca efektte vermiyor.

10. Pedal kapaliyken ses var ama pedali actigimda drive sound gidiyor amfiden hısırtı geliyor gitara vurdugumda amfiden ses gelmiyor ama tellere cok sert abaninca clean ses geliyor ama patlama sesi gibi bisey waha basincada cok az bir wah efekti geliyor amfiye kulagimi yasladigimda duydugum

11. En ucuz yontem Izmir'de Add'ye gonder.

Atilla Tanaydin
    05359608433

12. Izmirde degilim :) yazlıktayım

13. Gönder dedi zaten arkadasımız ,kendide pedal üreten biri olarak mutlaka çözüm bulacaktır diye düşünüyorum.

14. Ver kargoya. Bir gunde halletsin. Korkma bu kadar.

Bu Sayfayı Paylaş