Elektro Gitar Tavsiyesi

'Elektro Gitarlar' forumunda blueblues tarafından 25 Temmuz 2014 tarihinde açılan konu

1. Merhaba arkadaşlar gitara 1 sene önce başladım 8 -9 ay ritim çalıştım ve yaklaşık 3 ay önce elektroya geçtim.Ama şu an ki gitarım kuzenimden aldığım pek de iyi olmayan bi Skylark. Şimdi yeni bi gitar almak istiyorum ve blues ağırlıklı çalışmak istiyorum. Sapından manyetiklerine kadar nelere dikkat etmeliyim yardımcı olurmusunuz:)

2. Yolun basindaki arkadaslar icin onerim H S S manyetik dizilimli gitarlar. Bence sekilli kasalara da yonelme daha standart modellere bak strat kasa olabilir superstrat kasa olabilir.

3. Merhaba, gitar almak için ayırdığın bütçeyi belirtirsen daha çabuk yardımcı olurlar diye düşünüyorum.

4. 600 700 tl civari

5. Şekilli kasalara pek ilgim yok zaten teşekkürler

6. Forumda schecter tempest custom var 700 tl ye heryola gider çok uygun fiyatı

7. Bakiyim bi cok tesekkurler

8. TRM

TRM

179
    58
    206
    Cort'un G serisinden bir gitar veya Squier düşünebilirsin(300 liralık G serisi bir gitara bakma en az 500 TL olanlarından al).Benim tavsiyem Cort G-254.Sıfırı 600 TL civarında gitar H-S-S ve gitarın en güzel özelliği bir de Push/Pull (Coil-Tap) sistemi var yani gitar istendiğinde S-S-S oluyor.Bütçeni biraz aşabilir ama 1000 liraya 2.el G-290 gördüm.Tonları daha sert belki seni tatmin etmeyebilir ama uzun süre kullanmak istiyorsan ve bütçeni 1850-1900 civarında yükseltip manyetik modifikasyonları yaparsan seni çok tatmin eder.Bende G-254
    var.Manyetiklerini Seymour Duncan P-Rails (Köprü-Orta Seviye Çıkışlı), Seymour Duncan Duckbucker (Orta-Düşük Çıkışlı), ve sap kısmını genişleterek orayada Seymour Duncan P-Rails (Köprü-Orta Seviye Çıkışlı) yerleştirdim.Bu videoda (
    ) (adamın manyetikleri yüksek çıkışlı sanırım benimkiler blues için daha yatkın yani videoya aldanma) adamın P-Rails manyetikleri hem P-90 hem Single hem de Humbucker olarak kullandığını görünce ne kadar doğru bir tercih yaptığımı anladım ve yakın zamanda işten anlayan birini bulup bende aynı sistemi kurduracağım.Yani tek bir gitarda ondan fazla tona sahip olucağım.Sen aynı sistemi G-290'la kullandığında beklentilerin çok yüksek değilse seni ömür boyu tatmin edebilir.

Bu Sayfayı Paylaş