Davul Kaydı

'Müzik Teknolojileri ve Kayıt Forumu' forumunda MertEfe999 tarafından 26 Temmuz 2014 tarihinde açılan konu

 1. Arkadaşlar, böyle konular hakkında hiçbir bilgim yok. Herhangi bir şarkının bateri notalarını çıkarıyorum ve bunları şarkının baterisini silip kendim çalmak istiyorum. Yani şarkıda solist, gitaristler var, ben de baterist gibi olmak istiyorum. Bunu yapabileceğim program var mı; varsa bana detaylı anlatır mısınız?
   
 2. Selamlar,

  Bu iş için iki alternatif var,

  1.si "Drum Playalong" şarkı bulmak. Genelde ücretli olarak satılır, Youtube'da da denk gelinebilir. Aradığınız şarkının adının sonuna "Drumless" "Without drum" ekleyerek şansınızı deneyebilirsiniz.  2.si biraz daha zahmetli, sonuçları da becerinizle ve harcadığınız parayla alakalı oranda kaliteli olacak bir çözüm.

  Bir DAW yazılımı edinilir, güzelce yazılmış MIDI bulunur, VST'ler ile davul dışında her enstrüman seslendirilir -ne yazık ki vokal olmuyor-, üzerine de siz çalarsınız. DAW ve VST'ler biraz masraflı oluyor. Vakit bulduğumda bu konuyu biraz daha açabilirim.
   
 3. Teşekkürler peki bana iyi bir DAW yazılıımı önerebilir misiniz? Ayrıca konuyu biraz daha detaylandırırsanız sevinirim.
   
 4. Teşekkürler peki bana iyi bir DAW yazılıımı önerebilir misiniz? Ayrıca konuyu biraz daha detaylandırırsanız sevinirim.
   
 5. Daw için reaper ile başlayabilirsin @MertEfe999
  Reaper ya da uygun bulduğun bir daw kurduktan sonra konu zaten detaylanacak :D kolay gelsin...
   
 6. Guitar Pro ile denesen?
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş