Neden Ban Yedim??

'Forum Meydanı' forumunda aaaaaaaa tarafından 27 Temmuz 2014 tarihinde açılan konu

1. Merhaba arkadaşlar ben Furkan ( frknkzlyl ). Forumu çok severek takip ediyor(d)um. 24 Temmuz günü 1 haftalık ban yedim. 1 hafta uzun bir süre değil ancak nedenini öğrenmek istiyorum sadece. Moderatör arkadaşlar en azından sebebini belirtirse sevinirim. İyi forumlar.

*Sanırım konuyu Turkrock.com Hakkında bölümüne açmalıydım, kusura bakmayın yanlış olmuş yeni farkettim.

2. Aynı ilandan 1den fazla açtığın için olabilir. Aynı ilanı 1den fazla açmak yasak, anca haftalık güncelleyebilirsin. Sanıyorum ki bu sebepten ban yedin.

3. Hocam gitarımın ilanı vardı, fiyatı sadece 1 günlük düşürdüğüm yeni bir ilan açtım. Sadece o günlük acil diye yeni ilan açmıştım. Bu yüzden uzaklaştırılacağımı düşünmemiştim.

4. Bu arada başlıktan alakasız ama yaklaşık 1.5 ay önce tüm hesaplara af geldi. Mesela benim bu hesap sonsuza dek ban yemisti. Thé pentagram serisi de keza affoldu. Nasıl anladım ? Bluescaster'ı gördüm. Baktım aha adam geri gelmiş. Yine heyecan içinde izledim onu da bu arada :) ama sonra yine gitti. Neyse ben de neden banlar kaldırıldı diye sormak istiyorum buradan. Ayrıca web sitesi yazılımında küçük bir bug var. Smileyleri silemiyorsunuz. Mesela şu yandaki ikisini ne yaptım etti isem silemedim. :whistle::D

trail_blazer20 bunu beğendi.
  5. Bluecaster kim? :)

6. Arama konsolundan bi arat dostum :)

7. Bluescaster, sitenin eski üyelerinden. Banlanmıştı, açıldı ama.

8. Banlanma sebebını anlamadım da bıse dıkatımı çekti adam hemen hemen her konuya cevap yazmı buda kötü bişe değil sanıyorum.

9. Yanlış hatırlamıyorsam bir tartışma sonucu banlanmıştı. Neyse , geçmiş geçmişte kaldı. Ama foruma yararlı biriydi.

10. 1,5 ay önce de af olmadı, olduysa da belli kişilere olmuştur, hala banlı kişiler var, egosunu buradan sağlayan yönetim olduğu sürece de devam edecek. Bunun dışında konuyu açan arkadaş, yönetimden birinin gelip cevap yazacağını sanmıyorum, belki alım/satım modlarından biri gelip yazabilir o kadar. Aylardır düzgün cevap alamadığım benzer bir başlığım var maalesef.

swnyjck bunu beğendi.
  11. evet zamanında ben de bu konuda sıkıntı çekmiştim. hiçbir türlü geri dönüş alamdım malesef.

12. Geri dönüş almayi beklemek bence çok anlamsız. Sonucta memnuniyetsizlik yaşayan bir çok kullanıcı var. Birine cevap donulse oburleri de neden bana cevap yok der. Olay hesap vermeye gelir. Kullanıcılar ile yöneticilerin mesafe koyması muhattap olmaması gayet doğal.
    Bunu en iyi iş hayatında anlarsınız. Kuralları koyanlar ile mesafeler eridikce ciddiyetsizlik ve suistimal vakaları ortaya çıkar. Ben yönetici olsa idim ben de dikime giderdim. Mesafeli olurdum.

trail_blazer20 bunu beğendi.
  13. Burası iş hayatına ait bir yer değil. Burada her şeyi biz yapıyoruz, yönetimi bile. Yöneticiler sadece gelip üye banlıyorlar. Kuralları bile biz koyuyoruz, onlar sadece uyguluyorlar, tıpkı olması gerektiği gibi. (Bkz: alım satım forumu, uplama olayları, günlük güncelleme olayı vs. ) Fakat iş böyle bir mevzuya geldiğinde hele ki foruma yıllarını vermiş, alım satım üyeliği dışında her gördüğü konuda bilgi paylaşmaktan geri durmayan bir üyeye bile "sanane la istediğimi banlarım" havasına girince inan insan soğuyor. Bu kadar insan giriyor olmasaydı, işimiz düşüyor olmasaydı tabii ki çözümüm farklı olurdu, ama şu kadar müzisyenin olduğu ortamda bile hala bu kadar sığ insanların yaşıyor olması insanı gerçekten hayretler içerisinde bırakıyor.

14. Kim örneği bunun ? Hani yıllarını verip banlanan ?

15. Son 1 sene içerisinde aklıma gelen en az 5-6 üyelik var, biri de benim. Son 2-3 seneye yayarsak, (kerem bile banlandı buradan, daha ne olsun, forumu tek başına götüren adamdı neredeyse.) belki 50 kişi vardır böyle. Ben o kadar aktif değildim ama vaktimin büyük kısmını burada geçiriyordum ve ciddi paylaşım yapıyordum ve foruma dalga geçme amacıyla gelmiş birine küfür dışı bir dalga geçme hadisesinden ötürü uyarı bile almadan süresiz ban yedim. Bu üyelik arkadaşımın, 1-2 işim var alışveriş onu görüp vereceğim geri, arkadaşın konusunu görünce boşa cevap aramasın dedim sorusuna sadece. Biz böyle yaptıkça bu admin denen adam ruhsal masturbasyonuna bir peçete daha eklemiş oluyor sadece diye düşünüyorum. Şu da benim konum.
    http://turkrock.com/posts/936477/

16. İllnino dönsün yeter.

andysat ve antbalci bunu beğendi.
  17. her ne kadar yıllarımı vermesem de gerçekten sebepsiz yere banlandım. banlanmadan önceki iki-üç günlük süre içerisinde de sadece ilanımın fiyatını düşürerek uplamıştım ki kurallara aykırı değil. kafasına göre banlamak oluyor bu bence.

18. obican desem?

19. Taraflı ve manidar bir ifade derim bu 1.
    Biri size sığır dese ? diye sorarım bu da 2.

Bu Sayfayı Paylaş