Yumurta, Tavuk Regl'idir..

Video gerçekten basit ama üzerine düşünmediğimiz bazı konular üzerine hazırlanmış. Sonundaki bazı ürünlerin kısa da olsa reklamının yapılması itici gelse de kesinlikle izlenmeye değer. Öte yandan 30 yıllık Adanalı kimliğimden sıyrılmamı sağlayabilecek mi (Ultra etoburluktan bahsediyorum) göreceğiz ama bundan sonra beslenmeme elimden geldiğince dikkat edeceğim. Vaktiniz varsa izlemenizi rica ediyorum.

İçinizi rahatlatacaksa teknik olarak aynı değil. Regl döneminde, döllenme olmadığı için hcg ve progesteron desteği kesilir, embriyonun tutunmasını ve gelişimini sağlamak amacıyla gelişen rahim içi endometriyum bu desteğin kesilmesiyle tabiri caizse dökülür, spiral damarlar çatlar sonuçta kanama ve dökülen dokularla regl gerçekleşmiş olur. Ovulasyon, yani yumurtlama, adet başlangıcından ortalama 14 gün sonra olur.

Ortaokuldayız... Orta 1 deyiz... Arkadaşın adı Kemal. Serserinin teki. Yeni başladık ilk haftalar.
Oğlum ben yumurta yemem. Horoz dölü var içinde. Yalanmı lan. Yalansa yalan diyin. Horoz tavuğu .....yormu? Döl akıtmıyormu? Sizde gidip yiyorsunuz a............
O gün şoke olmuştuk. Nerden aklımıza gelir? O günden sonra bir daha asla yumurta yemedim. Anneme falanda diyemedim tabi, nasıl dicen?:D Halada bilmezler neden yemediğimi.
Liseye geldik, tavuk regli durumu aynen yayıldı. Tavuk yumurtası oğlum, kadın yumurtlaması gibi lan? diye patlak vermişti. Nerden geldi kim söyledi bilmiyoruz.

Asıl sorun regl değil, asıl sorun horozun dölü arkadaşlar. Horozun dölü.

Bildiğin hayvan bir erkeğin sperm i.

Not: Yumurta nasıl olur bilmem. Horozun spermi olması gerekirmi bilmem. Hiç araştırmadım. Market yumurtası nasıl olur onu hiç bilmem.

Lakin bildiğim, işin içinde dişi-yumurtası erkek-dölü var. Ve bu iğrenç. Tam anlamıyla iğrenç. Ha sperm yok diyin, regl da değil diyin; ama işte mevzu iğrenç. Ben Kemal den duyduktan sora asla yemedim.

...

Not2: Başlığa eklenirse sevinirim. "Yumurta: tavuk reglidir ve horoz dölüdür" diye...:D

Ortaokuldayız... Orta 1 deyiz... Arkadaşın adı Kemal. Serserinin teki. Yeni başladık ilk haftalar.
Oğlum ben yumurta yemem. Horoz dölü var içinde. Yalanmı lan. Yalansa yalan diyin. Horoz tavuğu .....yormu? Döl akıtmıyormu? Sizde gidip yiyorsunuz a............
O gün şoke olmuştuk. Nerden aklımıza gelir? O günden sonra bir daha asla yumurta yemedim. Anneme falanda diyemedim tabi, nasıl dicen?:D Halada bilmezler neden yemediğimi.
Liseye geldik, tavuk regli durumu aynen yayıldı. Tavuk yumurtası oğlum, kadın yumurtlaması gibi lan? diye patlak vermişti. Nerden geldi kim söyledi bilmiyoruz.

Not: Yumurta nasıl olur bilmem. Horozun spermi olması gerekirmi bilmem. Hiç araştırmadım. Market yumurtası nasıl olur onu hiç bilmem.

Lakin bildiğim, işin içinde dişi-yumurtası erkek-dölü var. Ve bu iğrenç. Tam anlamıyla iğrenç. Ha sperm yok diyin, regl da değil diyin; ama işte mevzu iğrenç. Ben Kemal den duyduktan sora asla yemedim.

...

Not2: Başlığa eklenirse sevinirim. "Yumurta: tavuk reglidir ve horoz dölüdür" diye...:D
Yanlış. Horoz olmasa da tavuk yumurtlar, horoz dölü değildir yani. Rahat ol o konuda.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Asıl sorun hayvanlara yapılan işkence. Kaz ciğerlerinin canlı canlı vücutlarından çekilmesi, tavukların gagalarının kesilmesi gibi...Amaç: Hareket dahi edemeyen tavukların bir süre sonra hırçınlaşarak birbirlerini gagalamalarını önlemek (miş) Öte yandan yumurta sektörüne göre, erkek civcivler zaten yumurta veremeyeceği için telef edilmesi gereken canlılar.

Benim bilgim yok zaten. Hiç araştırmadım. Çünkü mevzudan öylesine tiksinmiştim ki.

Peki civciv nasıl oluyor diye aklıma sorular geliyor. Tek başına nasıl tavuk sadece kendi yapabiliyor civciv?

Bi araştırayım. Şu yumurtayı... Tüm Kuşlarınkine bakıcam hatta. Kanatlı tüm hayvanlarada hatta. Merak ettim şimdi.

...

sadece bir hücre giriyor içeri, döl komple içeri girmiyor :D onun dışında köy yumurtalarında falan sanırım piştiğinde tam bilmiyorum o sarısının oralarda siyah nokta varsa yumurta döllenmiş oluyor. hocaya sormuştuk anlatmıştı, zararıda yokmuş döllenmiş yumurta yemenin

Asıl sorun hayvanlara yapılan işkence. Kaz ciğerlerinin canlı canlı vücutlarından çekilmesi, tavukların gagalarının kesilmesi gibi...Amaç: Hareket dahi edemeyen tavukların bir süre sonra hırçınlaşarak birbirlerini gagalamalarını önlemek (miş) Öte yandan yumurta sektörüne göre, erkek civcivler zaten yumurta veremeyeceği için telef edilmesi gereken canlılar.
hani bunların dışında balut diye bir yiyecekte var filipinde yenilen

Ne iğrençlikler dönüyor zaten. O hayvanları nasıl katlediyorlar. İneklerin kafalar kesiliyor falan. İğenç. Çok pis şeyler dönüyor.
Özellikle işlenmiş et ürünlerinde dönen düzenbazlıklar çok fena mesela. Salam sosis sucuk falan. İçinde neler neler var.

Bende et yiyorum. Geçen sene Mayıs Haziran Temmuz.....Aralık aylarında 8 ay boyunca günce 500gr et tükettim. Haftada birde 1kg. Yedim hiç acımadan mangalda. Hiç acımadım. Sonra bıktım bıraktım. Sporculukta nereye kadar? Dondurma yiyip spor yapıyorum bayadır.:D

Mevzu çok geniş. Köpek yiyen kedi yiyen fare yiyen insanlar var.

Bence cana kıymayalım. Et yemezsek ölmeyiz. Bırakın kaplan şahin falan yesin. Bırakın köpek balığı ne bulduysa götürsün.
Biz yemeyelim. 7Milyara yaklaştı nüfus. Kimse doymaz hayvanlarla. Kes ye kes ye kes ye nereye kadar.

Cana kıymayalım hakkaten. Süt için ineklerde perişan edilmesin.

Birde gerçek: O marketten aldığınız çikolata ve bisküvilerin içinde, bal gibide yumurta var süt var. Bunu atlamayın. Ultra-Vejeteryanım diyip, onları yemekte saçmalık.

http://tavuk.devletli.com/horozlarin-dollemesi
http://www.karagulyumurta.com/altkat/19/yumurtanin_olusumu.html
Buralardan anlaşılan, yumurta horoz tarafından döllenmemiş ise civciv çıkmıyor. Yani yumurta= tavuk regl'i
@heavyR İçin rahat olsun, marketlerde satılan yumurtalar döllenmemiş; horozu kim kaybetmiş ki :)
Hiçççççççççç işim olmaz. Tavuk regli çok mu iyi sanki.

Kadın regli olsa bile gene yemem.

:D

(Kızmak yok.)

Geri