Bana Ebayden Manyetik Getirecek Bir Yardımsever Aranıyor :)

Değerli forum
Ebayden 45 dolara manyetik getireceğim fakat daha önce hiç ebay kullanmadım hiç bir bilgim de yok.
Kendisine ücretini verip bana manyetiği sipariş edebilecek (evinden gelip alırım) ebay üyeliği olan işi bilen bir üyemizi arıyorum.
Bana bu iyiliği kim yapacak acep? :D

Migros'tan ininal kart satın alın, içine manyetiğin ücreti ile kargo ücretinin toplamını yükletin ve paypal üyeliği alın kart ile. Sonra da paypal ile ödeme yaparak satın alın manyetiği. Zor iş değil.

E-Bay'den sipariş geçmek çok zor değil aslında. Arkadaşımızın dediği gibi alın bir İninal Kart, paypal'e tanıtın parayı satıcıya aktarınca yollarlar adresinize 1-2 gün içerisinde. E 45$ dolar gümrüğe de takılmaz. Tek sorun PTT bu konularda çok özensiz 2 sipariş geçtim daha önce ikisini de posta kutusunun üzerine atıp gitmişler.

Aslında registered(takip nolu) olarak geliyorsa atamazlar, çünkü teslim alındı imzası gerekiyor ancak posta yoluyla ya da unregistered olarak gelirse atıyorlar.

Değerli forum
Ebayden 45 dolara manyetik getireceğim fakat daha önce hiç ebay kullanmadım hiç bir bilgim de yok.
Kendisine ücretini verip bana manyetiği sipariş edebilecek (evinden gelip alırım) ebay üyeliği olan işi bilen bir üyemizi arıyorum.
Bana bu iyiliği kim yapacak acep? :D
Bence bu sizin için bir fırsat ebay' dan bir alışveriş nasıl yapılır öğrenirsiniz. Bende ilk alışverişimi 2006 da ebay'dan 'MXR Dyna Comp' pedalı alarak birazda korka korka gerçekleştirmiştim ama sapa sağlam geldi pedal. Ayrıca ebay'ı icat edenlerden de Allah razı olsun. O site olmasa nelerden mahrum kalacaktık ah bir bilsen..

Amerika'da yaşayanların, özellikle müzisyenlerin lanet yağdırdığı ebay'in bizim için çok büyük nimet olması çok üzücü.
Neredeyse hiç problem yaşamayışımız da uluslararası alışveriş olduğunda satıcıların dikkatli olmalarından ya da hepimizin korkudan sadece top-rated seller'lardan alışveriş yapmamızdan mı acaba.

Amerika'da yaşayanların, özellikle müzisyenlerin lanet yağdırdığı ebay'in bizim için çok büyük nimet olması çok üzücü.
Neredeyse hiç problem yaşamayışımız da uluslararası alışveriş olduğunda satıcıların dikkatli olmalarından ya da hepimizin korkudan sadece top-rated seller'lardan alışveriş yapmamızdan mı acaba.
Konuyu başka yere çekmek istemiyorum ama ben lanet yağdırmamı gerekecek hiçbir şey yaşamadım. Hiç bir zamanda satıcının top-rated olup olmamasınıda aramadım. Tereddütüm varsa email atıp sordum genelde de yardımcı oldular. Dikkat edin genelde eksi geri bildirim veren müşteriler fazla alışverişi olmayan deneyimsiz müşteriler. Ürün kendilerine ulaşmadığı için hemen eksi geri bildirimde bulunanlar. Bir çok satıcı top-rated şansını bu müşterilerden dolayı kaybediyorlar. Şunuda ayrıca söyleyeyim; bakın konuyu açan arkadaş yardım istiyor yurtdışından alışveriş konusunda ama henüz ben alırım diyen olmadı (bende dahil) ama ben Amerika'da beni tanımayan sadece ebay'dan alışveriş yaptığım için sanal olarak tanışdığım bazı satıcılardan, çeşitli zamanlarda rica ettim (ülkemize göndermedikleri için) satın aldığım/benim adıma satın aldığı farklı yerlerden farklı malzemeleri (dikkat edin malzemeleri diyorum) alıp toptan bana gönderdikleri oldu. Ebay memleketimizde olmayan birçok malzemeyi temin etmemde bana inanılmaz faydası oldu. Örneğin siz herhangi bir NOS lamba'yı memletimizde bulabilirmisiniz? belki tek tük (son derece nadiren) ve son derece fahiş fiyatla. Neyse daha nice örnek verebilirim bu konuda.

Eger bir sorun yasarsan ki ben kirik sapli gitar, kargoda kaybolan urunler gibi sorunlar yasadim, her seferinde paypal sayesinde para iadesi aldim. Kimse ben alirim demiyor, bence demesinde zaten. Genc insanlarin bu tarz seyleri kendileri halledecek yetisi olmasi gerekir, kolay kacmak yerine arastirmak ile asilabilecek basit durumlar bunlar.

Bir keresinde 10 satışı mı olan birinden fender strat meksika almıştım, fiyatı inanılmaz ucuzdu, kargoda da bana indirim yaptı baya. Kimse bid filan bile vermemişti, fotolar uyduruktu. Hani bizdeki gibi 2 mp makineyle çekilmiş fotoları mevcuttu gitarın. Mesajlaştık, satanla. Bir sorunu yok sıfır gibi temiz gitar, rahat olun dedi. 2 hafta içim içimi yedi tabii, sonra gittik aldık gümrükten filan. Gitar cillop gibiydi, hiçbir problemi yoktu, herşeyiyle orjinal, baya da iyi tınlayan bir strat çıktı.

Ben ülke içinde hiç bir şey bulamayışımızın, bulsak bile çok pahalı oluşunun üzücü olduğunu söylemeye çalıştım. Sanırım yanlış anlaşıldı. Ben de 20'nin üzerinde farklı satıcılarla yaptığım alışverişlerin hiç birinde ne satıcı ne de gümrük/ptt kaynaklı problem yaşamadım zaten. Tgp, jcfonline vs gibi sitelerdeki elemanlar hep sayar söver ebay'e, asla kullanmazlar vs. Referansım da bu bu konuda.

Ebay' e sayip sovmeleri, Amerika ic piyasasina gore daha pahali olusu olabilir mi? Zira eger Amerika' da isen biraz arastirma ile ebay deki fiyatlarin altina ozellikle enstruman bulmak hicte zor degil.

Ben ülke içinde hiç bir şey bulamayışımızın, bulsak bile çok pahalı oluşunun üzücü olduğunu söylemeye çalıştım. Sanırım yanlış anlaşıldı. Ben de 20'nin üzerinde farklı satıcılarla yaptığım alışverişlerin hiç birinde ne satıcı ne de gümrük/ptt kaynaklı problem yaşamadım zaten. Tgp, jcfonline vs gibi sitelerdeki elemanlar hep sayar söver ebay'e, asla kullanmazlar vs. Referansım da bu bu konuda.

Doğrudur, ben kesinlikle aksini söylemedim. Eminim ki oradaki iç piyasa ve çeşitli 2. el satış yapan sitelerdeki fiyatlar çok daha uygundur ama uluslararası ve güvenilir bir platform olduğu için bizim için tek metod gibi bir şey.

Gitar acisindan bakacak olursak, Amerika'da Ebay'e saticilar daha cok kufrediyorl :) Her satistan 15% para kesiyolar saticidan.
Arti, satin alan kisi urunu begenmedi ama bahanesi yoksa sizin sifir gitarinizin ustune bi cizik atiyor, ilandaki gitarla gonderilen gitar ayni degil diye Ebay'e basvuruyor, siz de satici olarak hicbisey yapamiyorsunuz. Hem gitariniz cizik halde geri geliyor hem de iki yon kargo ucreti de size kaciyor.

Tabii bunun disinda bazen gercekten gitardaki ciddi problemleri yazmadan ilan verenler oluyor, o zaman da alici icin bi suru basagrisi...

Geri