Eski Ve Ucuz Gitar Lazım !!

'Elektro Gitarlar' forumunda Karanii tarafından 2 Ağustos 2014 tarihinde açılan konu

Perdeli Gitar mı ? Perdesiz Gitar mı ?

1. Perdeli

90.0%
  2. Perdesiz

10.0%
  1. Karanii

Karanii

8
    0
    1
    Arkadaşlar,

İzmirde yaşıyorum eski ve ucuz bir gitar lazım bana 30-50 lira arası .. perdesiz gitar yapmayı düşünüyorum. varsa elinizde yardımcı olursanız çok sevinirim :)

2. tunckk

tunckk

912
    1,174
    9,005
    Paşam 50 tl ye marangozdan işlenmemiş kütük bile alamazsın :) Bunu dalga için söylemiyorum. Öyle birşey yok yani.

Karanii ve Flamenco bunu beğendi.
  3. Aynen... Alt sınır da 30 olmuş. :) Arkadaşım 150 TL'lik bir tane gitarını yapmıştı zamanında. Tabii onun fretlerinin sökülmesi ve fretsiz hale getirilmesi de haliyle bedava olmuyor.

Karanii bunu beğendi.
  4. O paraya gitar alacagina bir tahtaya misina tak daha cok verim alırsın.fretleride çakmazsın al sana perdesiz gitar :)

Karanii ve tunckk bunu beğendi.
  5. Kutay_

Kutay_

696
    1,025
    9,605
    Perdeleri söktüğünde perdesiz gitar olmuş olamıyor.

6. Karanii

Karanii

8
    0
    1
    maksat denemek abi simdi gidip 150 liralık gitara para verip sonra pişman olmak istemiyorum . merak ettim simdi çevremde çalanda yok ucuz bi gitarla yapımını falan demek istiyorum. eğer becerebilirsemde kendim yapmaya gerek yok zaten satılan perdesiz gitarlar var

7. Kutay_

Kutay_

696
    1,025
    9,605
    perdeyi sökünce klavyeninde tesfiye olması gerekiyor ve yine de telleri olması gerektiği gibi ayarlamak çok zor. Ben olsam bir ud alır işi bitirirdim.

8. Karanii

Karanii

8
    0
    1
    düşünceleriniz için teşekkür ederim

9. Klasik gitar olursa Bim'de 48 liraya vardı, bu haftaydı sanırım :D

Son düzenleme: 2 Ağustos 2014
  10. O.2.

O.2.

487
    543
    4,656
    fretleri tamamen sökmek yerine törpülemeyi deneyebilirsin, böylece fretlerin çakıldığı yatakları boşaltmamış ve sapın öne doğru eğilmesini engellemiş olursun diye düşünüyorum, yani şunun gibi :

ben de epey merak ediyorum, yaparsan bildir :)

hyelaldi bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş