jackson randy rhoads seçimi :)

'Elektro Gitarlar' forumunda masterofpuppetsasd tarafından 27 Temmuz 2006 tarihinde açılan konu

1. ikisisde v kasa
    kevin bond yekpare
    ikiside japon
    farklar:rr3 te sh2n neck manyetiği var...
    kevin bondda sadece tiz sesler veren bridge manyetiği var.
    kegin bondda abanoz klavye,pentegram seklinde inlay ler var ve bridge de fine tunerları olan custom bir kuruk parcası var.rr3 de lisanlı floyd rose var
    ve son olarak
    kevin bond 1550 euro
    rr3:1610euro

(laylaylom fiyatları)

2. türkiyeye gelen ilk kevin bond signature benim gitaristimde.. üçgen kasadan pek hazzetmesem de müthiş distortion tonları sağlayan , çok iyi sustain veren, çok özenli yapılmış bir gitar.. klavyesi çok rahat. gerçekten çok iyi.. ayrıca sahnede duruşu da çok iyi renginden ve inlaylerinden dolayı. zaten bu tip gitar aradığına göre clean tonla çok fazla işin yok demektir sana kevin bond u kesinlikle öneririm.

3. abi bilmiyorum ben yanlış rr5 e mi baktım bunun başka versionu varmı :D laylaylomun sitesinde 740avro yazıo benim baktıım rr nin klavyesi gül ağacı manyetikler de duncan design dı yani eğer doğruya baktıysam kevin bond her türlü koyar geçer gibime geliyo çünkü malzeme olarak çok üstün..

4. yanlışın var.rr5'in neck manyetiği de jb.

5. Zaten yanlış bir siteye bakmışsın, senin doğru bakman pek önemli değil :)

6. abi bilmiyorum ben yanlış rr5 e mi baktım bunun başka versionu varmı :D laylaylomun sitesinde 740avro yazıo benim baktıım rr nin klavyesi gül ağacı manyetikler de duncan design dı yani eğer doğruya baktıysam kevin bond her türlü koyar geçer gibime geliyo çünkü malzeme olarak çok üstün..

7. dediğim gibi laylaylomun sitesinde yanlış yazıyor sanırım resmi de çok iyi incelemedim açıkçası ama laylaylomun sitesine bi açıp bakarsanız memnun olurm :D

8. kevin bond beğendiğim çok nadir jacksonlardan biri oldu gerçekten çok şık olmuş.. alet maunmuş zaten tevekkeli diil kan çekiyor.. :)

9. bende kevin bond a hasta oldum.clean ton yok diye cekindim biraz sadece(yani clean ton olsa bile nereye kadar)rr5 i eledim su an.peki su anki rr3 mü yoksa kevin bond mu?biraz uzuyo sanki ama:)
    cunku yakın zamanda alıcağam bi randy rhoads.ama madem japon alıcam bari güzel olsun
    rr3:
    seymour duncan sh4(bridge) sh2n(neck)
    bolt on sap ve gül ağacı klavye.lisanslı floyd rose, alder govde
    ikiside japon tabiki...rr3 de 1600 euro sanırım

10. bu bahsettiğin yeni rr3 falan mı,çünkü eski rr3'lerde lisanslı floyd rose ve seymour duncan manyetikler yok,fiyatıda 850€ civarında

11. Bence Bond, Kevin Bond

12. yeni rr3 tabiki.eski rr3 ile karsılastırılamaz kevin bond.cunkun alıcağım gitar kalıcı olucak.modifiye ve benzeri hiç bişi yapmicam gitara.kevin bonda zaten yapılıcak modifiye yok.rr3 de floyd rose olması beni cekiyo.su ana kadar herp floyd rose kullandım ve bazı yonleri ile cok seviorum floyd rose kullanmayı.ama sadece floyd rose da değil.rr3 ten cok güzel clean soundda alınıyo.simdi arada kaldım acıkcası.

13. yeni rr3 tabiki.eski rr3 ile karsılastırılamaz kevin bond.cunkun alıcağım gitar kalıcı olucak.modifiye ve benzeri hiç bişi yapmicam gitara.kevin bonda zaten yapılıcak modifiye yok.rr3 de floyd rose olması beni cekiyo.su ana kadar herp floyd rose kullandım ve bazı yonleri ile cok seviorum floyd rose kullanmayı.ama sadece floyd rose da değil.rr3 ten cok güzel clean soundda alınıyo.simdi arada kaldım acıkcası.sizce sırf floyd rose yuzunden değermi kevin bond yerine rr3 almak?

14. kevin bond bence

ama benim aklımda string&neck thru , 2x humbucker + coil tap custom bir rr yaptırmak var .)

15. Ben burasını anlamadım, niye clean ton olsa bile nereye kadar? Nedir clean tonun iyi olmasını engelleyen?

16. cok yuksek cıkıslı bir humbucker olması beni biraz dusunduruyodu.gittim denedim ve gordumki volume potu baya kısık olduğu halde cok tiz bir clean sound verio alet.gerci sevene güzel ama rr5 de clean sound cok tatlıydı.gerci ondanda kevin bond dan aldığım tonu alamadım ama.cok kafam karıstı.ortada bide floyd rose sorunu olunca kafamı karıstıran.ne yapıcam bilmiyorum.su kevin bond floyd rose kullansaymısya:p

17. kevin bond al. floyd rose u illede olması gereken bi parça gibi görürdüm hep, yanılmışım. bond kevin bond:p

18. Kevin Bond'u nerde denedin ayıptır sorması?
    Birçok özellik bakımından Kevin Bond Rhoads RR3'ten çok daha iyi. Yine de denemeden karar vermemek lazım.

19. Benim okuduğum kadarıyla (gitarı hiç denemedim) herkes kevin bond rhoads'un manyetiğini yeteri kadar güçlü olmadığı için değiştiriyor, yani clean tonunun (çıkışla orantılarsan eğer) kötü olmaması lazım aslında, bir de manyetik değiştirmek çok da zor bir şey değil.

Bence rr3 ile kevin bond rhoads'u karşılaştırmaya gerek bile yok :)

20. hepsi güzelde bu fine tune olayını anlayamadım kevin bond da ?

Bu Sayfayı Paylaş