Arada Kaldım. Amfi Seçimi Için Yardım Lazım !

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda haylaz01 tarafından 2 Ağustos 2014 tarihinde açılan konu

1. meraba arkadaşlar. forumda yeniyim. "rock forum" adresi olarak arattığımda ilk bu site çıktı karşıma :)

gitarım Jackson JS30DKT Dinky ama henüz bi amfim yok. 300-350 tl civarı bütçem var. aslında evde 2 tane belime kadar gelen 70w kolon var o yüzden kafa amfi olayı da aklıma yattı. genelde metallica dinliyorum (genelde değil hep). o yüzden bikaç amfi arasında kaldım...

http://www.ikincielim.com/iel/amfi-...rshall-mg100hdfx-kafa-amfisi-100w_ilan_290985
    http://www.ikincielim.com/iel/amfi-...rshall-30dfx-elektro-gitar-anfisi_ilan_352109
    http://www.sahibinden.com/ilan/alis...ney-p20-kacirilmayacak-firsat-154379554/detay

yardımcı olup fikrinizi söylerseniz sevinirim..

2. bence laney al üstündeki effect leri çok iyi

3. Kolonların ohm değerine bağlı olarak kafa amfi ile kullanırsın ama gitar kabini tadı vermez , 300 500 arasına güzel efektli amfiler bulursun .

4. p20de baya özellik var youtube aç bir kaç tanıtımdan dinle tonuda guzelse al gitsin :)

5. @Beethoven :D

Şincik, ne kaa ekmek o kaa köfte derler. Peşinde olduğun ton Mesa Rectifier tonu ama, alacağın amfi Mashall MG. Bir de tutmuş 100 watt kafa modeline göz dikmişsin. Ya dağ başında yaşıyorsun ya da komşularını sevmiyorsun sanırım :ROFLMAO:

O ton MG'lerden zor çıkar. Peki en yakın çözüm nedir dersen, sabret, ikinci el kafa kabin (kombo değil, hoparlörü küçük. Ha, kabini sonra alırım dersen kombonon da kabin çıkışı var) Blackstar HT-1R. ISF'yi çek sola, Amerikan distortion tonu elinin altında.

Veya, ucuza 12 inç hoparlörlü bir ucuz bir amfi düşür, yanına da POD V2.0 modelleyici prosesör al keyfine bak.

Saydığın amfilerden Laney ile tecrübem yok. Ona es geçiyorum bu yüzden.

Beethoven bunu beğendi.
  6. Öncelikle o Laney amfiyi görünce arkana bakmadan uzaklaş. Yani dijital amfiler zaten bir yere kadar ama ben böyle hissiyatsız bir şey görmedim. Laney amfileri de pek beğenirim bu arada, en ucuzundan Lg12 10 watt amfim var bir tane fazlasıyla memnunum.

Marshall'ın Mg serisi zaten artık genel olarak herkesçe kabul görülür ki, fazlasıyla kalitesiz tonları olan bir amfi. Drive kanalları özellikle.

Kısacası ben hiçbirini tavsiye etmiyorum. Bana da Blackstar senin hoşuna gidermiş gibi geliyor, ben yine kendi adıma sevemedim gerçi ama fiyatına göre başarılı.
    Bir de yıllar öncesinden ilk amfim olan İbanez'in Tbx serisinden senin fiyat aralığına uyacak bir şeyler bulabilirsin. Ciddi bir drive'ı vardı, bence güzeldi.

Ancak şu zamanki aklımla senin yerinde olsam, yine @hackeiommi 'nin dediği gibi 10-12 inç speaker içeren bir combo amfi alıp, Ms Pozitron'un Gt-2 klonunu alırdım ben. Kendi adıma çok işlevsel ve kaliteli buluyorum. Ha Pod da seni çok memnun eder kesin o ayrı.

Alma o amfileri.

hackeiommi bunu beğendi.
  7. Evet, buraya da dikkat bence.

8. Mg olayina hic katilmiyorum, mg15 in babalar gibi drive tonu var. Cayir cayir da metallica calarsin. Cleani dunyanin en kotusu o ayri.

1- Marshall mg15
    2- Ibanez tbx
    3- line 6 spider
    4- peavey bulunabilirse herhangi bir transistorlu amplisi

Bunlarin hepsi iyi kotu uzun zaman is gorecek ampliler. Bunlarin disinda 300-500 e olacak isler degil.

hackeiommi bunu beğendi.
  9. Hmm, eh uzlaşamadık o halde. Drive için, bana hep içinden clean sinyaller geliyormuş gibi gelirdi. Ne Low-gain ne Hi-gain olarak memnun bırakmıştı çaldıklarım. Hoş mg15'i çalmadım. Belki farklıdır. Hatta ilginç olabilir ama bir tek mg10'un crunch'ı hoşuma gitmişti.

10. Mg50 veya mg30 birini denedim rezaletti, mg10 idare eder ama aralarinda en iyisi mg15 bence.

Son düzenleme: 4 Ağustos 2014
  11. O zaman parçalar uyuşuyor :)

12. Roland micro cube.

13. Şuan ne durumda bilmiyorum ama vakti zamanında mg serisi amfiler haddinden fazla pahalıydı sıfırları.

14. Processor al.

15. Lambalı kafa kabin vs bir zımbırtıya analog setup kurmadıktan sonra (iyi bir amfi) pek bir işlevselliği olmuyor. Prosesör alman seni kurtaracaktır. 350 TL ye oldukça tatmin edici 2. el yolla bir prosesör alabilirsin. Yok hacı illaki amfi alacağım diyorsan, kolonu falan çıkar kafandan. Zira alacağın ton hiç bir işe yaramayacak. Kombo transistörlü bir amfi işini görecektir. MG30 DFX vs gibi amfi alıp boost edersen götürecektir. Ama prosesör derim.

16. Mg30 nasil boost edilir aklim almiyor. Hic denedin ve duzgun bir sonuc aldin mi? Denediysen hangi amacla denedin?

17. Boost u teknik manada söylemedim aslında. Overdrive preamp ile -DOD250 olabilir- drive ı destekleyebilir sololarda. Gerçi ben bilmem arkadaşın tuşesi nedir zevki nedir. Sadece uzun zaman önce yaptığım şeydi. İyi sonuç almıştım.

18. Iyi sonuc alman imkansiz desem, sanirim haksiz sayilmam. Bir transistorlu amfiyi boostlamak zaten cok gurultulu sonuclar verir ki mg gibi gurultu duzeyi oldukca yuksek bir amplide gurultuden duramazsin.

kelle bunu beğendi.
  19. izzzyy,
    Bu durum preamp'e göre değişmez mi?

Bu Sayfayı Paylaş