4000 Tl Ye Kadar Fender Önerisi

Arada kaldım arkadaşlar. 4000 TL bütçem var. Özellikle Reissue ve Deluxe modelleri arasında kaldım. Rosewood klavye olmayacak. Telecaster ağırlıklı olursa iyi olur. Yardım ederseniz çok sevinirim.

Deluxe o parayi hak etmeyen bir gitar. Kullandigim standart ve deluxe gitarlara dayanarak soyluyorum. Deluxe yerine standart almani daha cok oneririm. Reissue 62-63 Tele bulursan once dene sonra atla. Ama yine sana hitap edecek olan gitar maple sap olmasi acisindan modern wiring'e sahip 52 Tele olacaktir.

Hocam elimde 97 20 arası özel üretilmiş, Bakır rengi bir 52 tele mevcut bu forumdan almıştım ve inanılmaz bir gitar, Ufak bir ses kaydıda gönderebilirim size şimdilik 2 fotoğraf gönderiyorum , 52 RI Olmasının yanında özel bi seri türkiyede başka varmı bilmiyorum özel mesaj atarsın begenirsen. Ha Buarada Kendi Hardcasei 97 den beri duran ve aksesurlarınıda yanınfa vereceğim tweed casedir hardcasei.

Deluxelerin sap profilleri çok rahattır, compound radius mevcut. Genelde gövdeleri de 2 parça oluyor. Çalım tarzına göre değişir gerçi ama Reissueler 7,25" radiuse sahip. Ben bu saatten sonra alacak olsam deneyerek eli yüzü düzgün bir telecaster deluxe alırdım, yenilerin üstünde gelen noiseless manyetikler eskisine göre daha iyi, bence oldukça iyi gitarlar ama ben çok vintage adamıyım, saf telecaster soundu olsun, hatta distortionda hafif gürültü yapmazsa kendimi tele çalmış hissetmem filan diyorsan hiç deluxe'e bulaşma, reissue hatta bana sorarsan en güzeli düzgün bir fender telecaster usa standart al.

Sakın fiyat artınca aynı doğrultuda kalitede artar diye düşünme, öyle bir şey yok çünkü. Eli yüzü düzgün bir fender usa std bile seni ömürlük götürür. Para cebinde kalsın ya da artan parayla çok iyi bir amfiye yatırım yap, çok daha mutlu olursun.

Kafamda 52 reissue tele vardı. Almaya değer bi gitar mı peki ?
Kendim icin asla ve asla maple gitar dusunmuyorum. Reissue gitarlari da koprulerinden dolayi sevmiyorum. Standart serilerdeki gibi kolay ve dogru entonasyonu reissue gitarlarda yapamiyorsun. Ve truss rod ayarini headstock yerinde govde baglantisindan yapiyorsun. Benlik is degil. Sahsi kanaatim, koleksiyon degeri olan bir gitar aramiyorsan standarti ben severim. 52 Tele biraz daha garip. Oncelikle sap C degil U profil. Switching system biraz daha farkli. 2. pozisyonda neck manyetik, 3. pozisyonda neck manyetik ton full kapali olarak çalışmakta. Dolayisi ile bana hitap eden bir gitar asla degil. Vintage hastaligim da yok.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Deluxelerin sap profilleri çok rahattır, compound radius mevcut. Genelde gövdeleri de 2 parça oluyor. Çalım tarzına göre değişir gerçi ama Reissueler 7,25" radiuse sahip. Ben bu saatten sonra alacak olsam deneyerek eli yüzü düzgün bir telecaster deluxe alırdım, yenilerin üstünde gelen noiseless manyetikler eskisine göre daha iyi, bence oldukça iyi gitarlar ama ben çok vintage adamıyım, saf telecaster soundu olsun, hatta distortionda hafif gürültü yapmazsa kendimi tele çalmış hissetmem filan diyorsan hiç deluxe'e bulaşma, reissue hatta bana sorarsan en güzeli düzgün bir fender telecaster usa standart al.

Sakın fiyat artınca aynı doğrultuda kalitede artar diye düşünme, öyle bir şey yok çünkü. Eli yüzü düzgün bir fender usa std bile seni ömürlük götürür. Para cebinde kalsın ya da artan parayla çok iyi bir amfiye yatırım yap, çok daha mutlu olursun.
3 tane amfim var twinreverb ve iki tane peavey classic serisinden. Ekipman full zaten ama şu aralar vintage ton istiyorum. Yada orjinal 1978 model fender strat mi alsam ?

Amfilerin çok güzel ve yeterli aslında, bence paranı boşuna harcama. Üstte dediğim gibi bence eli yüzü düzgün bir Fender Amerikan STD bile yeterli. Eskiden bir 1988 Fender satıyordum ama gitti o, bulabilirsen mutlaka dene, hayatımda çaldığım en iyi dönem Fenderlerdendi.

Fender'e de takılma Suhr, Charvel, G&L gibi alternatifleri de değerlendirebilirsin. 3ü de çok çok iyi gitar markaları. Ben klavye açısından Fender 9,5" radiusda, Fender'in tonlarını çok seviyor olsam da rahat edemiyorum ama çalım tarzı ile ilgili biraz. İlla para haracayağım dersen custom bir şeyler yaptırmaya da yönelebilirsin. Tabii bunun için isteklerinden kesin olarak emin olman lazım ki gördüğüm kadarıyla tam değilsin. :)

adı Vint.Hot Rod 50s olan o alet yok mu o alet, "Select Tele" dahil kullandığım ve denediğim tüm tele'ler arasında en esaslı gitardı ki sapta hb sevmememe rağmen..

Amfilerin çok güzel ve yeterli aslında, bence paranı boşuna harcama. Üstte dediğim gibi bence eli yüzü düzgün bir Fender Amerikan STD bile yeterli. Eskiden bir 1988 Fender satıyordum ama gitti o, bulabilirsen mutlaka dene, hayatımda çaldığım en iyi dönem Fenderlerdendi.

Fender'e de takılma Suhr, Charvel, G&L gibi alternatifleri de değerlendirebilirsin. 3ü de çok çok iyi gitar markaları. Ben klavye açısından Fender 9,5" radiusda, Fender'in tonlarını çok seviyor olsam da rahat edemiyorum ama çalım tarzı ile ilgili biraz. İlla para haracayağım dersen custom bir şeyler yaptırmaya da yönelebilirsin. Tabii bunun için isteklerinden kesin olarak emin olman lazım ki gördüğüm kadarıyla tam değilsin. :)
O dediğin gitar siyah ve rooswood muydu yoksa :) cok görmüşumdur ben onu

Geri