Axe Fx 22 Vs Apogee Jam 96k(for Bias) Vs Kemper Profilin Amp

'Müzik Teknolojileri & Kayıt Forumu' forumunda trail_blazer20 tarafından 3 Ağustos 2014 tarihinde açılan konu

1. Apogee jam yenı cıkarmıs oldugu urun ıle gerçekten benı şaşırttı.Tablettekı bıas amfi programı ıle kemper ve axe fx 2 nın tonlarını yakalamışlar.
    İnanılır gibi değil

2. bence bu videodaki tonlarla kıyaslama yapılamaz bu tonların alınabileceği başka vst ler de var...şu alttakini yapsın ciğerimi yesin ama tabletle olacak iş değil yakında bias ın desktop u çıkacak belki yaklaşırlar...

edit: kişisel tercihim kemper dir hi gain amfi modellemelerinde bence daha başarılı

3. Ben bır ara axe fx ıle kemperı bayagı bı analız edıp kıyasladım banada kemper cok daha kalıtelı gozuktu.
    Tabı axe fx kalıtesı tartısılmaz bıraz tercıh meselesı.
    bu vıdeodakı kastım bu kadar kucuk bır malıyet ıle bu tonlara yakın bır ton yakalamak bence bırcok muzısyen ıcın dusuk malıyetlı bır cozum olabılır.
    Hatta bu alete ıpade bluettooth ıle baglanan bır foot swıtc yapmıslar. 4 kanallı. her turlu gıderı var

Ze_uS ve gurkanisevic bunu beğendi.
  4. @KeremOktay direk sahnede kullanıyor irig amplitube ile...

5. Bu gidişle en fazla 3 yıl içerisinde dijital prosesörler tarih olabilir.

braveblood ve gurkanisevic bunu beğendi.
  6. En son indirimden biası kaptım, keza jamup pro da var, iRig pro ile kullanıyorum. Memeleketteki mekanların sahnelerinin çoğu için yeter de artar bir setup. FCB1010 bağlayabiliyorum ondan kontrol de edebiliyorum. Bir ara adam gibi kayıt alacağım ton testi yapmak için.

gurkanisevic bunu beğendi.
  7. J-P

J-P

793
    414
    1,705
    axe fx 22 inş görürüz :)

8. ipod ile çalışan gitar yapmışlar

9. @trail_blazer20 konuyla ilgili özel msj atacaktım ama gizlilik ayarlarından dolayı atamıyorum :)

10. Tek kelimeyle gereksiz. Zaten ton desen tok yok, senkron desen senkron yok. Kepazelik.

braveblood ve forbidden_city bunu beğendi.
  11. Haha biz mobil gitar prosesörü fikrine milleti alıştırmaya çalışıyoruz adamlar bizi rezil etmek için ellerinden geleni yapıyorlar resmen. Tasarımcının biri aldığı maaşı haketmeye çalışmış ama çok fena becerememiş.

12. Bu gitar ne saçma bişe olmuş hakikaten :) bu aralar arkadaşlar bu apogee jam 96k dün elime geçti ciddi şekilde şaşkınım :)

13. Şöyle bir test yapma şansım oldu.
    Bu tamamen işlemci gücüyle alakalı birşey.
    Iphone 5. iPad 2 ve iPad air e Aynı programı yükledim sonuçlar inanılmaz farklı iphone 5 te aldığım ses yolculukta kenarda köşede ıdare edecek bir ses yani çok hoşuma gitmedi. Aynı ayarlarda iPad 2 biraz ben burdayım dedi.
    Fakat iPad air e taktığım zaman işin rengi değişti.
    Boss gt 100 pedal kullanmış biri olasak o aleti aratmadı diyebilirim

14. J-P

J-P

793
    414
    1,705
    apogee jam ses çıkışı nasıl alınıyor ?

15. Jaxı gitara diğer ucunu apogee ye takıyorsun. Apogee yıde iPad I'n yada iphone nin şarz girişine bağlıyorsun.
    Seside iphonenin kulaklık çıkışından alıyorsun . Tabi pozitive grid for bias programını apple Store'den indirmen lazım zaten bedava

16. J-P

J-P

793
    414
    1,705
    hmmm telefondan ses çıkışı veriyormuş okkk

17. Veriyor apple in tüm ürünlerinde kullanabilirsiniz ama işlemci gücüyle alakalı ben iphonede bir iki amfiyi kurcaladım çok tatmin olmadım. Biraz uğraşsam güzel birşeyler çıkardı. Ama iPad air de resmen keyifle sanki altımda 80 tane pedal ve soldano varmış gibi çalıyorum hehe :)

18. J-P

J-P

793
    414
    1,705
    ses çıkışı cihazdan olduğu için kullandığın cihaza göre çıkış veriyor
    cihaz ne kadar iyi bir ses çıkış sağlıyorsa aldığın ton da buna göre iyileşiyor tabi

19. Kesinlikle şu an iPad air işlemcisi en güçlü mobil cihaz olduğu için bu işi yapacak en iyi alette budur.
    Çok samimiyim şöyle 2-3 saat kafa yorupta ayarlar yaparak bu aletle hiçbirşeye gerek duymadan sahne yaparsın hemde babalar gibi.
    Bitek vah ı çözemedim :)

20. J-P

J-P

793
    414
    1,705
    teknoloji ilerliyor
    gün gelir büyük amfi üretici firmalar
    bilgisayara bağlanabilen ve aynı zamanda ses çıkışı verebilen modüller üretirler hatta üretmişlerdir sanırım
    ya da bilerek üretmiyorlar
    ya da bilerek üretmeyecekler :)

trail_blazer20 bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş