Gitar Sapının Bağlandığı Yerde Çatlak

'Elektro Gitarlar' forumunda yigitcansagir tarafından 6 Ağustos 2014 tarihinde açılan konu

1. arkadaşlar gitarı dün aldım şu gövdeyle sapın bağlandığı yerde çatlak gibi bişey var sizce napmalıyım

Ekli dosyalar:

• image.jpg
      image.jpg
      Dosya Boyutu:
      212 KB
      Gösterim:
      75
  2. Çatlak nerede?

forbidden_city bunu beğendi.
  3. Daha net fotoraf atiyim

Ekli dosyalar:

4. Çatlak filan yok içiniz rahat olsun yapıştirma sap oldugundan öyle gozukebilir

Bu arada gitarin marka model nedir ?

5. gibson les paul studio 2014 içim rahatladı :D zaten amfide tonu falan hiçbi sıkıntı yokda içim içimi kemirdi şu çatlak yüzünden :ad

6. 7r7

7r7

306
    153
    1,555
    senin çatlak dediğin şey galiba ağacın damarı :D

7. yok yok damar değil :D

8. Hocam hiç bu sekilde yapistirma siz gordunuz mu ? Kaldıki yapıştırma olsa bile yapışan kısım kalkmış demektir bu. Arkadaşa şunu sormak isterim; sapla oynadığınızda bu ayrık kısımda bir açılma oluyormu ? Birde çatlak diye bahsttiğiniz kısımda köşeye denk gelen kısımda bir koyu renk var. Doğru mudur ? Sanki orda bir işlem yapılmış izlenimi oluştu bende. Zira ahşap malzemede yapılan işllerde ısı artışı nedeniyle lokal yanıklar oluşur.[/QUOTE]

9. ayrık kısımda ayrılma olmuyor da siyalhlkk oldugu doğru

10. [/QUOTE]

Yapistirma gitarlarda sapla govdenin birlestigi yerde ufak kozmetik hatalari olabilir bu arkadasimizin gitarindada bir kozmetik hatasi var ayni sorun benim gitardada var

11. Eğer gitarı Zuhal Müzik'ten aldıysan yani doğru tahmin ediyorsam o gitarı geçen hafta denedim elimde. Ben de gördüm o kısmı iyice inceledim çatlak değildi için rahat olsun :D

12. ahahaha aynen ordan aldım :D

13. Sap ağacının en kalın yeri, ayrıca gövde bağlantısının dibi. Sapın o noktadan çatlaması imkansız zaten, oraya zarar vermek için kesmek lazım. Ayrıca o bölüm sapın çıkıntısı, alacağı ufak tefek hasarların çalımınıza bir etkisi olmaz.

14. tesekkürler..

Bu Sayfayı Paylaş