Blackstar Drive'ına En Yakın Pedal

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda Sarı Kurdele tarafından 6 Ağustos 2014 tarihinde açılan konu

1. Evet değerli büyükler..
    Olay ton olunca bence zor bir konu ile karşınızdayım.
    Benim gibi çaldığı drive pedalı sayısı 15i geçmeyen birinin aksine bu forumda 100ün üzerinde pedallar denemiş insanlar var.
    Ben blackstarın ISF'i american tarafta olan drve karakterine hastayım. HT5i sattım. HT20 alacağım ama kafadan bi 8-9 ay sonra.
    Bu arada bu karaktere gerçekten çok yakın olan drive (daha doğrusu distortion) pedalları aramaktayım.
    Buna Amerikan sound mu denir? Marshall'ın eq ile amerikana çekilmiş hali midir nedir? Nasıl bir tondur neye yakındır ben bilmiyorum.
    Blackstarın pedallarını denedim. HT serisi var lambalı, bi de LT serisi. HT serisi lambalı ve yaklaşmışlar diyebilirim. Ama HT Dist biraz daha farklı karakterde bi pedal daha geniş rangeli diyelim amfiye göre. Gene baya yakın ama soundu. LT Dist ise HT'dende uzak ve çok kompreslenmiş basık soundlu basları zayıf cılız pekte beğenemediğim bi pedal.

Siz hangi pedalları önerirsiniz blackstar sounduna en yakın bu karaktere en yakın?

Son düzenleme: 6 Ağustos 2014
  2. Suhr riot veya ucuz klonu joyo us dream.

3. Mooer solo getirteceğim almanyadan. O da suhr riot klonu trde yok.
    Gelmeden öncede doredeo joyoyu denerim ama.

4. Up!
    Lütfen cevaplayın. :)

5. Ayni fikirdeyim.

6. HT serisi var lambalı, bi de fakirler için çıkardığı LT serisi var :D

7. Benim yaziyi okuduysaniz denedim onlari zaten :D

8. J-P

J-P

798
    414
    1,705
    Ht-distx daha sert bi pedal özellikle high gain için .
    Ht serisini seviyosan ht-distx yada ht-dual aynı karaktere sahip ht amfilerle.

tugberkozdemir bunu beğendi.
  9. Amfi nedir?

10. Ht distx sert hocam amfiye gore cok.
    Ht Dist daha yakın. (Money yok :D )

11. Jazz Chorus 20

12. J-P

J-P

798
    414
    1,705
    En ucuz çözüm ms shakti amp
    Çok başarılı bi pedal

CAJEMIR bunu beğendi.
  13. Hastasıyız.

J-P bunu beğendi.
  14. okudum canım hatta ilk kısım direkt senden alıntı :) son günlerdeki "fakir" furyasına bir atıfta bulunayim dedim yeri gelmişken (y)
    imzamda da T-Rex'in yine fakirler için yaptığı seriden bir pedal var mesela :D

15. Al ucuza bir Boss MT2, ADD Plus'a modlat. Hiç başını ağrıtma :)

16. Modsuz MT-2 de güzel kotarır gibi geliyor...

17. [QUOTE="hackeiommi, post: 943049, memberdrive'ınaAl ucuza bir Boss MT2, ADD Plus'a modlat. Hiç başını ağrıtma :)[/QUOTE]
    Abi MT2 ne kadar yaklasabilir blackstar drive'ına modlamayla? :)

18. Mt-2 sinek vızıltısı :) Arkadaşa modern high gain bir pedal lazım :D

19. Yok hocam çok hi gain aramiyorum.
    Blackstarın drive'ı gibi az olsun high olsun muhakkak modern olsun bizim olsun :D

20. Biraz yanlış bir arayış gibi geldi şimdi pedal dediğin, amfiden amfiye bukelemun gibi değişir.

Bu Sayfayı Paylaş