Blackstar Ht 20 Ve Ht 5210

Arkadaşlar Blackstar ht 20 ve 5210 arasında kaldım. Öncelikle ev kullanıcısı olduğumu belirtmek istiyorum. Bulduğum amfilerin ikisi de 2. el.
ht 20 100 lira daha pahalı. 5210'un bir yıl daha garantisi var.

Ht 20 all tube diye geçiyor sanırım. 2xECC83, 2xEL34 lamba var. 20 watt ve 1x12 hoparlörü var.
Ht 5210'da 1xECC83 ve 1x12BH7 lamba var. 5 watt ve 2x10 hoparlör var.

Sizce bu amfilerin arasındaki lamba farkı ne derece önemlidir? (Çünkü ht-5'ten de memnun olan çok kişi var)

Bir de 2x10 ve 1x12 farkına ne diyorsunuz?

Son olarak ben hangisini alayım? Lütfen bir akıl verin. Çok müşkül durumdayım.

Son düzenleme:
Ht20 iyidir, 2 yıldır kullanıyorum sorun varsa yanıtlayabilirim. 210 denemiştim, düşük volumelerde tabiki daha iyi, ht20 nin sesini biraz daha açık kullanırsan daha doyurucu olacağına eminim.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu iki amfinin lambaları farklı biliyorsunuz. Lamba ömürleri de farklı mıdır acaba? Lambalar değişirken 4'ü birden mi değişiyor yoksa 2'si mi? Ayrıca lamba fiyatları ne durumda?

Bu arada ben hala karar veremedim :( Nasıl karar verecem onu da bilmiyorum.

Lamba hiç değiştirmedim, 2 yıldır kullanıyorum bazen günde 3-4 saat açık oluyor, haftalarca açmadığımda oluyor.
Preamp ve poweramp ömürleri farklı olabilir hakim değilim konuya malesef. Ben ht5 deneyip ht20 almıştım başlarda alışamayıp sevmemiştim. Zamanla tuşem değişti, daha temiz çalmaya başlayınca içime sindi. ht5 ve ht20 arasında baya fark var aslında, bana göre ikisi de güzel ama Ht20 nin clean kanalı vintage diye geçiyor ve çok da haksız değil bunu yazan kişi :)
Sahne işleri varsa ht20 almanı şiddetle öneririm, pratik yaparım lamba sound'ı önemli, çalımımda tuşem hissedilsin diyorsan ht20 dene.

sevgili Kont, son yazdığın yorumdan sonra bir şey farkettim ve kafam allak bullak oldu :(
Overdrive kanalı tamam da clean kanal için ben aslında fender blues junior tonlarını daha çok seviyorum. Senin yorumu okuduğumdan beri nette video izliyorum ve ht 20'nin clean tonları gerçekten vintage. Ama şöyle bir video var. Lütfen izleyip yorum yapar mısın. Bu videoda blackstar ve fender bj clean tonları çok yakın geldi bana.

Ayrıca şöyle bir video var. Blackstar'dan ciddi ciddi vazgeçmek üzereydim ama bunu izleyince içime biraz su serpildi. Clean tonları da bence çok güzel. Tabi les poul ile aynı tonları verir mi? Bilmiyorum.

Blues juniormu ht20 mi sorusuna yanıt bulabilmiş değilim, bende emin olamıyorum :)
Drive kanalı olması açısından bir adım önde, pedal bağlayan birisi için revk zenk meselesi oluyor bu durumda :)

Geri