Dual Pot Hakkında

'Elektro Gitarlar' forumunda MetalPose tarafından 9 Ağustos 2014 tarihinde açılan konu

1. bende ibanez wh10v2 var ve potlar cızırtı yapmaya başladı, temizlemeyi denedim olmadı, değiştirmem lazım ama pot değeri 500k/50k.
    Ben 500k dual pot ve 50k dual pot alıp şu videodaki gibi bir şey yapabilir miyim? videoda dislike sayısı fazla o yüzden emin olamadım

2. cevap gelmeyince yapmayı denedim. çok güzel oldu, bide volume kontrolü ekledim pedala, şemasına bakarak v1e eklenmiş olan gereksiz kapasitörleri de çıkardım, oyhş :Q____

3. Tabiki yaparsın diyecektim, yapmışsın zaten, güle güle kullan. Logaritmik bulabildin mi?

MetalPose bunu beğendi.
  4. hayir, simdilik potun orta ve ground uclarina direnc ekleyerek yapicam, cok tesekkur ederim

5. O da bir çözüm tabi ama stereo potlarda logaritmik bulunuyordu en son.

6. wah icinse, icinden cikanda B yaziyordu ikisinde de, ben de linear kullandim ama galiba linear degildi icinden cikan. Rangei crybaby potlari gibi degil, pot her yerde tepki veriyor o yuzden wahda kullanabilecegim araligi bulmak zor oldu, izledigim demolara benzedigi icin cok takmadim kafaya. Sweep araligi az oldu bas kisma cok gitmiyor

Bu Sayfayı Paylaş