Blackstar Ht5r 1x10 Combo??

Arkadaşlar HT5Rnin sanırım yeni değilde bundan 1 yıl önceye kadar üretimlerde 1x10 combosu varmış.
Biri satıyor sahibindende.
Ben ankara ve istanbul doreye sordum biz hatırlamıyoruz yoktu 1x10 ht5r diyorlar.
Ama internetten baktığımda yabancı sitelerde ht5rnin yani reverblü versiyonun 1x10'u var tek tük sitelerde gördüm yani böyle bir model var.
Böyle bir modeli hatırlayan var mı?
Bu model acaba 2011 üretimli sıkıntılı seri blackstarlardan mı?

Arkadaşlar HT5Rnin sanırım yeni değilde bundan 1 yıl önceye kadar üretimlerde 1x10 combosu varmış.
Biri satıyor sahibindende.
Ben ankara ve istanbul doreye sordum biz hatırlamıyoruz yoktu 1x10 ht5r diyorlar.
Ama internetten baktığımda yabancı sitelerde ht5rnin yani reverblü versiyonun 1x10'u var tek tük sitelerde gördüm yani böyle bir model var.
Böyle bir modeli hatırlayan var mı?
Bu model acaba 2011 üretimli sıkıntılı seri blackstarlardan mı?

Bende var. Üzerinde Celestion G10N40 hoparlör var. 2011 değil bendeki ama onu bilemiyorum.

Bir sıkıntı çıkardı mı hocam hiç amfi aldığınızdan beri? Seri noda yazıyor hocam bakma şansınız var mıdır?

Baktım 2010'muş. Hayır bolca çalmama rağmen hiç bir sıkıntı çıkarmadı. Açıkçası hiç ısındı mı diye bakmadım ama bir yerde okumuştum potanslar ısınıyor diye, öyle bir şey olmadı bende. Sesini çok açmıyorum belki de ondandır :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Baktım 2010'muş. Hayır bolca çalmama rağmen hiç bir sıkıntı çıkarmadı. Açıkçası hiç ısındı mı diye bakmadım ama bir yerde okumuştum potanslar ısınıyor diye, öyle bir şey olmadı bende. Sesini çok açmıyorum belki de ondandır :)
Aynen arkadaşta potanslar ısınıyor çok kolay dönmeye başlıyor dedi.
Ama sıkıntı değilmiş sanırım. :)

Türkiye'deki 10" speakerlı Blackstar HT5'ler, ambarguitars'ın ilk getirdiği 2010 üretimi olan modeller. Aynı sene Do-Re de distribütörlüğünü alarak Blackstar satışlarına başlamıştı, onların getirdiği seri 12" speakerlı modellerdi.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Bilemiyorum o kadarını :)
Türkiye'deki 10" speakerlı Blackstar HT5'ler, ambarguitars'ın ilk getirdiği 2010 üretimi olan modeller. Aynı sene Do-Re de distribütörlüğünü alarak Blackstar satışlarına başlamıştı, onların getirdiği seri 12" speakerlı modellerdi.
Hocam bu model HT5 değil HT5R.
Ben az önce takas yaptım aldım.
2011 üretimimiymiş, olması ben de soru işareti yaratıyordu ya bozuk seridense diye satıcı bu zamana kadar hiçbir sıkıntı olmadığını söyledi.
Umarım bir problem olmaz.

@diabolique @müzik mağduru
Benim sorum: Bu HT5R ama boyutu 12 inç gibi gözükmüyor. Sanki 10 inç gibi sanki küçük.
Satan da 10 inç dedi ama belki bilmiyor adam.
Açtım arkadan amfiyi. Ölçmeye çalıştım ama ne kadar ölçücem napıcam bilemediğim için kaldım.
Hoparlör: "Blackbird 50 watt 16 ohm" hoparlör..
Bu blackbirdler sanırsam 12 inçti. Siz bu konuda bilgi sahibi misiniz?
Bu 10 mu 12 inç mi?
Bir türlü emin olamadım.

Hocam bu model HT5 değil HT5R.
Ben az önce takas yaptım aldım.
2011 üretimimiymiş, olması ben de soru işareti yaratıyordu ya bozuk seridense diye satıcı bu zamana kadar hiçbir sıkıntı olmadığını söyledi.
Umarım bir problem olmaz.

@diabolique @müzik mağduru
Benim sorum: Bu HT5R ama boyutu 12 inç gibi gözükmüyor. Sanki 10 inç gibi sanki küçük.
Satan da 10 inç dedi ama belki bilmiyor adam.
Açtım arkadan amfiyi. Ölçmeye çalıştım ama ne kadar ölçücem napıcam bilemediğim için kaldım.
Hoparlör: "Blackbird 50 watt 16 ohm" hoparlör..
Bu blackbirdler sanırsam 12 inçti. Siz bu konuda bilgi sahibi misiniz?
Bu 10 mu 12 inç mi?
Bir türlü emin olamadım.

Blackbird50'ler 12" satan kişi yanlış biliyormuş.

Ölçelim emin olalım :) Önden hoparlör boşluğunu yoklayın, soldan sağa doğru bu boşluğu ölçün 27 30 cm arasında çıkarsa 12" olur. Ht5'lerde 8" yok diye biliyorum.
Ölçebilsem zaten.
Ben hoparlör boşluğunu tam bilsem :D
Ama bi aralık bi boşluk ölçtüm içeride açıtığım zaman 29 cm geldi.
Devamı kasaydı çıkıntı oluyordu ben tabanı ölçtüm 29 cmdi.
Ya biz neden bu kadar kasıyoruz hocam? (Daha doğrusu kasan benim :D )
Blackstar ht5r 1x12 owners manualden şu anda açıyorum amfinin boyutlarına bakıyorum sonrada elimdeki metreyle ölçüyorum.
Aynı ise sorun yok değilse düşünelim, valla buldum çözümü!! :)

Ölçebilsem zaten.
Ben hoparlör boşluğunu tam bilsem :D
Ama bi aralık bi boşluk ölçtüm içeride açıtığım zaman 29 cm geldi.
Devamı kasaydı çıkıntı oluyordu ben tabanı ölçtüm 29 cmdi.
Ya biz neden bu kadar kasıyoruz hocam? (Daha doğrusu kasan benim :D )
Blackstar ht5r 1x12 owners manualden şu anda açıyorum amfinin boyutlarına bakıyorum sonrada elimdeki metreyle ölçüyorum.
Aynı ise sorun yok değilse düşünelim, valla buldum çözümü!! :)

Valla ben kasmadım :D Neyse hayırlı olsun madem, kayıtları bekleriz en kısa zamanda :)

Valla ben kasmadım :D Neyse hayırlı olsun madem, kayıtları bekleriz en kısa zamanda :)
İnşallah daha kayıt ekipmanım hiç yok ya :D
Olsa jazz chorus 20 ile başlayacağım :)
Elimdeki fazla pedaları da (pedallarla uğraşmaktan sıkıldım) bu takasla hallettim artık.
2 amfim var şimdi :)
Kayıt gereçleri de alacağım inşallah.

Valla 44x23x40 diyor.
Bende 44x23x35 gibi bişey.
Abi olay karıştı ya çok bilgili biri el atsın şuraya imdaaat! :D

http://www.blackstaramps.com/pdf/reviews/Guitarist_Nov08_HT-5C,HT-5H, HT-5S.pdf bence bu ölçülerde bir problem var, benimkine de 44x23x40 demiş ancak benimki 44x23x35. Aslında dediğim gibi önündeki hasırı yoklayarak dairenin çağını rahatça ölcebilirsin. Bastır elini çukur olan yerin başını sonunu ölç bu kadar :D

Geri