Vox Ac4tv Mi Laney Cub10 Mu

HANGİ AMFİ

• Vox ac4tv

Oylar: 8 44.4%
  • Laney cub10

Oylar: 10 55.6%

• Toplam oy veren
    18
Arkadaşlar benim tarzım funk alternative grunge blues rhcp duman falan dinliyorum gitarım squier bullet strat hss amfi olarak hangisini almalıyım ayrıca bir tane de pedal önerisi alabilirim bu gruplar için =D yardım ederseniz sevinirim

Bizzat kullandığım amfi Laney Cub10. Sormak istediğin varsa sorabilirsin. Pedallar ile iyi anlaşır.Ev için idealdir. Yalnız üzerinde Reverb yok, Fx loop yok ve 10" hoparlör. Yinede Laney derim.

Ben de laney cub10 diyecegim,uzerindeki speaker eger humbuckerli bir gitar kullaniyorsan woofy,muddy yani biraz boguk gelebilir ama gitarinin single manyetikli oldugunu belirtmissin ve internette de videolari var ve ben de single manyetiklerle cok guzel anlasacagini dusunuyorum,senin yerinde olsam aldiktan sonra weber yada jensen alnico 10inchlik bir hoparlor alirdim ve fender champ tarzi bir amfim olurdu,cunku champ ler 6v6 power tubelerini kullanir,neyse pedal tavsiyesine gelince bbe Sonic Maximizer alip tonu daha rahat ayarlayabilirsin(cub 10 da sadece tone ayari var bass ve tizleri ayrica ayarlayamiyorsun),uzerine bir digitech bad monkey alip keyfine bakabilirsin,cub 12ye bakma derim bu arada cunku onlarin karakteri tamamen farkli el84 kullaniyor cunku,laney cub 10 u 3 sene kullandim ve sattigima pismanim.

Cub10 iyidir ac4tvde iyidir ama cub10 daha tatlıdır , Cub12r kullandım memnundum reverb 3band eq +tone +fx loop vardı ama intruderin dedigi gibi el84 var tam ingiliz soundu bana göre

• Konu Sahibi Konu Sahibi
peki laney cub 10 alacağım o zaman heralde benim amfiden beklediğim şey öncelikle dijital soundu olmasın sıcak tonları olsun önceden ismini bile hatırlamadığım bi amfim vardı sesi o kadar dijitaldi ki müzikten soğudum bide 2 analog pedal önerisi alabilirmiyim bu gruplar için benim aklımda boss fuzz ve bulabilirsem ibanez ts9 var ama siz ne dersiniz

vintage sıcacık bir ton geliyor düşük seslerde bile , Merak etme , Fuzz satan bi arkadaş vardı çok uygun fiyata ama ben sevmedim modelleme pedalı sanırsam fz serisi , Ts9 bir halk kahramanı kendimde kullanıyorum ama drive dan öte booster haberin olsun

• Konu Sahibi Konu Sahibi
ya eq düşünmüyorum pek şimdilik aklım çok karışık bu pedal konusunda ama takıntı mıdır bilmem bosstan başka pedal almak istemiyorum setupta sadece boss pedal olsun istiyorum bide =D

Boss pedal dünyasının göz bebeği olabilir ama en kalitesli değil , Mxrı her zaman tercih ederim :), Bu sola çevirince gain potunu daha düşük sağa çevirince daha serte kayan drive elde etmeni saglayan bir pedal ,güzelde baya

Mooer in de pedallari guzel ve fiyatlari da uygun,mooer pure boost cok guzel hem de eq isini de bir nebze halleder,green mile yine mooer o da ibanez ts9 muadili,boss pedallari kullananlar genelde modlatip kullaniyorlar genelde,fuzz pedali icin de sunu soyleyeyim laney cub 10un gain dugmesi zaten fuzz pedali gibi

Sana bir tavsiye heyecanini anliyorum bu arada ama oncellikle gitarinin ve amfinin tonunu iyice anla ondan sonra ihtiyacina gore pedal fln al,angus young acdc nin gitaristi sadece gibson sg direk olarak marshall 100watt plexiye girer hicbir pedal kullanmaz ve klasik rock gitar tonu dendiginde akla gelen ilk adamlardan biridir,sen gitarinin volume ton kontrollerini iyice tani,amfini al iyice tani sonra pedal al compressor bence su an senin icin cok gerekli deil,al bir overdrive pedali bak keyfine ton asil pedallarda degil senin ellerindedir.

Laney VC15 deneyebiliyorsan dene, 200-300 TL fazla verip 2. el bir VC15 alabilirsin.
VC15 kullandım bir süre, CUB 12yi de denedim. Biraz farklı amfiler ama VC15 in daha iyi olduğu (metal çalmayacaksan) bariz ortada.

vc15 aksine aslında iyi değil ingiliz dendi ama değil oda çin , Spring reverbü olması güzel +çift kanal ama 10" ve ne yaparsan yap 12 deki bass dengesini kuramazsın

Geri