wah secimi

slmlar. tarz olarak pop-rock ve funk caliyorum. buna uygun metal-vari olmayan bir wah arıyorum. ornek olarak "long train running" gibi parcalar. aklımdaki pedal vox'un wah pedalı. sizce de uygun mu? tecrübesi olan arkadaşlardan acil yanıt ve yardım bekliyorum.

uygunluğunu ben bilmem ama şöyle bir tecrübemi paylaşayim..

cry baby gb-95 kullanıyorum sesinden tonundan çok memnunum...ama pedala bastığın anda aktif olan bir wah alman daha kullanışlı olur benimkini aktif etmen için önce switche bastırman gerekiyor çünkü...oda zor olabiliyor bazen...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
cok tesekkurler yardimlariniz icin. o zmn crybaby aliyorum. peki bir de gcb95 var bir de gcb95f(classic) var. ne farkları var bunların?

vox tonelab se var bende onceden dunlop jh-1 kullanıyordum ama simdi voxtan memnunum satiyorum gercide kimse bilmedigi icin ilgilenmiyor
neyse dert degil hımm tonu icinde soyle soyliyim
S.R.V. nin vodoo child ini dinliyebilirsin

gcb95 in sağlam karakterli bi wah sesi vardır. standart bi wah sesi alırsın. sağlam ve iyidir. ama solo için kullanacaksan ayarlanabilir bi wah tercih etmelisin. çünkü bazen gcb95 in wahı çok olabiliyor. (açık ve koyu tonları).

95 ile 95f arasındaki farkı bilmiyorum ama dunlop un sitesinden sanatçıların tercihine göre farkı anlayabilirsin. şimdi baktım da anladığım tek fark 95:::150$ ,,,,,,,,,,,,,, 95f:::210$ :D kullanılan potanslarda aynı 100k

şaka bi yana anladığım; gcb 95 orjinal crybaby wah sesi veriyor

95f ise classic, yani 60 lardaki rock müziklerde kullanılan wah sesi veriyor.

...................................................

gcb95 al standart wah tonun olur. yaklaşık olarak biçok wah tonunu yakalarsın. "bad horsie" hariç!!

nasıl "kesin".. funkçıların hepsinin aynı zevke sahip olması mümkün değil takdir edersin ki.. ama dediğim gibi crybaby parlak bir wahlamaya sahip olduğu için funk'a yakışır..

Arkadaşlar bir de Behringer'in ürettiği hellbabe hb01 diye bir wah pedalı var. 6 farklı wah seçeneği ile boost özelliği var. Ayrıca pedala bastığınız anda devreye girip ayağınızı çektiğinizde devreden çıkıyor. Ben çok memnunum, tavsiye ederim.

Bence crybaby uygun..ben vox kullanıyorum çok memnunum ancak vox 60'ların klasik rock soundu için uygun,keskin wah dalgaları var,funk yaparken zorlanırsın ve aradığın tonu bulamazsın bence..
crybaby 95f vox'a benzer tonlar.sade bi crybaby(original) alsan yeterli olur bence..ayrıca unutmayalım,vox'da adaptör girişi yok sadece pille çalışır her ne kadar pil uzun süre dayansada tam olarak vox tonu aramayanlar için sıkıcı ve pahalı bi işlem olabilir pil deiştirmek..

bilmem kullananlar bahsetsin:D

ben cry baby kullandım tonundan sağlamdığından cartından curtundan memnunum...

arabeskten metale herşeyi çaldım çok şükür:D

ama dediğim gibi switch olayında bad horsie çok daha rahat diye duydum...

bazen sahnede wah ı açabildim mi yada kapaya bildim mi diye kararsız kalıyorum o gürültüde...baktım kapayamamımış bi tur öyle dönüyorum:) baktım açamammışm aman sanki eskiden wah mı vardı diyip geçiyorum:D

gerçi nadiren oluyor ama olabiliyor...

gorkyeah a aynen katılıyorum tamam crybaby iyi pedaldır ama Morleyler de en az crybabyler kadar iyidir!Bad Horsie funk için biraz sert kaçabilir ama o tarz için CLW (classic wah) tonları bile keser bence...
www.morleypedal.com üzerinden saoud sample lara ulaşabilirsin seslerini merak edersen...;)
kolay gelsin..!

kimse morleyi kötülemediki? :)
sadece topiğe morley kullanmamış insanlar cvp yazdı sanırsam:)

gerçekten morley nasıl pedaldır sırf şu switch olayı yüzünden satcam galiba cry babymi:(

Bunu başka bir başlıkta da yazdım ama;

Şimdi hem clean tonlarda başarılı, hemde gainli seslerde anıran bir pedal istersem eğer, ikisini de daha başarılı hangisi yapar? Morley BH1 mi yoksa CrybabyGCB95 mi ?

Geri