Modifiyeli Japon Kasa Ibanez Rg550

1. iyi günler bu gitar başlangıç için nasıldır sizce gitarın sapı modifiye edilmiş orjinal FLOYD ROSE köprüyü satmış yerine İBANEZ FLOYD ROSE takmış tarzım metal genelde Groove thrash Glam heavy metal dinlerim %5-10 da diyer tarzları dinlerim en sevdiğim grup pantera gitarın özelikleri aşağıda fiyatı 500 tl ayrıca bu gitar sert tonlara gider mi

gövde : japon ibanez RG550 gövde ağacını bilen yaza bilir mi
    neck manyetik : DİMARZİO TONE ZONE model numarasını bilinmiyor ben dp155 olduğunu düşünüyorum
    bridge manyetik : modifiye bir manyetik fakat bilinmiyor.
    sap : 15mm yurtdışından gelme. Ultra slim ultra ince bir sap no name gül ağacı klavye

MEtale gider mi sorusu tartışmaya açıktır bence. İnternette Fender le slayer çalan çok adam var :) Yeni başladıysan asıl önemli olan klavyedir bence. Çalmayı öğreneceksin ve bunu ne kadar rahat bir klavyede öğrenirsen o kadar zevk alırsın. Gövdeye basswood diyor. Bu ağacın çok ucuzları olduğu gibi kalitelileri de mevcuttur. En güzeli bilen bir arkadaşla gitarı denemeye git. sesni duy öyle sen karar ver aradığım ton bu diye. Kendim kızılağaç kullanıldığı dönemlerden bir cort k6 kullanıyorum çoğu kişi çok sallar cort a ama Emg 81/85 ile güzel tonlar alınıyor. Bu gitar maun sap abanoz klavye kızıl ağaç gövde 81/85 manyetikli ve 600lira civarı. Yeni serilerde maun kullanılıyormuş gövdede.

Ayrıca pantera seviyorsan washburn ün daha yeni 600lira civarı bir gitarı vardı sahibinden de pantera tonlar için üretilmiş.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
bu 14 yılık bir gitar klavye resimlerine baktım tel yüksekliği tel aralığı rahat gibi gözüküyor zaten gidip deniycem gitarı ama gitar çalmayı bilen bir tanıdığım yok

MEtale gider mi sorusu tartışmaya açıktır bence. İnternette Fender le slayer çalan çok adam var :) Yeni başladıysan asıl önemli olan klavyedir bence. Çalmayı öğreneceksin ve bunu ne kadar rahat bir klavyede öğrenirsen o kadar zevk alırsın. Gövdeye basswood diyor. Bu ağacın çok ucuzları olduğu gibi kalitelileri de mevcuttur. En güzeli bilen bir arkadaşla gitarı denemeye git. sesni duy öyle sen karar ver aradığım ton bu diye. Kendim kızılağaç kullanıldığı dönemlerden bir cort k6 kullanıyorum çoğu kişi çok sallar cort a ama Emg 81/85 ile güzel tonlar alınıyor. Bu gitar maun sap abanoz klavye kızıl ağaç gövde 81/85 manyetikli ve 600lira civarı. Yeni serilerde maun kullanılıyormuş gövdede.

Ayrıca pantera seviyorsan washburn ün daha yeni 600lira civarı bir gitarı vardı sahibinden de pantera tonlar için üretilmiş.
Kesinlikle arkadaşa katılıyorum herkes Cort'a atar tutar ama biraz araştırın (Cort-Tek) Cort bence takdir edilmesi gereken bir marka fabrikalarında Ibanez'in gitarlarını üretiyor.Bence Cort'un belli bir bütçenin altında düşük seviyeli gitarlar üretmesi onların vizyonu yani biz gitar yapmayı bilmiyoruz o yüzden gitarlarımızı ucuz ve düşük seviyeli yapıyoruz değil.Daha düşük bütçeli kullanıcılara hitap etmek istedikleri için düşük seviyeli gitarlar üretiyorlar.Bence gerçekten de başarılılar elinize bir Cort G254 alın birde aynı bütçede ki bir Squier G254'ün daha güzel bir gitar olduğunu göreceksiniz.Cort G-Custom'ları en pahalı Squier'lere değişmem ama insanların gözünün önünde hep Cort'un düşük seviyeli gitarları olduğundan daha yüksek seviyede ki ve bütçedeki gitarlarını da kötü sanıyorlar.Örneğin Cort Sunset, Türkish Edition, X-Custom, G-Custom gerçekten başarılı gitarlar.Cort daha yüksek seviyede gitarlar üretse ve gitarlarına olan ön yargıyı aşsa Ibanez'den daha çok sevilen bir marka olur.Demek istediğim 2. el Ibanez'ı boşver.Aynı paraya sıfır Cort al başlangıç için en ideal gitar markası bence.İlerlediğinde seni idare etmiyorsa 2. el güzel temiz manyetikler alırsın bi süre daha seni götürür.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
ama ben bu gitarı 4-5 yıl deyiştirmicem birde o var ayrıca forumda her kez bu gitarı baya övmüş ayrıca bunun manyetikleri cort tan da kaliteli diye düşünüyorum

Bir arkadaş el yapımı Jackson manyetikler satıyordu uygun fiyata H-S-S bir modele yönelirsen öneririm çok kaliteli manyetikler.Ibanez'ın manyetiklerinden daha kaliteli olduğundan da şüphem yok istersen sana iletişim adresini verebilirim foruma üye zaten özel mesaj atarsın.O manyetiklerle hedefin çok yüksekler değilse evde çalıcaksan ayarları doğru düzgün zamanında yaptırıp gitara güzel bakarsan 10 sene bile çalarsın benim düşüncem.

şehrini bilmiyorum kargo ile gönderim olur herhalde ayrıca manyetikleri customlayacak bir kaç aparattanda bahsediyordu konuşursunuz iletişim adresini birazdan atarım.

tabi haklısın pantera oldukça sert bir grup pasif single manyetiklerle o tonlara ulaşmazsın dip görültüsü olur ama aktif manyetikler dip görültüsü yapmaz sololarda daha temiz tane tane bir ton yakalarsın köprüde zaten istediğin tonlara ulaşırsın ama doğrusunu istersen benimde içime sinmez.

Başlangıç için güzel sapının ince olması iyi bence metal çalıcaksan hızlı sololar atman lazım o yüzden ince sap hoş.Ama floyd rose olayı ne kadar gerekli bilmiyorum.Bazı şarkılarda tellerin akordunu değiştirmek gerekebiliyor sadece bir telin akordunu değiştirsen bile diğer tellerin akordu da bozulur onları topladığında akordunu değiştirdiğin telin akordu bozulur sonra ben vaz geçtim normal akort da çalıcam dersen bu seferde zor toplarsın.O yüzden Floyd Rose karamsar bakıyorum.Pantera seviyorsan Seymour Duncan SH-13 ile köprü manyetiğini değiştirirsin zaten Dimebag Darrel'in imzalı manyetiği ama onun sevdiği başka bir manyetik vardı şimdi adını hatırlamıyorum ama vikipedide yazıyordu onu tercih edebilirsin yada EMG'lere yada Duncan Blackouts'lara yönelebilirsin.Genel olarak güzel bir gitar.Bence metal için daha iyi gitarlar var ama sizin tercihiniz.

Seymour Duncan SH-13 köprüde hiç kullanmadı sadece onun adıyla piyasaya sürüldü ama en sert pasif manyetik olduğu okudum bir yer de egm tahtından ede bilir denmiş zaten manyetik sonraki konu önce çalmayı öğreniyim Floyd Rose özelikle istiyorum çünkü şarkılarını beğendiğim gitaristler kullanıyor

Pantera tonu falan onlarla vaktini harcama, oyle gitar aldim pantera tonu cikti seklinde olmuyor o isler. Birkere bir paremetrik eq olayi var dimebag soundunda. Yapacagin sey koprusunde humbucker olan guzel bir gitar almak bu asamada, gerisi fasa fiso.

en sevdiğim en zevkle dinlediğim şarkılar panteranın olduğu için pentera tonu na önem veriyorum ayrıca sizin gitarla ilgili yorumlarınız nedir

tabi haklısın pantera oldukça sert bir grup pasif single manyetiklerle o tonlara ulaşmazsın dip görültüsü olur ama aktif manyetikler dip görültüsü yapmaz sololarda daha temiz tane tane bir ton yakalarsın köprüde zaten istediğin tonlara ulaşırsın ama doğrusunu istersen benimde içime sinmez.

Aktif manyetik gurultu yapmaz demek cok dogru olmaz. Birkere gurultu yapan manyetik degildir, manyetik sadece gurultu kapar. Ayrica tum aktif manyetikler tum pasiflerden gurultusuzde calismaz. Uretim kalitesi ve izolasyon cok onemli.

Pantera tonu falan onlarla vaktini harcama, oyle gitar aldim pantera tonu cikti seklinde olmuyor o isler. Birkere bir paremetrik eq olayi var dimebag soundunda. Yapacagin sey koprusunde humbucker olan guzel bir gitar almak bu asamada, gerisi fasa fiso.
Katılıyorum tek humbuckerlı bir gitar bile olabilir Charvel'in tek humbuckerlı yıldız bir gitarı vardı ikinci eli uygun fiyatta olabilir.Hem Dimebag'ın gitarları gibi bir gitarın olur.

Geri