Luther'e Eskitme Yaptırma

Kaç para tutar? Gitar fender custom shop strat. Relic versiyonuda var zaten bende ki nos. Relic versiyonu taklit edilecek.

Son düzenleme:
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Anlamadım? Gitar dandik olsa yaptırmam zaten. Kesinde değil zaten fiyatı merak ettim sadece. Istanbul'a gittiğimde belki yaptırırım.

Geyik maksatlı bir cevaptı, smiley olmayınca anlaşılmamış kusura bakmayınız. Luthierlerin refinish işlemi için verdikleri fix cevap.

Gitar hakkında biraz bilgi verebilir misiniz? Bolt-on gitarlar nispeten daha ucuzdur set-neck ve neckthru'lara kıyasla. Üzerindeki mevcut cila aynı zamanda, kimilerini çözmek daha kolaydır vs. vs.

istanbulda rıfat usta yapıo diye biliyorm.. tünelde tükkanı. ankarada isen kenan ustayı tavsiye edebilirim. fakat kenan usta bayaa geç yapıyor şu ara yoğun diye biliyorumm..

Gitar Gilmour strat. Usta bulunur Istanbul'da da, bu işleri kaç paraya yapıyorlar onu merak ettim.

Tövbe de! Çarpılırsın!! Satacak olsan satamazsın. Tepki görürsün, beddua alırsın! Özellikle de benimle

Tovbe istigfar et o gitara da dokunna bir Allahin kuluna satamazsin Fender boyle islem gormus gitarlarin sertifikalarini gecersiz sayiyor deneyim ile sabit. Onun yerine satip relic cs gitar alsana beyim

Osman Burak'tan :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Tovbe istigfar et o gitara da dokunna bir Allahin kuluna satamazsin Fender boyle islem gormus gitarlarin sertifikalarini gecersiz sayiyor deneyim ile sabit. Onun yerine satip relic cs gitar alsana beyim

O zaman yeni sorum şu. 0001 strat. Gilmour'un 50. yılda çaldığı gitarın tam modeli nedir. Onun yeni uretimlerinden relic olanı var mıdır? 1954 uretimi olarak geçiyor. 1954 strat var satan ama oda relic değil :D Reliclerde pahalı arkadaş. TR'ye girince dahada artıyor.

Ne yapacaksınız relic'i. Ben hiç anlamıyorum bu hırpalanmış gitar görüntüsünü sevmeyi. 60larda 70lerde gitaristler daha ünlü olmadan bir gitar alırmış, örnek Hendrix, Gilmour, Blackmore vs. sonra onu sahnede istemeden oradan oraya çarpar, turlar esnasında gitarlar yıpranırmış, gitardan da vazgeçemezlermiş. Düşünün albümü o gitarla kayıt etmiş adam. Sonra firmalar bundan bile kar çıkarmış. Neymiş, relic? Bana fetişlik gibi geliyor. Ya adam onu istemeden eskitmiş turlarken. Sen gelip, o gitarın yıpranmış haline +1000 dolar veriyorsun filan. Tamam doğal eskiyen gitarı anlıyorum, anısı oluyor ama durduk yere gitar niye deforme edilir? Hele ki David Gilmour Sig. Fender'e dokunma valla çarpılırsın.

Abi tamam kızmayın anlık hevesti geçti saolun varolun. Şu gitarın yeni uretimleri tam olarak hangi model oluyor;

Birde italyaya gidip gelcek arakdaşım var. Ordan gitar getirtsek ucuza gelir mi? Hiiç bulamadım italyan site.

Bilmiyorum ama elinde zaten Gilmour Signature yok muydu? Bence buna gerek yok. Bana ticari geliyor böyle olaylar. Alacaksan farklı tarzda bir gitar edin derim. Sanma ki 50s Celebration olunca daha iyi olacak. :)

Bilmiyorum ama elinde zaten Gilmour Signature yok muydu? Bence buna gerek yok. Bana ticari geliyor böyle olaylar. Alacaksan farklı tarzda bir gitar edin derim. Sanma ki 50s Celebration olunca daha iyi olacak. :)

Aga işin ticari boyutunu geç, klipteki gitar malum. Onun bir replikasını kim istemez? GAS yapar, şişirir adamı bu işler :)
Ha, şişene de haksız dememeli. Ah bu işler ah!

Gitar Gilmour strat. Usta bulunur Istanbul'da da, bu işleri kaç paraya yapıyorlar onu merak ettim.
Rabbim beni Gilmour stratı normal alıp relic yaptırmak isteyenlere ne desem ki diye kara kara düşüneyim diye yaratmış olamaz, değil mi?:confused:

Kenan usta (Evrensel Müzik) derim başka da birşey demem ki zaten şehir Ankara görünüyor profilde. Ama o da ilk başta şaşkın bir ifadeyle bakar mı diye merak etmiyor değilim. Sözleşsek de aynı saatte ben de gelsem ve izlesem olur mu?

Vazgeçtim ya eskitmicem. Ama Gilmour'un yukarıda attığım gitarın tonu daha farklı. İzlemediğim live performansı yok nerdeyse. Bu gitarın tonu daha çok hoşuma gitti. Satıp Italyadan 1954 strat getirmeyi dusunuyorum. Yok mu bildiğiniz italyan satış sitesi fiyatları bir görseydik. Custom shop şart değil şöyle bişeyde var ne kadar yaklaşır o tona bilmiyorum ama bu gitarı satmayıp şunuda yanına alabilirim;

http://www.fender.com/guitars/strat...s-stratocaster-maple-fingerboard-desert-sand/

Vazgeçtim ya eskitmicem. Ama Gilmour'un yukarıda attığım gitarın tonu daha farklı. İzlemediğim live performansı yok nerdeyse. Bu gitarın tonu daha çok hoşuma gitti. Satıp Italyadan 1954 strat getirmeyi dusunuyorum. Yok mu bildiğiniz italyan satış sitesi fiyatları bir görseydik. Custom shop şart değil şöyle bişeyde var ne kadar yaklaşır o tona bilmiyorum ama bu gitarı satmayıp şunuda yanına alabilirim;

http://www.fender.com/guitars/strat...s-stratocaster-maple-fingerboard-desert-sand/

Şayet stoklarında mevcutsa ce arkadşın hatırı sayılır bir zaman kalacaksa Thomann'dan getirilebilir.

Hatrı sayılır kalmasının sebebi ne? Okumaya gidiyor zaten de merak ettim niye :) Fiyatları görebileceğimiz bir link bişey var mı acep?

Geri