Delay Pedalı Alacağım

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda mmukoza tarafından 22 Ağustos 2014 tarihinde açılan konu

 1. Merhabalar. Analog setup kurmaya başladığımdan beri bir çok şeyi hallettim. Musakkanın kıymasını sona bırakır gibi delay pedalını da sona bıraktım. Analog bir delay pedalı bakıyorum. Biliyorum çok güzel dijitaller var. Ama analog olmasını istiyorum.

  Bütçe soracaksınız. Valla ilk başlarda almanyadan alırım ucuza gelir 300-400 maks. veririm diyordum. En son moog un ufak MF Delay'ini görünce çarpıldım. Baktım 210 dolar mış sitesinde fiyatı. Geldiydi gittiydi kargo gümrük derken o 210 dolar olacak 600-700 lira neredeyse. O yüzden battı balık yan gider hesabı paraya kıyacağım delay konusunda. Bütün driveları vesaire uygun fiyatlı ortalama ürünler olarak aldım. Böyle çok entrikalı işlere girmedim. Çünkü drive yani bu. Amfiden de kralı çıkıyor sonuçta. Maksimum kullandığım drive efekti ts ile hafif bir boost yani bu. Çok abartmıyorum. Ama delayi malesef böyle amfiden alayım gibi bir şey olmuyor. Ve ben zaman bazlı efektlerin hastasıyım malesef. Bu yüzden bu konuda ciddi anlamda paraya kıyacağım.

  Lafı fazla uzatmayayım. Tavsiyeleri bekliyorum. Ha bu arada biri çıksa da Moog'u al usta yapıştır dese diye bekliyorum ne yalan söyliyeyim. Çok hoşuma gitti.

  Not : Bosslarla ilgilenmiyorum.
   
  Son düzenleme: 22 Ağustos 2014
  Synthbeyi bunu beğendi.
 2. Aklımda kalan bir hevesle konuyu okuduktan sonra hemen BL Müzik'in sitesine saldırdım ve hüsranla geri döndüm... Delay hariç hepsi geliyor çok da uçuk farklar olmadan aralarında, arayıp sorasım geldi açıkcası ben de Moog'a büyük bir aşk besliyorum. Bir tavsiye veremeyeceğim analog delay kullanmadığım için şu an ama duygularımı paylaşmak istedim :)
   
  mmukoza bunu beğendi.
 3. BL müzik'in sayfasına bugün ben de bir göz attım. Orada sanırım benim bakındığım yok da onu büyük abisi var delay olarak. Ona da zaten otomatikman gücüm yetmiyor. Hakikaten çok güzel aletler üretiyor Moog. Bu arada expression pedalı mıydı o tarz bir ürün çıkarmışlar. Fiyatı da gayet uygun. Bu ufak MF serisi pedallarıyla çok güzel işler yapılabiliyor. Ben de bayılıyorum bu aletlere.
   
  Synthbeyi bunu beğendi.
 4. Boss DM2W çıkacak, tanıtımını falan yaptılar. bekleyin isterseniz? gelir muhakkak buraya da. 165 euro diyor fransadan baktığım bir sitede, ön sipariş sanırsam. yalnızca internetten sipariş diyordu.
  Maxon desem ad10, aynı duruma gelicek Moogla.
  Ibanez AD9 da pahalı ve beğenilmiyor
  Mooer Ana Echo var, içinde mn3205 var. denemiştim ama çok etkilememişti
  Memory Toy un içinde 4 tane mn3208 vardı sanırsam. 600ms falan gibi bir şey yapıyor heralde. hiç denemedim
  Catalinbreadlere bakabilirsiniz, analog değiller ama çok başarılılar. echorec pedallarını denedim baya iyiydi. internette binson ile karşılaştırmaları var.
  Malekkoyada bakabilirsiniz diyeceğim fakat o da Moogla aynı durum olacak.
  Aqua puss deneyebilirsiniz.. 3205 var içinde. add on yapıyorlar delay süresini 2 katına çıkartmak için. (bu tüm analog delaylere yapılabiliyor. ama yapmak için en mantıklısı aqua puss sanırsam.)
  Bende ibanez de7 ve boss dm3 var. İbanez de7 yi çok başarılı buluyorum echo modunda. yanyana koymadıkça farkı anlayamazsınız, ona bakabilirsiniz, analog değil ama?
   
 5. Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Zaten çok aceleci davranmak istemiyorum. Çok güzel aletler var insanın alası geliyor ama sanırım iyice gezip deneyip o şekilde almaya çalışacağım. Gerçi Türkiye'de zor bulunan bir sürü şey var ama...

  Catalinbread echorec değişik güzel bir pedal. Hoşuma gitti. Aqua Puss için de birkaç video bulabildim. Deneme imkanım olur mu fakat deneme listeme girdi :)

  Bu listede verilenlerin dışında bir de benim ayrıca ilgimi çeken mad professor delay oldu. Şimdilik listemde bunlar var diyebilirim.

  Tekrardan teşekür ederim ilginiz için ve listeniz için. Denk geldikçe diğer aklıma yatan pedalları araştırabilirim umarım. İyi akşamlar dilerim :)
   
 6. ne demek çok bir şey yazamadım zaten :D mad professor deep blue delay çok güzel bir pedal ama analog değil. aynı mantıkta wampler faux analog echo var. denemiştim çok hoşuma gitmişti. ona da bakabilirsiniz? analog dediğiniz için yazmamıştım bunu ve deep blue delayi.

  edit: wampler ı önermemin nedeni, mad professorün türkiyede bulunmaması :D (şimdi kesin konuşmayayım belki de bulunuyordur)
   
 7. Denemek için bulmam evet imkansıza yakın belki fakat satın alacak olduktan sonra illa bulunur :LOL:
  Digital delay konusunda evet bir ikilem yaşıyorum. Yaşamıyorum değil. İkinci mesajda döneklik etme sebebim de bu olsa gerek :LOL: (Ama tabi hala gönlümden geçen moog :D )
  Wampler ı da bilmiyordum onu da araştıracağım. Tekrardan çok teşekkür ederim ilginiz için :)
   
  MetalPose bunu beğendi.
 8. Line 6 Echo Park var,şu an sattığım ürünler arasında değil ama bütün setup u dağıtıp bambaşka bişeyler yapmak gibi bir fikrim var satabilirim..  öm ile geri dönebilirsin :)
   
 9. Hem analog hem dijital aynı anda kullanabilirsiniz, mesela deluxe memroy boy, yada carbon copy nin yanına bir flashback gayet yakışmakta. Şahsen ben drive la analog clean le flashback kullanıyorum .Her ihtiyacınızı görür.
   
  mmukoza ve MetalPose bunu beğendi.
 10. Teşekkür ederim ilginiz için. Vermiş olduğunuz linkteki ürünü inceleyeceğim .
  Teşekkür ederim ilginiz için. Şu sıralar acelem yok araştırma safhasındayım eğer bu yönde olumlu bir gelişme olursa kendi adıma size özel mesaj göndereceğim :)

  Hocam zaten benim yapmak istediğim de bu. Hafif bir drive alıyorum amfiden. Bunu solo geleceği zaman boostluyorum ts tarzı bir şeyle o kadar. Klasik bir delay pedalıyla bunu desteklemek istiyorum. Slap back tarzı efektler olsun daha çok işin kısa tekrarlı sıcak tonları peşindeyim. Bu yüzden aslında en başa analog yazmıştım.

  İkinci delay içinse dediğiniz gibi dijital birkaç alet bakacağım. Synthbeyi arkadaşımla görüşürken Eventide H9 un adı geçti. O da aklımın bir köşesinde bu ikinci delay için. Bu sularda bir alet olacak muhtemelen. Ama onu daha ziyade ileriki zamanda bir projem için düşünüyorum. İkinci pedalboard için diyebilirim. Eğer önden alırsam ikisini bir de kullanabilirim dediğiniz gibi. Oldukça mantıklı.
   

Bu Sayfayı Paylaş