metal pickguard

Vintage seri bazi Fender stratlarda aluminyum pickguard kullaniliyor. Bunu statik elektrigi onlemek icin aluminyum tercih ettiklerini belirtiyorlar. Hakikaten de ciddi oranda dip sesleri engelledigini farketmistim. Goruntuden ziyade ise yariyorsa ne mutlu

Başlık hortlatma zamanı gelmiş. Gitarım için yeni pickguard düşünüyorum. Gitara standart bir pickguard olmuyor. Jim Root denen adam için yapılmış siyah plastik pickguard mevcut. Fakat gitara biraz daha hareket katması için bakır pickguard düşünüyorum. Gitarın boyası da zaten mat. Kim yapar, ne zamana yapar, kaç liraya yapar bilginiz varsa cevapları bekliyorum.

Alperious Pickguard diye birşey gördüm. İşçilik güzel ama kendisini aradığımda paslanmaz çelik harici çalışmadığını söyledi. Onunki kadar da desenli bir şey aramıyorum. İlk tercihim bakır, pirinç de düşünebilirim.

Edit: Bunlar olmayacak gibiyse mevcut pickguard için swirl uygulaması da düşünebilirim.

Başlık hortlatma zamanı gelmiş. Gitarım için yeni pickguard düşünüyorum. Gitara standart bir pickguard olmuyor. Jim Root denen adam için yapılmış siyah plastik pickguard mevcut. Fakat gitara biraz daha hareket katması için bakır pickguard düşünüyorum. Gitarın boyası da zaten mat. Kim yapar, ne zamana yapar, kaç liraya yapar bilginiz varsa cevapları bekliyorum.

Alperious Pickguard diye birşey gördüm. İşçilik güzel ama kendisini aradığımda paslanmaz çelik harici çalışmadığını söyledi. Onunki kadar da desenli bir şey aramıyorum. İlk tercihim bakır, pirinç de düşünebilirim.

Edit: Bunlar olmayacak gibiyse mevcut pickguard için swirl uygulaması da düşünebilirim.

Necati ve Saykolar grubundan bas gitarist Barış Sanlısoy sayesinde öğrendiğim birisi. Gayet güzel tasarımları var. Elektro gitar için üretiyor mu bilmiyorum ama görüşün isterseniz. Yurtdışında Nik West'e de pickguard yapıp yollamış birisi. Çok şık duruyor bas gitar pickguardları. Yakında temin edeceğim bir adet kendime.

Alperious Custom Pickguard (@alperiouspickguard) • Instagram photos and videos

edit : Abi, okumadan atlamışım :D sende bahsetmişsin :D

Paslanmaz çeliğin üstünü elektroliz ile istediğiniz kalınlıkta bakır kaplayabilirsiniz hatta bu yöntemle elektriği ileten her şeyi bakır kaplayabilirsiniz evde yapılacak basit düzeneklerini internetten edinip deneyin derim

Esasen aradığım mat bir yüzeyli bakır pickguard. Ayna gibi karşıdaki görümtünün yansımadığı... Şunun gibi:
e8v7xwlg04ttmzomjadv.jpg

Ben de aslinda bir arastirma icerisindeyim. P90 manyetik delikli brushed copper(traslanmis bakir) telecaster pickguardi istiyorum. 0.6mm bakir levha temin edip uygun olculerde kestirmeyi planladim. Dayaniklilik olarak sorun olur mu?? Ya da perakende olarak uygun olculerde, asagitaki tonda(hatta daha koyusunu) bir bakir levhayi nereden temin edebilirim??
images.jpg

Bakır levha istanbul idealtepede evimin yakınlarında satan bir yer var ancak daha once bende bir is icin konuştuğumda rulolarin 3 metre civarı birsey olduğunu öğrenmistim yani 30cm genislikte birsey isteseniz bile boyu 3m oluyor ve biraz tuzlu oluyordu (bakir inanilmaz yumusak bir malzeme bu arada 0.6mm mutfakta kullanilan alüminyum gibi esner ya alasim bakmaniz gerekir o kalinlikta isterseniz ki onlar bile esneyecektir diye dusunuyorum yada kalinligi ciddi oranda arttirmaniz.). Alüminyum ve paslanmaz çelik için ise tuzla organize sanayide her kalınlık ve tıraşlanmiş seçenekleri mevcut ve bazen elinde küçük parçalar da olabiliyordu küçük. Ve fiyati bakıra göre daha uygun. Ancak bunu kesecek yer bulmakta biraz sorun istediğiniz şekilde

Ben de aslinda bir arastirma icerisindeyim. P90 manyetik delikli brushed copper(traslanmis bakir) telecaster pickguardi istiyorum. 0.6mm bakir levha temin edip uygun olculerde kestirmeyi planladim. Dayaniklilik olarak sorun olur mu?? Ya da perakende olarak uygun olculerde, asagitaki tonda(hatta daha koyusunu) bir bakir levhayi nereden temin edebilirim??
79713 eklentisini görüntüle

Oğulcan 1.Sanayi'de Asal Metal var. Orada metal levhalardan tut polimer levhalara kadar bayağı bir geniş aralıkta ürün var. Kestirme işini de yine onlara sorarsın. O iş için uygun bir yer bilirler mutlaka. Hatta daha da ilginci Asal Metal'de Kürşat abi çalışıyor kendisi müzikten anlayan biri çünkü bir kaç sene öncesine kadar Do-Re Müzik Çankaya'da satış müdürüydü sanırım kendisi :D

Geri