Gitar Tavsiyesi Verebilecek Arkadaşlar ?

'Elektro Gitar ve İcra' forumunda umut2590 tarafından 24 Ağustos 2014 tarihinde açılan konu

Siz Alacak Olsanız Hangisini Alırdınız ?

 1. Cort X...

  3 oy
  33.3%
 2. Epiphone Les Paul

  6 oy
  66.7%
 1. şimdi sırasıyla yazıyorum

  Cort x5, x6, x11
  Epiphone Les Paul 100, Special II

  Hangisi/Hangileri Rock, Hard Rock içinde uygundur veya diğerlerinden üstündür kısaca bilgilendirin lütfen.
   
 2. Epiphone alacaksan en az Epiphone Les Paul Standard öneririm, altına düşme, speaciller filan iyi değil çok. Hatta bunlara denk Cort M600 veya Cr-Custom düşünebilirsin. Cr-Custom kendini aşmış bir gitardır. Kore yapımı bulursan atla. Cort X-11 ve X-Custom oldukça iyi gitarlar fakat FR sistem. Önce FR mi sabit köprü mü ona karar ver derim. Bu arada X-11 altına düşme. X-6 ve altı kötüdür. Bunların hepsiyle her türlü müziği yaparsın başlangıçta. Yani derdin bu olmasın.

  Fiyat olarak düşünme kesinlikle Epiphonelar bizim ülkemizde oldukça tuzludur. Normalde Epiphone Les Paul Standard dediğimiz gitarın gerçek değeri yurt dışında 399 dolar(Gerçi burada da KDV ile 1000 TL civarına düştü artık). Specialler 199dolardır. Ucuz yollu sabit köprülü bir şey düşünürseniz Cort Z42 veya en azından Z44 mevcut. Z44 yurt dışında epiphone les paul standard ile yaklaşık aynı fiyata satılır.
   
 3. tee

  tee

  Bence Cort x serileri ile Epiphone ları kıyaslamak mantıklı değil.Bana soracak olursan ben Epiphone LP 100 derdim.Bütçeni yazarsan herkes daha iyi yardımcı olacaktır.Bilgili üstatların da yorumlarını okumak gerekir.
   
 4. ya şimdi bu gitar epiphone les paul 100 ile cort x11 arasında kalıyorum karar veremiyorum nerdeyse 1hafta oldu halen düşünüp duruyorum az yardımcı olun :D
   

  Ekli dosyalar:

 5. lp100, epiphone en ucuz yollu gitarıdır yahu. x11 ile kıyaslanabilecek bir gitar değil. x11 ile anca les paul standard plain topu kıyaslarsın.
   
 6. Cooldog'un dediği gibi Epi alacaksan LP Standart altını geç. Cortlar ise Epilere göre biraz daha daha metale, shrede yatkın gitarlar. LP 100, Special falan başlangıç gitarları.

  EKLEME: Aklımdayken, X serisi ile Epiler elma armut gibidirler. Sound olarak çok başka gitarlar. Rock, hard rock diyorsan, bluesa da sapma ihtimalin varsa Epi LP bir tık öne geçer.
   
  Son düzenleme: 25 Ağustos 2014
 7. valla metal değilde hard rock için uygunsa sorun yok les paul 100 alsam kötü mü olur ?


   
 8. Çabuk sıkılabilirsin, Gibson havasını yakalayamazsın, tatmin etmeyebilir. Bu yüzden Standartlara yönelmen daha iyi olur. Daha fazla tatmin eder, daha uzun süre götürür.
   
  umut2590 bunu beğendi.
 9. peki ya cort x11 ? (n)
   
 10. X11 ile Epi alakasız. Köprü tonları uzaktan kardeştir ama sap tonları arasında deve kadar fark vardır. Sabit köprü ve Fr olayı da tonları bir hayli değiştirir. Biri 25,5", diğeri 24,75 skala. Biri 22, diğeri 24 perde. Biri 12" radius, diğeri 16". Biri bolt-on, diğeri set-neck. Başlangıçta farkı çok anlamadığın için bütçene uyan temiz bir gitar almanı tavsiye ederim. Tercihler 2. gitarda belli olur.
   
 11.  
  trail_blazer20 ve CoolDoG bunu beğendi.
 12. Çok Teşekkürler Sağolun.
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş