M-audio Firewire Solo Sorun

'Müzik Teknolojileri ve Kayıt Forumu' forumunda soundslave tarafından 25 Ağustos 2014 tarihinde açılan konu

 1. Herkese iyi akşamlar. Bir ağabeyimden ödünç aldığım firewire ses kartını kullanabilmek için sahibinden'den 19 liraya via chipsetli firewire çıkışları olan bir pci kart satın aldım. Driverları bir çok kere yüklememe ve asio4all'u dahi denememe rağmen gitar çalarken bu sorunu yaşıyorum. Elimdekileri çöpe attırmadan(yeniden para harcayabilecek durumum olmadığından dolayı) bana yardımcı olabilecek kardeşlerime ağabeylerime ablalarıma şimdiden çok teşekkür ediyorum. Kaydettiğim sese aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Saygılar

   
 2. Standart firewire problemi. Öncelikle asio4all ile işiniz yok, onu silin. Sonrasında device manager'dan firewire'ı bulup, driver'ı update edeceğim, sürüleri ben el ile seçeceğimi işaretleyin, orada hangisi tam hatırlamıyorum fakat VIA OHCI compliant "host" olan sürücüyü seçip, yükleyin. Şu an sizde Legacy yüklü olabilir. Host yüklüyse tam tersini deneyin. Bu problemi çözmezse, size TI chipsetli FW kartı yolu gözükecek demektir.
   
  soundslave bunu beğendi.
 3. Bu arada asio4all harbiden iş değilmiş. latency'yi 5 kat artırıyor :)
   
 4. Herhangi bir yerden yüklemeyeceksiniz, zaten windows da o sürücü mevcut. Dediğim gibi bakarsanız sürücüye ulaşırsınız. :)
   
 5. Orada zaten VIA OHCI görünüyor, onu yüklemeniz gerek. Legacy yokmuş sizde evet, nereden bulunur bilemiyorum.
   
  Son düzenleme: 26 Ağustos 2014
  soundslave bunu beğendi.
 6. Üçünde de aynı dosyaları yüklüyor. Ben bu windows'u okuduğu kadar İngilizce Türkçe cdlerden karışık kurmuştum sanırım ondan böyle olmuş biri İngilizce biri Türkçe sürücülerin. Neyse. Tekrar çok teşekkür ediyorum :)
   
 7. Anladım. :) Sorun çözüldü mü önem olan bu? Olmadıysa dediğim gibi TI chipsete yönelmeniz gerek.
   
 8. Driver sorunu çözmedi, via'ya mail attım driver için, yolladıkları linkte bu chipsete ait hiç bir şey bulamadım. Tabi bu süreçte kabullendim bu çıtırtıları artık duymuyorum. Ne yapayım beyin bedava beyinde çözeceğim olayı :)
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş