Cubase Içinde Kontakt Sorunu!

'Müzik Teknolojileri ve Kayıt Forumu' forumunda kutaynurell tarafından 26 Ağustos 2014 tarihinde açılan konu

 1. Merhaba sevgili dostlar, uzun süredir orkestral müzikler yapmaktayım ve büyük bir bölümü sanal enstrüman olan kayıtlarım için kontakt kullanmaktayım. Kısa bir süre önceye kadar bir sorun yaşamadığım stabil bir çalışma gösteren kontakt pluginim şuan Cubase içerisinde kanala kontaktı atadığım zaman sorun oluyor. Sorun şöyle: kanalda ki kontakt arayüzünü açtığımda normal şekilde açılıyor çalınabilir bir hale getirebiliyorsunuz fakat sonra ana kanalların olduğu yere gelmek için kontaktı kapattığımda cubase donuyor kontakt beyaz ekranla kaplanıp öyle kalakalıyor ve 10dk sonra kendine geliyor... Normal kontaktı açtığım zaman (cubaseden açmadan) hiçbir sorun yaşamıyorum lütfen bilgisi olan beni aydınlatırsa sevinirim her türlü şeyi yaptım format attım fakat aynı sorun :)
   
 2. Kontakt'ın en son versiyonunu yükleyin. imkan dahilinde sample kütüphanesini cubase'den ayrı bir harddiskte tutun. Daha da iyisi sampleları ssd'den kullanın.
  Cubase versiyon kaç? Eğer crackli 5 ise 32bit çalıştığından 64 bit'e göre biraz daha verimsiz işliyor. Cubase i ve kontaktı 64bit kullanmanızı öneririm.

  Windows denetim masası sistem özelliklerinden sistem önceliğini arkaplan hizmetleri olarak ayarlayın. takas dosyasını mevcut raminizin 1.5 katı olacak şekilde ayarlayın ve sabit kalsın. Güç yönetimi ayarlarınızı bir gözden geçirin. Kullanılmadığında uyku moduna geçiren ayarları devredışı bırakın. İmkan varsa ram ve ssd konusunda paraya kıyın. çok farkettiriyor.
   
 3. versiyon 5.3.1.37, bi deneyeyim şimdi teşekkür ederim :)
   
 4. Yaşadığınız sorun %90 yazılımınızla ilgili değil (yani Cubase le ilgili değil). Sorun PC nizde gibi, muhtemelen farkında olmadan gezindiğiniz siteler, oynadığınız oyunlar, yüklediğiniz programlar vs. virus, malware vs. içeriyor olabilir. Yada PC nizin ram inda bir sıkıntı olabilir. Şahsen ben lisanslı security, antivirüs programları kullanmama ragmen belirli zaman aralıklarıyla PC mi formatlar yeniden kurarım. Sizede tavsiyem budur. Çok büyük ihtimalle sorununuz çözülecektir.
   
 5. bilgisayarım formatlandıktan sonra da aynı sorunla karşılaşmama neden oldu, 2 ay içinde iMac alıp sorunu tümünden çözmek düşer bize sanırım... Başka bir çözüm bulunamadı şu an :)
   
 6. imac e falan hiç gerek yok 20 senedir pc kullanıyorum. Doğru ayarlı bir pc herşeyi yapabilir. TunçKK'nın dediğine şöyle katılabilirim. Bazı antivirüs programları arkaplanda çalışarak sistem kaynağını sömürebiliyor. O yüzden müzik için kullanılan pc'de antivirüs olmaması en kesin çözüm. Bir de harddisk'inizin indeksleme hizmetini kapatın.
   
  tunckk bunu beğendi.
 7. Kontakt ile ilgili benim şu sorum var şimdi kontakt player'la çalışan bazı vstlerde eğer kontakt'ı tamamen satın almadıysanız 15 dakika demo olarak çalıştırıyor. Burda anlamadığım şu mesela ben midi track'i şarkıya yerleştirdim ve sadece bu vst'yi kullanarak render alacağım. O zaman bu 15 dakikalık kullanımın etkisi nasıl oluyor. Her 15 dakikada vst'yi çıkarıp yeniden eklemek mi gerekli ?
   
 8. en son güncel versiyonunu var update yaparak demon ful sürüme geçirebilirsin dostum
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş