Falso (Pop-Rock) - Ankara

En güzel Falso şarkısı?

• Ela

Oylar: 0 0.0%
  • Sen ve Ben

• Ruhî

• Toplam oy veren
    325
Falso resmî yaşantısına, 11 şarkısını 2002 senesinin Eylül ayında, Kırgızistan'da ünlü Rus müzisyen Andrei Zerniy ile birlikte kaydetmesi ile başladı. Kırgızistan dönüşü şekillenen grup, aşağıda sıralanan yerlerde sahne aldı.

-Hacettepe Üniversitesi Ekonomi Topluluğu Şenlikleri (Mayıs 2003, Ankara)
-Yolcu Rock Bar (Haziran 2003, Ankara)
-Balkan Gençlik Festivali (Temmuz 2003, Selanik/Yunanistan)
-IX. ODTÜ Rock Şenliği (Mart 2004, Ankara)
-Polis Akademisi Şenlikleri (Mayıs 2006, Ankara)

2004 senesinden beri grup elemanları konusundaki istikrarsızlık ve belirsizliklerden ötürü -neredeyse- hiçbir şey yapamayan Falso, her ne kadar grupça icra edilemiyor olsa da, besteler yapmaya devam etti. Yeni şarkılarından ikisini kaydetmek için Burak Öztürkmen (Bas Gitarist) ve Ömer Uğurgelen (Davulcu)'dan yardım isteyen Falso, 2006 senesinin Ağustos ayında iki şarkısını daha kaydedebildi. Ankara'da Feedback'te kaydedilen iki şarkımız için:

2002 senesinde Kırgızistan'da kaydedilen 11 şarkı ve 2006 senesinde Ankara'da kaydedilen 2 şarkının hepsini indirmek için:

http://www.hemenpaylas.com/download/1361277/FALSO.rar.html

Ya da:

http://www.herkesdinlesin.com/falso

Grup elemanları:

Çağrı Kardeş (Vokal-Gitar)
Serkan Akbulut (Gitar)

Bugüne dek beraber çalıştığımız müzisyen dostlarımız:

Bas Gitaristler:
Alper Çağrı Kökçü
Oktay Doğru
Çağlar Yıldız
Tuncay Tunç
Yavuz Çınar

Gitaristler:
Yiğit Turgay
Özer Hartevioğlu
Emrah Ergin Ergani
Burak Abacılar
Giray Bayer

Davulcular:
Ömer Uğurgelen
Metin Akbaba
Ekmel Can Gökdal
Halil Akcengiz

Bugüne kadar desteklerini hiç esirgemeyen müzisyen dostlarımız Bahadır Erkol, Ömer Uğurgelen ve Burak Öztürkmen'e de ayrıca teşekkür ederiz.

Grubumuzla ilgili her türlü duyurudan haberdar olmak için
[email protected] adresine boş bir ileti göndererek mail grubumuza üye olabilirsiniz.

Müziğimizi daha çok kişiye ulaştırmak, müzikten tek beklentimiz...

Saygılarımızla

falso gerçekten müzik yapmayı bilen, gerçek müzisyenlerin oluşturduğu bir grup..3 yıldır onları dinliyorum..gerek şarkı sözleri, gerekse beste kalitesi bakımından da ankaralı birçok gruptan iyidir..
müzik duygu işidir.ve onlarda bu duygu var.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
shela demiş ki:
falso gerçekten müzik yapmayı bilen, gerçek müzisyenlerin oluşturduğu bir grup..3 yıldır onları dinliyorum..gerek şarkı sözleri, gerekse beste kalitesi bakımından da ankaralı birçok gruptan iyidir..
müzik duygu işidir.ve onlarda bu duygu var.

Shela'cım iltifatların için teşekkür ederiz. Gerçek müzisyen miyiz bilmem ama duygu sahibi olduğumuza katılıyorum. O duyguları hissetmemize vesile olanlara teşekkürler...

Çağrı selamlar, sevgiler, saygılar :) büyüksün :) küskünüm dünyaya, gelme üstüme, küskünüm gözlerine bakma gözlerime ;) görüşemiyoruz yaw, başarılar Falso'ya, hastasıyız :)

Kökü eskilere dayanan, güzel şarkılar yapan Falso amatör gruplar içinde yer almamalıydı. Umarın en kısa zamanda üzerinizdeki ölü toğrağını atar, piyasaya aslanlar gibi giriş yaparsınız. Bir "amatör" grup düşünün ki en iyi şarkı anketinde benim en sevdiğim iki şarkısı yok! Bu kadar sağlam şarkılarla sizi Unkapanı paklar, paklamalı:)
Hadi çocuklar, yenin şu makus talihinizi...

Axl demiş ki:
Kökü eskilere dayanan, güzel şarkılar yapan Falso amatör gruplar içinde yer almamalıydı. Umarın en kısa zamanda üzerinizdeki ölü toğrağını atar, piyasaya aslanlar gibi giriş yaparsınız. Bir "amatör" grup düşünün ki en iyi şarkı anketinde benim en sevdiğim iki şarkısı yok! Bu kadar sağlam şarkılarla sizi Unkapanı paklar, paklamalı:)
Hadi çocuklar, yenin şu makus talihinizi...

gerçekten de öyle..falso amatör bir grup değil. burdaki bir çok gruptan, yaptıkları söz ve beste bakımından çok iyi...müzik onlar için duygu işi. sert müzik yapalım, ortalığı toza dumana katalım diye düşünmüyorlar..ortada gezinen, birbirine çok benzeyen grupların arasından farklı olduğunu yukarıdaki geçmişinden ve yaptığı şarkılardan farkedebiliyoruz..
onların talihsizliği, çağrı ve serkan'ın dışında müziğin hissedilerek yapılması gerektiğinin bilmeyen eski grup elemanları..birkaç kişinin dışında..her zaman onlara destek verenler de var tabiki ama sürekli grup elemanları olması daha ileri götürebilirdi ve bu kadar geç kalmayabilirlerdi..
falso'nun ; bu kadar geç kendini göstermesinin, yeni bir kayıda geç girmesinin bir sebebinin olduğunu düşünüyorum..grupta sadece 2 kişinin olmasınında..
herşeyin bir sebebi var..

ama şimdi zamanı geldi..bende varım demenin..
öyle değil mi? ;)

Axl demiş ki:
Bir "amatör" grup düşünün ki en iyi şarkı anketinde benim en sevdiğim iki şarkısı yok!

Axl'cım inan o iki şarkıyı koymadığım için ben de üzüldüm şimdi. Ama o anket bir formalite sonuçta. Sen seviyorsan ölümüne sev, gerisini boşver. :)

okula bile gitmiyorduk o zaman,arabalarla,GIJOE larla oynuyorduk,sonra yavaştan hayatımıza
bilgisayar girdi,menejerlik,monkey island,lotus,odamdaki sunger topla uzun basket maçları,odaya kale kurup
maç yapmalar,aşşağıya inmeler,saklambaç oynamalar.evet bir donem bunlar vardı hayatımızda,
sonra muzik cıktı karsımıza,org,gitar derken,3 akorla birşeyler uretmeye başladık,sen yapardın bana dinletirdin
ben yapmaya calışırdım sana dinletirdim,odamdaki kucuk teyple çelik,tarkan dinlerdik,
sonra bir anda koptuk.artık komsu değildik,arayıp musaitmisiniz diyemiyordum . . .

sonra daha da buyuduk,yavaş yavaş profosyonelleştik,müzik biraz daha yer tuttu hayatımızda,
birlikte studyolara girdik,müziği paylaştık, birbirimize kayıtlarımızı yolladık.sonra bugunlere geldik falan . . .

falso ya başarılar çağrıcım,elimden ne gelirse yapmaya hazırım,gozlerinden optum . )))

Can . . .

jan demiş ki:
okula bile gitmiyorduk o zaman,arabalarla,GIJOE larla oynuyorduk,sonra yavaştan hayatımıza
bilgisayar girdi,menejerlik,monkey island,lotus,odamdaki sunger topla uzun basket maçları,odaya kale kurup
maç yapmalar,aşşağıya inmeler,saklambaç oynamalar.evet bir donem bunlar vardı hayatımızda,
sonra muzik cıktı karsımıza,org,gitar derken,3 akorla birşeyler uretmeye başladık,sen yapardın bana dinletirdin
ben yapmaya calışırdım sana dinletirdim,odamdaki kucuk teyple çelik,tarkan dinlerdik,
sonra bir anda koptuk.artık komsu değildik,arayıp musaitmisiniz diyemiyordum . . .

sonra daha da buyuduk,yavaş yavaş profosyonelleştik,müzik biraz daha yer tuttu hayatımızda,
birlikte studyolara girdik,müziği paylaştık, birbirimize kayıtlarımızı yolladık.sonra bugunlere geldik falan . . .

falso ya başarılar çağrıcım,elimden ne gelirse yapmaya hazırım,gozlerinden optum . )))

Can . . .

Herşey o kadar saf ve temizdi ki, üzerinden yıllar geçtikten sonra bile içimi buruk etmeye yetti. Hatırlayamadığımız o kadar çok şey var ki, belki bir gün bir araya gelip tek tek hatırlamaya çalışmalıyız. O bahsettiğin teybi, "80.4 Radyo Hört"ü, Çelik'i, Tarkan'ı, Mustafa Sandal'ı hatırlıyorum. Hatta senin yaptığın şarkıların bazılarını da... Müziğimizin, yaptığımız küçük odalardan çıkıp, buralara kadar gelebileceğini hayal bile edemezdik o günlerde.

80'lerde çocuktuk ama daha da önemlisi 80'lerde arkadaştık seninle.

Ben de her zaman, her şey için buradayım.

Sevgilerle...

Çağrı

Nokiasupersound

Falso Nokia'nın 2006 senesinde ikincisini düzenlediği Nokiasupersound adlı yarışmada "Sen ve Ben" şarkısıyla yer alıyor. Yarışmanın resmî sitesi
www.nokiasupersound.com 'dan şarkımızı dinleyebilir, sözlerini inceleyebilir, röportajımızı okuyabilir, fotoğraflarımızı içeren nokia-room sayfamıza göz atabilirsiniz.

Sevgilerle...

çağrıcım şarkılarınızı dinledim nokiayafalanda baktım... abi en çok resimlerden etkilendim ya , olm sen çok kilo almışsın nolmuş çağrıya dedim hani yolda görsem tanımam hehe yakışmşta kilo bir taraftan, abi işin ciddi tarafına gelelim abi şimdi ilk demonuzu dinlediğim zaman konuştuklarımızı tekrarlamıyım hatırlarsın zaten sende, bu şarkılara gelince abi duygu olarak değilde sound olarak biraz zayıflamış buldum ben açıkçası eski demodaki özgün sound biraz bar durumlarına kaymış buda çok alışık olduğumuz bir sound olduğu için abi biraz zayıflatmış müziği gibi geldi bana, affına sığınarak bir konuya daha değinmek istiyorum, gördüğüm kadarıyla şöyle bir durum var gitaristler hep kendi tonlarını yaratıyorlar (aslında bar soundu dememin sebebide bu) bir önceki demodaki özgün tonları alamadım abi, tabi nacizane fikrim bu...

neyse abi bunuda geçtim abi her falso şarkısında yada müzikal durumlarda aklımdan çıkmayan bir şey var oda şu ki, günün birinde yolllarımızın müzik üzerinde kesişeceği... izmirden sevgilerle dostum
dostun yiğit...

tekgitar demiş ki:
neyse abi bunuda geçtim abi her falso şarkısında yada müzikal durumlarda aklımdan çıkmayan bir şey var oda şu ki, günün birinde yolllarımızın müzik üzerinde kesişeceği... izmirden sevgilerle dostum
dostun yiğit...

Yiğitcim değerli yorumların, yapıcı eleştirilerin için teşekkürler. Dostluğunu hep hissediyoruz. Ben de bir gün müzik üzerinde bir noktada buluşacağımızdan eminim. İzmir'e kucak dolusu sevgiler...

n0nsEnsE demiş ki:
çağrı ayıp diil mi olum forum da başlık aç bize haber verme ... :( çok ayıp....
küskünüm dünyaya gelme üstümeee...

Merhaba nOnsEnsE'cim... ayıp bir değil ki bizde! Hem forumda başlık açıp haber vermiyorum, hem de foruma yazdığın mesaja cevap yazmıyorum... Kusura bakma artık... :)

ipeeeeek demiş ki:
garage da sarkınızı dinledim bi mutlu oldum valla :D rapıd den indiremiom odamda net yok naapcaz yaw bis, neese kardes caarıcım yaparsın bi cd daha artık ;) :LOL:

ipeeeeek'cim ayıp ettin. Sen Garage'da dinle, o kadar mutlu ol, biz sana bir CD vermeyelim. Görüşmek üzere...

Geri