Uzunca bir süre hardcase'den çıkmayacak gitarın korunması.

Bence burda bırakma al götür yanında en temizi zati orda bi köşeye koyucaksın durucak ayak bağıda olmz olamdı duvar aparatı alıp duvara asarsın sakın satama gitarını

Biz; ilaç endüstrisinde silika jeli, tozların bozulmaması için üretim aşamasında tozların içindeki suyu çekmek için kullanıyoruz. Ya da sulu olmayan sıvıların içindeki suyu çekmek için... Ve bu maddenin nem çekme özelliği inanın mükemmel boyutlarda. Kısacası ahşap konstrüksiyon için çok fazla gelir bu. Yani ahşabın normal şartlar altında nem kaybetme hızının çok üzerinde bir hızla gitarınız nem kaybedecektir, bu da gitarın tolere edemeyeceği deformasyonlara uğraması demektir. İlk etapta klavyenin rengi açılır, boya çatlakları oluşur, perdeler yerinden oynar. Ve bu süreç devam ettiğinde gövdenin üzerindeki boyada uzun ve ince olmayan çizgiler oluşur. Bunların hepsi tarafımdan gözlenip tecrübe edilmiştir :D
Yani, kısa süreliğine silika jel gerçekten iyidir, özellikle de Adana, Rize gibi nemli şehirlerde. Ama Kayseri gibi kuru bir havası olan şehirde can sıkıcı sonuçları olabilir, özellikle de bir yıllık bir bekleme süreci sonucunda...
Jim Dunlop'un sayfasında buna benzer bir konu anlatılıyor ve bir ürün tanıtılıyor. Bakarsanız görebilirsiniz kolayca. Ben de bu ürünü tavsiye ediyorum, hiç denemememe rağmen. Onun dışında, silika jel kullanacaksanız eğer, çok az bir miktarda kullanın derim.

Geri