Stagg Gitarları

Öngörümü ve savlarımı destekleyen bir başka örnek,

SX'in Les Paul replikası için Gibson LP'e denk diyor değerlendirmeyi yapan eleman.

''Gear Review: SX Les Paul Custom

http://img60.imageshack.us/img60/1503/davesguitars002dx7.jpg

Acquired From: eBay
Price Paid: $300

I bought this guitar about 3 years ago or so, and WHAT A BARGAIN!!! If you want a guitar that not only looks like a Gibson Les Paul, but sounds like it, plays like it, has everything that the Gibson does except for the high price tag and the name on the headstock, your search is OVER my friend. This guitar was easily one of the greatest purchases I've ever made, and trust me, there have been a lot over the 12 years I've been playing. For starters, it's a beautifully crafted instrument. Wine Red Mahogany, mother of pearl inlays, cream binding, chrome hardware, etc. The wonderful thing about it is that it FEELS like a very expensive instrument. There are no visible flaws whatsoever, and it plays like a dream right out of the box. It came set up from the factory, and with D'Addario 10 gauge strings. I just recently strung it with some 10 gauge Elixir strings, and it totally came alive. The pickups are great, dual chrome humbuckers just like it's Gibson brethren, and they were not cheaply made either. A buddy of mine has the exact same Les Paul Custom in a Gibson (same finish and everything). I've played on both, thoroughly examined both, and I'm telling you, he paid ten times what I payed for my SX and the only difference was the name on the headstock. I'd buy every guitar SX makes, as long as they can all live up to the very high bar that their Les Paul Custom has set.''

(*değerlendirmenin altındaki çeşitli okur yorumlarına da dikkat*)

http://www.strat-talk.com/forum/non...orum/7345-gear-review-sx-les-paul-custom.html

-------------

Web'den alıntıladığım pasajı sizlerle paylaşma gereği duydum.

Umarım SX veya Stagg marka gitarları almak isteyip de, başkalarının haksızca ve bilgisizce yaptığı olumsuz eleştirilerden, kötülemelerden etkilenip bu güzel enstrumanları satın almaktan vazgeçenlere ve tereddüt eden kardeşlere faydası olur aktardığım bu bilgilerin.

Hakanzito demiş ki:
Öngörümü ve savlarımı destekleyen bir başka örnek,

SX'in Les Paul replikası için Gibson LP'e denk diyor değerlendirmeyi yapan eleman.

''Gear Review: SX Les Paul Custom

http://img60.imageshack.us/img60/1503/davesguitars002dx7.jpg

Acquired From: eBay
Price Paid: $300

I bought this guitar about 3 years ago or so, and WHAT A BARGAIN!!! If you want a guitar that not only looks like a Gibson Les Paul, but sounds like it, plays like it, has everything that the Gibson does except for the high price tag and the name on the headstock, your search is OVER my friend. This guitar was easily one of the greatest purchases I've ever made, and trust me, there have been a lot over the 12 years I've been playing. For starters, it's a beautifully crafted instrument. Wine Red Mahogany, mother of pearl inlays, cream binding, chrome hardware, etc. The wonderful thing about it is that it FEELS like a very expensive instrument. There are no visible flaws whatsoever, and it plays like a dream right out of the box. It came set up from the factory, and with D'Addario 10 gauge strings. I just recently strung it with some 10 gauge Elixir strings, and it totally came alive. The pickups are great, dual chrome humbuckers just like it's Gibson brethren, and they were not cheaply made either. A buddy of mine has the exact same Les Paul Custom in a Gibson (same finish and everything). I've played on both, thoroughly examined both, and I'm telling you, he paid ten times what I payed for my SX and the only difference was the name on the headstock. I'd buy every guitar SX makes, as long as they can all live up to the very high bar that their Les Paul Custom has set.''

(*değerlendirmenin altındaki çeşitli okur yorumlarına da dikkat*)

http://www.strat-talk.com/forum/non...orum/7345-gear-review-sx-les-paul-custom.html

-------------

Web'den alıntıladığım pasajı sizlerle paylaşma gereği duydum.

Umarım SX veya Stagg marka gitarları almak isteyip de, başkalarının haksızca ve bilgisizce yaptığı olumsuz eleştirilerden, kötülemelerden etkilenip bu güzel enstrumanları satın almaktan vazgeçenlere ve tereddüt eden kardeşlere faydası olur aktardığım bu bilgilerin.

Her okuduğuna her duyduğuna inanma demiş şair.

Bu noktada hemfikiriz Ediz,

Fakat başka biri de (U.M.); ''Bilgi sahibi olmadan, fikir sahibi olmak'' yanlış demiş.:)

Yani profesyonel müzisyenlerden, gitar imal eden ustalara ve müziğe yeni başlayan amatör insanlara kadar bir yığın kullanıcıdan çeşitli yorum ve görüşler. Bir tek kişinin değil, yüzlerce müzisyenin yorumlarını içerisinde art niyet aramadan objektif bir biçimde dikkate almak gerekir herhalde.

Neyin ne olduğunu anlamak ve daha sağlıklı yorum yapabilmek için talkbass forumunda SX marka bas gitarların olumlu ve olumsuz özellikleri hakkında yapılmış bu fikir teatisi son sayfasına kadar okunmalı.

'SX basses... pros and cons. SX owners wanted.'

http://www.talkbass.com/forum/showthread.php?t=561371

''Bir seri gitar arasından belki sadece birkaç tanesi şansa iyi çıkar'' tespitin hariç, markayı baz almamak gerektiği düşüncene aynen katılıyorum nokisss3,

Şans meselesi bence bir genelleme. Anlı şanlı firmaların markalı Les Paul'ünü 3500$ bayılıp alıyorsun, sonra bir de bakıyorsun ki beklediğin kadar iyi çıkmıyor. Sonra eline 500$'a satılan bir replika alıyorsun (Japon, Kore hatta Çin) gitar seni ses-tonlar-sustain, ağaç ve aksam kalitesi, işçilik vs. anlamında tam manasıyla tatmin ediyor.

O halde? Burada dikkatlice irdelenmesi gereken noktalar var değil mi? Ki alış-veriş yapacak olan insanlar tufaya düşmesin.

Çok yanlı ve yanlış bilgiler dolaşıyor net ortamında. Ve müzik aleminde böyle daha birçok 'şehir efsaneleri' var aynen buna benzeyen.

Mesela; ''Baba, Fender ve Gibson firmalarının gitarlarını imal ederken kullandığı ağaçlarla SX veya Agile ya da Stagg (Batı kökenli ama Çin'de imalat yaptıran) markalarını üreten ucuzcu Uzakdoğulu firmaların 3. kalite enstrumanlarında kullandıkları o kelek ağaçlar bir olur mu!''

Amerikalı Uranüs'te ağaç kesip kullanıyor ya :D

Ve başka bir ölümsüz klasik; ''Hocam Fender alırsan 50 Yıl kullanırsın ama mesela bir Maison (Kore malı) ya da bir Vantage, Vertex, Aria, Tokai vs. (Japonya - Matsumoko üretimi ) alırsan 10 yıl sonra o gitar elinde patlar!''

Nedense e-bay'de eski Japon, Kore üretimi vintage gitarlar kapış kapış gidiyor. Kimsenin elinde bir şey patlamamış demek ki :D

Ve tabii bunu da asla es geçemeyiz: ''Amerika'daki enstruman yapımcılarının işçiliği ile Uzakdoğu'daki el yapımı enstrumanları üreten ustaların arasında el işçiliği bakımından dağlar kadar fark var!''

Amerikalı sensei Uzakdoğulu ustayı döver edebiyatını da bir yana bırakalım ve başka coğrafyalara gidene ve oralarda adeta bir fasit daire içinde dön baba dönelim hesabı takılı kalana kadar kendi ülkemizden güncel bir örnek verelim.

İşçilik ve kullanılan malzeme, estetik vs. açısından bir Erkan Sızarlar ustanın yaptığı gitarlar ve özellikle de bas gitarlar yabancı muadillerinden aşağı kalıyor mu? Yoksa birçoğunu yaya mı bırakır ses, estetik ve kalite açısından? Şahsi fikrime göre bu sorunun cevabı EVET.

:D ''Şehir Efsaneleri'' dedim ya böyle uzayıp gidiyor bu... Daha buna benzeyen neler neler var yıllardır net aleminde, forumlarda durmaksızın geyiği dönen.

Hiçbir elle tutulur tarafı olmayan, temelsiz ve mesnetsiz ''yabancı ne eylerse güzel eyler'', ''Abd malı olsun Avrupa malı olsun da çamurdan olsun, alırım ben!'' mantalitesinin trajik bir yansımasından başka hiçbir şey değil bu tür güzellemeler.

Adam enstruman satın alırken o aleti 'sesi, tonları-tınısı, ağaç kalitesi' vs. için değil de sırf markası için gitar alıyor. Bir an için serbest düşünelim. İstiyorsa satın alabilir elbette, demokrasi ve tercih özgürlüğü var o halde buna da tamam.

Ama, sadece karalama amaçlı ve Uzakdoğu mallarını 'cheapo', kötü kopyalar vs. diye adlandırarak yermek zihniyetiyle ayrımcılık yapmanın ve emeğe saygısızlık etmek davranışının altında dikkatle analiz edilmesi gereken kimi enteresan hususlar saklı.

Yani bu durmaksızın kötüleme mesaisinde bir 'çapanoğlu' var. :D

Kanımca:

- Yarım asırdan fazla bir süredir piyasaya tam anlamıyla hakim olmuş, satış pastasından en büyük dilimleri rakipsiz bir şekilde zirveye çöreklenip habire lüpleyen meşhur müzik enstrumanları üreticisi adları malum firmaların bu ballı avantajlarını kaybetmek istememeleri.

- Ki ''abartılı rakamlar ile sattıkları o markalı cihazlarının'' istendiği taktirde aslında sürekli yerdikleri şu Uzakdoğu firmaları kadar hesaplı (!) fiyatlara imal edilebileceğinin ve bu ürünleri de kar marjını mantıklı ve insaflı bir düzeyde sabitledikleri an muhtelif müzik marketlerde hesaplı alet satın almak isteyen herkesin makul fiyatlardan bu cihazları satın alabileceği gerçeğinin ortaya çıkmasından korkmaları.

Bu konularda en önemli referans kanımca bu işlere yıllarını vermiş bir şahıs olan Ed Roman'ın yukarıda örneklerini zikrettiğim ''şehir efsanelerini'' çürüten mantıklı değerlendirme ve görüşleridir.

Bakın o uçuk fiyatlardan satışa konulan müzisyen imzalı (signature model-series vs.) gitarların aslında hangi dümenlerle nasıl vücuda geldiğinin hikayesini nasıl anlatıyor Ed Roman.

''Read The Article Below

Only If You Want Some Truth In Your Diet !
If you are an Ostrich, and you want to keep your head in the sand.

Avoid Reading This Article !!!

All you brand name lovers don't want to know this type of information !''

http://www.edroman.com/featured/fabulousfakes.htm

----

''The Real Nightswan was not actually a Kramer !!! Just like The Real Frankenstrat was never really a Kramer either.

Famous Guitarists, Golfers & Football Players or their management, often engage large corporate companies to build their client's signature model.

Even though the original had absolutely nothing to do with that company. This type of activity is done to get huge royalties from mass production sales thru normal sales channels like Guitar Center.

(The uneducated little kids all love Guitar Center)

The JEM was not an Ibanez,
The Tony Iommi Guitar was not a Gibson,
The Original George Lynch Guitars were never ESP's,
The Slash Les Paul was not a Gibson.
This list is endless.

Most people in this business don't like me exposing these facts to the general public.''

----

Özetle,

Bu konularda görüş belirten, değerlendirmeleri ve tespitleri kaale alınabilecek düzeye ve konuma sahip herkes: '1970'lerde üretilen Fender gitar ve bas gitarlarda kullanılan ağaçların ve aksamların Fender'in bir önceki jenerasyon olarak adlandırılabilecek dönemindeki kaliteyi ne cihazlarda kullanılan malzeme açısından ne de ses açısından asla yakalayamadığını, 70'lerin Fender gitar ve bas gitarlarının günümüzün yerden yere vurulan (çünkü ucuz maliyetle-iş gücüyle belli bir kalitede enstruman üretip hesaplı rakamlara satılabileceğinin canlı birer kanıtları oldukları ve şu an çok satış yaptıkları için) SX, Stagg, Agile vs. gibi firmaların ya da bağımsız olarak üretim yapan kimi Lütiye'lerin bugünlerde ürettikleri çok talep gören gitarlarının 1970'lerdeki Fender markalı pahalı ürünlerden çok çok daha kaliteli olduğu gerçeğinin altını çiziyor.'

(Not: Burada bir yanlış anlama olmaması için şu detayı belirtmekte fayda var. Kıyaslaması yapılan dönem, 1970'lerin Fender enstrumanları ile günümüzün Uzakdoğu ucuz üretim cihazlarının özellikle şu son 10-15 senelik dönemdir.)

Bu kısır döngüyü kırmak lazım. Filanca meşhur firmanın gitarını tercih edip satın almak istediğim için gereksiz yere neden binlerce lira, dolar, avro vs. ödemek durumunda kalayım? Üstelik neredeyse 3'te 1'i fiyata satılan kesemi zorlamayacak çok hesaplı başka seçenekler de varken?

Yani gaza gelip kandırılmadan evvel bu aykırı-dürüst seslere kulak vermekte fayda var.

hakanzito aynı şeyleri söylüyoruz.şanstan kastım gitarı eline alıp çalanın kendi şansından bahsediyorum.enstruman da şans onu deneyene bağlı.herkesin her gitarı çalabilirliği farklıdır.ben seriden bahsetmiyorm.her markanın ister ucuz ister pahalı,herkese cillop gibi gelebilecek gitarları vardır.bunu model yada marka bazında söylemiyorum.gitar olarak..o yüzden fender alırsın 50 yıl kullanırsın yada stagg alırsın 3 ayda atarsın gibi bi mantık bence enstruman konusunda çok yanlış.yani sana katılıyorum..çok eskiden 150 liraya bi gitar almıştım.markası bile yoktu.hala kullanıyorum ve çalmaktan zevk alıyorum.bu sanırım demek istediğimi açıklar :)

tüm yorumları okuyunca bir şeyler yazma ihtiyacı hissettim çünkü buradaki yazılanlar "çok önemli" bir sorunun sürekli gündemde kalmasına sebep oluyor... artık müzik severler olarak bu kısır tartışmalardan en kısa sürede kurtulmamız gerekiyor ki bu ülkede müzik ve gitar meraklıları çoğalsın... neden yazıyorum? çünkü harçlığından para artırıp yada yıllarca 3 er 5 er kuruş da olsa para biriktirip bir adet gitar alacak gençler doğal olarak bu forumları okuyorlar fikir sahibi olmak için... ben sayın hakanzitoya fazlasıyla katılıyorum... buradaki bir çok kişi gibi ben de gitar delisiyim... sürekli gitar satın alırım ve asla satmam... hepsinden de memnunum... komalı bir kaç gitarım var, en çok da onları çalarken zevk alıyorum... kalite! gerçekten bir sorun... ama sorun yaratırsanız sorun! ... otomobilleri örnek alalım... kalbur üstü markalar var... mercedes, bmw, audi vs... daha da kalbur üstü olanlar var, el yapımı geyik derisi koltuklu vs... bir de her yerde gördüğümüz gündelik kullanımda olan bir sürü vasat otomobil var... en vasat olan otomobilde bile bugün abs den tutun klimaya kadar, bir çok güvenlik unsurundan tutun da 3-5 sene öncesine kadar hiç bilmediğimiz teknolojiler, bugün 30 bin tl lik ucuz denebilecek otomobillerde bile mevcut! ... bu otomobiller gündelik, vasat binek otomobiller ve göreceli olarak oldukça ucuz sayılırlar... ama tüm markaların ortak yanı şu: "tamamının minimum kriterleri var"... her markanın belli bir politikası vardır... bu gitarlar için de geçerlidir... bugün nasıl "kağnı gibi" otomobil yoksa, kürek saplı gitar markası da yoktur!... sadece vasatın biraz altında, biraz üstünde gitarlar vardır... tabii bunların yanında tıpkı 68 model chevrolette benzeri gitarlar da var... sonu yok ki! 300 dolarlık gitar da var, 3000 bin dolarlık da var... 30 000 bin dolarlık da var... ama hiç bir gitar markası kesinlikle ve kesinlikle belli bir standardın altında değil! hele hele kürek sapı gibi sapa hiç biri sahip değil... hiç bir gitarı bu derece aşağılara çekmek de asla doğru değil... ben bunları bir gitar kolleksiyoncusu olarak yazıyorum... yukarıda yazılan yorumları okuduktan sonra, takamine çaldım, bıraktım stagg çaldım... ben kendi adıma açıkça ve samimiyetle söylüyorum ki, her ikisinden de aynı keyfi aldım!... hangisi peki derseniz, tabii ki takamine, tabii ki ovation... ama ben asla stagg için kötü bir şey yazamam buraya... haksızlık olur... aralarında 1000 dolardan fazla fiyat farkı var ama stagg için kötü bir şey yazamam gerçekten... çünkü stagg gerçekten güzel!... ama ucuz!...

gelmek istediğim noktada bu işte! hem pahalı değil, hem de kötü değil... benim 400 lira param var, stagg marka gitar alacağım diyen kişiye göğsümü gere gere hemen git al ve keyifle çal diyebiliyorum... benim 3000 liram var, ovation alacağım diyene de cevabım aynı olacaktır...

hiç bir gitar kötü değildir... sağda solda hep okuyorum, mesela bazı ucuz gitarların gövdelerine 9 kat gofret deyip geçiyor yorumcular! ... evet doğru, sıkıştırılmış sert ağaç gövdeli gitarlar onlar... mesela washburn... ben eminim ki, o dalga geçenler hiç 250 dolarlık washburn ü alıp da çalmamışlardır!... çalsalar ya hayran kaldım diyeceklerdir, yada inatla yalan söyleyip kötüleyeceklerdir!! ama ben o burun kıvrılan gitarları çalarken de kendimden geçiyorum!... bir çok öğrenci harçlığını biriktirip, o beğenilmeyen gitarları satın alıp, harika konserler veriyorlar!

bir de şunu eklemezsem kudururum; gitarcı dediğin icabında kürek sapına tel takar ve harikalar yaratır... ispanyada flamenco ustalarının çaldığı el yapımı gitarlar gerçekten neredeyse kürek sapına ve bilimum komalara sahiptirler! ama sonuç meydanda... bizim bağlamalar da öyle! ama biraz teli çekerek, biraz bağlamanın perdeleri ile oynayarak çalınır o bağlamalar...

gelelim 70 lerin gitarlarına... çok değerliler gerçekten... ovation akustik üzerine ibanez ekledim ve 1800 euro yu koydum üzerine ve 74 strat ile takas ettim! ... güzel gitar mı? evet tabii ki... ama şu 9 kat gofret diye dalga geçilen solid gövdeli 250 dolarlık washburnden çıkan ton da onda yok!!! iyi mi? iyi iyi...

burro çok güzel yazmışsınız, nedense bazı kişiler eleştirilerini neredeyse hakaret boyutuna ulaştırıyor. Takım tutar gibi marka tutan arkadaşlar var, halbuki işin özünde güzel müzik vardır. Youtube'da filan görüyorum adamın çaldığı gitarın markası bile yok ya da ilk kez duyduğum bir marka ama çalan kişi döktürmüş gitarı.

İyi gitar iyi ton iyi ağaç kavramlarını neye göre söyleyebiliriz ki, çoğu gitarist ekonomik nedenlerden zaten dijital prosesörlere takıyor gitarını, ne ton kalır orda ne bilmemne ağacı. gitarı eline alıcan çalıcan, rahatsa senin için iyidir benim mantığım budur.

Burro'nun yazılarına katılıyorum.
O verdiğin örneğe bir somut örneğim ben dostum.19 yaşımda stagg telecaster almıştım kendim biriktirip , 340 liraya falan.
Daha sonra bu modele hiç rastlamadım.
Biraz kafayı yorduktan sonra istediğin tonlar alınıyor ,
tabiki belli yerlerde eksik kalıyor , o kadar olacak ...
Benim o stagg'ten sonra meksika strat'ım , stagg gibi ucuz birkaç marka gitarlarım ( washburn'um cort'um ), yamaha pacifica'm , oldu.
Ama o bas karakterli stagg de iyiydi.
Pahalı gitarlar zaten iyi , çok büyük konserler verdiğimiz zaman bile alıp çalıyorum , fendersiz gibsonsuz güzel ses çıkmaz , yapılmaz diye bir şey yok bence ..

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=87830835877&set=a.73681440877.77043.671990877

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=383478240877&set=a.73681440877.77043.671990877

Mevcut maddi imkanlarımdan dolayı Stagg almanın eşiğindeyim.Sizce yapmalı mıyım?İyi markaların düşük seviye gitarları yerine kalburüstü bi markanın nispeten daha yüksek seviye bi gitarını almak mantıklı mıdır?

Mevcut maddi imkanlarımdan dolayı Stagg almanın eşiğindeyim.Sizce yapmalı mıyım?İyi markaların düşük seviye gitarları yerine kalburüstü bi markanın nispeten daha yüksek seviye bi gitarını almak mantıklı mıdır?
Bu aralar ikinci el satış siteleri Stagg dolu nedense. Stagg hakkında ahım şahım bir bilgim yok ama, SX alabilirseniz çok daha güzel olur. Almak zorundayım derseniz de elden deneyip test etmenizi tavsiye ederim.

Bu aralar ikinci el satış siteleri Stagg dolu nedense. Stagg hakkında ahım şahım bir bilgim yok ama, SX alabilirseniz çok daha güzel olur. Almak zorundayım derseniz de elden deneyip test etmenizi tavsiye ederim.
O da aklımda evet ama burgular ve köprünün bir an önce değişmesi gerekiyormuş ve aynı modelleri arasında bile ağaç farkı varmış diye duydum.Stagg ise ağaç kalitesine daha çok önem veriyor diye okudum tabi ne kadar doğru bilmiyorum.Stagg’ a bir tık daha yakınım.Ha bir de Şenkop’ta gördüğüm yeni nesil Aria gitarlar var Wilkinson köprüye sahip fakat gövdede Kavak ağacı kullanılması düşündürdü beni yoksa makul bi pazarlıkla 1600 seviyelerine indirebilirim diye düşünüyorum...

O da aklımda evet ama burgular ve köprünün bir an önce değişmesi gerekiyormuş ve aynı modelleri arasında bile ağaç farkı varmış diye duydum.Stagg ise ağaç kalitesine daha çok önem veriyor diye okudum tabi ne kadar doğru bilmiyorum.Stagg’ a bir tık daha yakınım.Ha bir de Şenkop’ta gördüğüm yeni nesil Aria gitarlar var Wilkinson köprüye sahip fakat gövdede Kavak ağacı kullanılması düşündürdü beni yoksa makul bi pazarlıkla 1600 seviyelerine indirebilirim diye düşünüyorum...
Hocam, mesela kelepir ilanları konusuna bir göz atın. Ben bütçenizi 1000₺ olarak düşünmüştüm. Bu nedenle SX önerdim. 1600₺ civarına daha kaliteli gitarlar bulmanız mümkün. Bir deneyin derim :).

Son düzenleme:
Küçük bir yerde ikamet ettiğim için maalesef bulunduğum yerde pek ilan yok, kargo yoluyla gönderime de pek sıcak bakmıyorlar açıkçası.Ama acelem de yok aslında.Biraz bekleyip dediğiniz konuya ve fırsatlara yoğunlaşacağım teşekkür ederim :)

Küçük bir yerde ikamet ettiğim için maalesef bulunduğum yerde pek ilan yok, kargo yoluyla gönderime de pek sıcak bakmıyorlar açıkçası.Ama acelem de yok aslında.Biraz bekleyip dediğiniz konuya ve fırsatlara yoğunlaşacağım teşekkür ederim :)
Hocam, elbet büyük bir şehire gelirsiniz elbet, hayat sonuçta, belli olur mu? Tam geldiğiniz sıra bir ilan gelebilir. Ben konularınızı az çok hatırlıyorum. Aman markası belli olmayan uygun fiyatlı sıfır gitarlara bulaşmayın. Bunun yerine Letgo'ya bakın, Sahibinden'e bakın. Letgo'da pazar çok özellikle, Letgo hem de konumunuza göre ilan gösteriyor. Ben elektro gitar yazınca randıman alamıyorum ama gibson kelimesini yazınca bütün markalardan elektro gitarlar çıkıyor :). Sevgiler, saygılar hocam. Umarım istediğiniz bir gitarı bulursunuz.

İlk gitarım stagg seu30bk idi ben hiç ısınamamıştım açıkcası. 300 liraya almıştım 250 liraya bile satamadım tekrar geri. 220 liraya mı ne satabilmiştim.Jak girişi sürekli çıkar ve asla sıkışmaz. Ben 1500 liraya godin gitarımı satın aldım. Ha üstüne biraz harcama yaptım ama o keyfi. Stagg gitara bulaşmayın. Ek olarak 1500 liraya bile hard caseli satan satıcı illaki bulunur. Hardcase ile de kargo şirketi çok insanlık dışı davranış yapmazsa bir şey olmuyor.

Hocam, elbet büyük bir şehire gelirsiniz elbet, hayat sonuçta, belli olur mu? Tam geldiğiniz sıra bir ilan gelebilir. Ben konularınızı az çok hatırlıyorum. Aman markası belli olmayan uygun fiyatlı sıfır gitarlara bulaşmayın. Bunun yerine Letgo'ya bakın, Sahibinden'e bakın. Letgo'da pazar çok özellikle, Letgo hem de konumunuza göre ilan gösteriyor. Ben elektro gitar yazınca randıman alamıyorum ama gibson kelimesini yazınca bütün markalardan elektro gitarlar çıkıyor :). Sevgiler, saygılar hocam. Umarım istediğiniz bir gitarı bulursunuz.
Valla kendimi bildim bileli üniversite dışında hiç şehir dışına çıkmadım :) Letgoya da baktım forumda gördüğüm üzere gibson yazdım fakat hiçbir şey çıkmadı.Çok berbat bi algoritması var.Bu arada söylemeyi unuttum sahibinden alırsam get ile alabilirim bu yüzden komisyon hariç 1400 kadar oluyor bütçem.Yani ancak squier affinity pacifica 112 j 111v falan bakabilirim.Bi 15 gün daha bekleyip göreceğim artık...

Valla kendimi bildim bileli üniversite dışında hiç şehir dışına çıkmadım :) Letgoya da baktım forumda gördüğüm üzere gibson yazdım fakat hiçbir şey çıkmadı.Çok berbat bi algoritması var.Bu arada söylemeyi unuttum sahibinden alırsam get ile alabilirim bu yüzden komisyon hariç 1400 kadar oluyor bütçem.Yani ancak squier affinity pacifica 112 j 111v falan bakabilirim.Bi 15 gün daha bekleyip göreceğim artık...
nerde yaşıyorsunuz

İlk gitarım stagg seu30bk idi ben hiç ısınamamıştım açıkcası. 300 liraya almıştım 250 liraya bile satamadım tekrar geri. 220 liraya mı ne satabilmiştim.Jak girişi sürekli çıkar ve asla sıkışmaz. Ben 1500 liraya godin gitarımı satın aldım. Ha üstüne biraz harcama yaptım ama o keyfi. Stagg gitara bulaşmayın. Ek olarak 1500 liraya bile hard caseli satan satıcı illaki bulunur. Hardcase ile de kargo şirketi çok insanlık dışı davranış yapmazsa bir şey olmuyor.
Hocam 1500 liraya hardcase ile gitar satan olduğunu sanmıyorum genelde orta seviye ve daha yüksek seviye gitarlarda oluyor çünkü.Gigbag belki.Bir de get ile alabileceğim için bütçe biraz daha düşüyor komisyona gideceği için.Bu yüzden 0 alma taraftarıyım bakarsın ani bi indirim olur 2000 2500 TL lik bi gitar 1600 1700 olur kim bilir...

Geri