Ibanez Rg 2570e svl..silver kardeşliği

Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. Rg 2570 ile 2570 arasında sadece manyetik farkı mı var? Ve bu fark çok fazla mı? Yani dimarzio ibz'lerin tona kattığı çok şey var mı? Tarz olarak ton yelpazesi geniş olan ne çok sert ne çok soft bi gitar almayı düşünüyorum. Bilgileriniz doğrultusunda 2570 veya 1570 arasında tercih yapacağım.

Benim bildiğim sadece üç fark var: Renk, Inlay, Manyetik

Manyetikleri denemedim ama DiMarzio'nun orjinal manyetikleri kadar kaliteli olmadığını duydum. Sonuçta 2570 alanlar da bir süre sonra manyetikleri değiştiriyorlar genelde. Ama yine de 1570'e göre daha iyi deniyor. Aradaki fark hakkında yorum yapsam yalan olur.

Sonuçta manyetik, tip ve fiyat farklarına bakarak sana hangisinin daha cazip olduğuna karar vermen lazım. Deneyemiyorsan tip olarak hangisi içine siniyorsa onu al derim. Ama ilerde manyetik değiştirme imkanın yoksa (yada uzun süreliğine yoksa) 2570 daha iyi bir tercih olabilir. Ayrıca 2570'in rengi harika. Ben 1570'in boyasını ve ışıkta parlamasını çok seviyorum ama siyaha çok yakın. Siyah gitarlardan da baygınlık geldi açıkcası.

Bende duydum dimarzio ibz'lerin orijinal dimarzio'lar kadar iyi olmadığını ve manyetik değiştirme hastalığı da var bende sanırım 1570 almak 250 ytl daha ucuz olduğu için daha ii olacak benim için. Renk benim için çok önemli değil, işlevini görsün de.. Arkadaşlar farklı fikirleri olanlar var mı bu iki gitarla alakalı?

aaah ah benimde bir zamanlar rg 2570 ex vsl prestige im vardı... nerde o eski günler??? gitarı sıfır almıştım. 1 ay kullandım ve aldığım fiyata cillop bir halde sattım. ki türkiyeye ilk geldiğinde zuhalden almıştım. satma nedenimde tamamen floyd rose saçmalığı(floyd rose ile iyi gecinebilen ve anlayanlardan özür diliyorum). Şimdi bi epiphone kullanıyorum. Çooooooooook rahatım... Ama o incecik klavyeyi aramıyorda değilim hani...

Stormcrow demiş ki:
orta single manyetiği daha aşağıya indirebilirsin
dimarzionun web sitesinde ayarlar vermiş
single-coil ve hum cancelling single-coil Alnico 5 rod magnets için (idare edin işte copy paste yapıyorum :) )

tavsiye edilen mıknatıs üst noktası tel alt noktası aralığı:

Neck and middle pickups (orta ve sap)
low E 1/8” (3.2mm) (kalın mi
high E 3/32” (2.4mm) (ince mi)

Bridge pickup (Köprü manyetiği)
low E 3/32” (2.4mm)
high E 1/16” (1.6mm).

orta manyetiği bu ayarlara getirince seste çok fazla düşme olmuyor
single coil lerde daha yoğun bir magnet pull olduğundan teli etkileme ihtimali de iniyor.
en önemlisi pena çarpmıyor iştte :)

ara tonlarda 2 ve 4. pozisyon yani hoş geliyor

Manyetiklerin yüksekliğini bu değerlere göre ayarlayamadım. Vidaları gevşettiğim vakit manyetikler sağa dola oynuyor. Sabitleyebilmem için ne yapmam gerekiyor.

od1603 demiş ki:
Stormcrow demiş ki:
orta single manyetiği daha aşağıya indirebilirsin
dimarzionun web sitesinde ayarlar vermiş
single-coil ve hum cancelling single-coil Alnico 5 rod magnets için (idare edin işte copy paste yapıyorum :) )

tavsiye edilen mıknatıs üst noktası tel alt noktası aralığı:

Neck and middle pickups (orta ve sap)
low E 1/8” (3.2mm) (kalın mi
high E 3/32” (2.4mm) (ince mi)

Bridge pickup (Köprü manyetiği)
low E 3/32” (2.4mm)
high E 1/16” (1.6mm).

orta manyetiği bu ayarlara getirince seste çok fazla düşme olmuyor
single coil lerde daha yoğun bir magnet pull olduğundan teli etkileme ihtimali de iniyor.
en önemlisi pena çarpmıyor iştte :)

ara tonlarda 2 ve 4. pozisyon yani hoş geliyor

Manyetiklerin yüksekliğini bu değerlere göre ayarlayamadım. Vidaları gevşettiğim vakit manyetikler sağa dola oynuyor. Sabitleyebilmem için ne yapmam gerekiyor.

Manyetikleri tele uzaklık olarak en uygun kullanan arkadaşlar bir resim koysa da baksak. Nasıl olur acaba.

arkadaşlar cahilliğime verin de ben de rg2570vsl almayı düşünen biriyim ama her ikinci el ibanez rg ilanı veren yeni çıkan prestige serisini kötüleyerek ilan veriyo yanında da bi sürü gerekçe gösteriyolar sizce 94-2000 yılları arası bi rg550-570 vs vs mi iyi yoksa gönül rahatlığıyla yeni bir rg 2570 alınabilir mi...?

desmodus demiş ki:
arkadaşlar cahilliğime verin de ben de rg2570vsl almayı düşünen biriyim ama her ikinci el ibanez rg ilanı veren yeni çıkan prestige serisini kötüleyerek ilan veriyo yanında da bi sürü gerekçe gösteriyolar sizce 94-2000 yılları arası bi rg550-570 vs vs mi iyi yoksa gönül rahatlığıyla yeni bir rg 2570 alınabilir mi...?

gonul rahatligiyla rg2570 alabilirsin. sahsi kanaatim tabi. gosterdikleri gerekceler neymis cok merak ediyorum. rg550ltd'nin yeri ayridir tabi gonlumuzde.

ya verilen çoğu ikinci el ibanez(rg550vs..) ilanlarında da yok bunda bilmem ne wizard sap var, yok yeni ibanezlerin manyetikleri ibz/dimarzio daha adi, efendim bilmem neresindeki bindingleri kaldırılmış artık yokmuş falan kimi diyo benimki fujigen yapımı kafa dumur oldu benim iyice sonuçta bu bi jem falan değil yani insan onca parayı da kötülenen bi gitara yatırmak istemiyo..

arkadaşlar sizin gitarda da böyle bi sorun oldumu bilmiyorum... ancak benim gitarda boyası kendiliğinden kalktı...sürekli hardcase in içinde, gözüm gibi de bakıyorum ancak... ertesi gün bakıyorum ki boyası soyulmuş :S:S:S

Geri