Amfi Ve Analog Pedallar Hakkında Yardım Lütfen

Merhabalar,
Dijital prosesorlerde istediğim tonu yakalayamayınca yıllardır kullandığım gt8 i satıp fender mustang 1 amfi ve tube screamer pedal aldım. Elimde de sansamp gt2 var. Amfiyi alır almaz içindeki bütün efektleri kaldırdım fakat yine de kafama takılan bir şey var. Amfideki simülasyon ile gt2 simülasyonu çakışır mı? Gt2 nin tonlarını seviyorum fakat onun yerine normal bir drive pedalı almam gerekir mi? Bir diğer sorum ise ts pedalıni boost olarak kullanmam için nasıl bağlamam gerekir? Analog pedallara henüz yabancı olduğum için öğrenmem gereken çok şey olduğunu düşünüyorum, şimdiden ilgilenen arkadaşlara teşekkür ediyorum.

Çakışır, dediğin gibi ya drive pedalı alacaksın (ki burada hem clean hem drive kullanaiblirsin sahnede) ya da gt-2'yi return(fx loop) ile bağlayacaksın amfinde varsa.
Ts ise amfinin önünde (ya da gt-2 ile kullanıyorsan onun da önünde) yani gitardan sonra ve gain/drive mininmum, volume maximum şekilde kullanırsan booster olarak en temiz sonucu alırsın.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Çakışır, dediğin gibi ya drive pedalı alacaksın (ki burada hem clean hem drive kullanaiblirsin sahnede) ya da gt-2'yi return(fx loop) ile bağlayacaksın amfinde varsa.
Ts ise amfinin önünde (ya da gt-2 ile kullanıyorsan onun da önünde) yani gitardan sonra ve gain/drive mininmum, volume maximum şekilde kullanırsan booster olarak en temiz sonucu alırsın.

Bu hiç hoş olmadı, amfide fx return yok, şimdi gt2'yi elden çıkartıp drive pedalı almakla uğraşacağım.

Aslında direkt 10 veya 12" çaplı hoparlör içeren simülasyonsuz bir amfi edinseniz daha iyi olurdu. Gt8 satıp yine simülasyon içeren bir amfi almışsınız ve bu amfileri pedallarda uyuşturmak zor olabiliyor.

Gt-2'i direkt power amp'e bağlamak ya da direkt sisteme girmek daha iyi olur fakat drive pedalı gibi de inputtan clean kanalda şansınızı deneyin.

GT-2 bence bir kenarda dursun. Amfi olmayan yerlerde işe yarayabilir. Ayrıca CoolDog arkadaşımızın dediği gibi farklı şeyler de denemekten zarar gelmez. Bununla beraber çalmak istediğiniz türe göre güzel ve uygun bir pedal önerisi illa ki gelecektir.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Amfiyi zaten sürekli clean kanalda kullanacağım, başlığı daha fazla karmaşık hale getirmemek adına direk gt2 yazdım ama elimdeki pedal Mustafa abi'den ms pozitron. Ben kararsızım, sanırım en iyisi buraya ufak bir ses kaydı koymak. Belki kayıt üzerinden bana daha net bilgi verebilirsiniz.

yok hocam o bakımdan demedim:) o forumlardaki bir hastalıklı muhabbet boşver onu sen boş adam muhabbeti o :) analog pedaldan hastaneye yatan insanlar var da o bakımdan dedim kolay gelsin diye yoksa analog işi asıl zengin işidir :) o el yapımı butik modlanmış vs muhabbetlerine dalınca banka kredisi çeken adam bile var :)

yok hocam o bakımdan demedim:) o forumlardaki bir hastalıklı muhabbet boşver onu sen boş adam muhabbeti o :) analog pedaldan hastaneye yatan insanlar var da o bakımdan dedim kolay gelsin diye yoksa analog işi asıl zengin işidir :) o el yapımı butik modlanmış vs muhabbetlerine dalınca banka kredisi çeken adam bile var :)
Orası öyle tabi :)

Bildiğim kadarıyla TubeScreamer 'lar transistörlü amfilerde iyi sonuç vermiyorlar.. bu konu da sizin için sorun yaratabilir fender mustang ile kullanınca..
Yıllardır TS-9 ve FD-2 (benzer oldukları için yazıyorum) kullanıyorum ve lambalı (peavey classic 30-50, Fender BJ, Deville vb.) veya transistörlü (Marshall MG-100, MG-15; Hughs & Kettner, Hi-Watt vb.) amfilerde hiç kötü sonuç almadım. İlla ki farklar olacaktır fakat yeri geldiğinde ikna edici olabiliyor bu pedallar.

İçinde dijital ya da modelleme kelimesi geçen anfi ve efektlerden uzak dururum. Gitara yeni başlayan insanlar soğumasın eğlensinler diye üretirler diye düşünmüşümdür hep.
Evde iyi ton alıyorum sanırsın, gig de kötü olur. Gig de fena değil dersin kayıtta sçar.
Belki aralarında gerçekten iyi modellemeler vardır ama... Ayrı bir tartışma konusu.
Mümkünse size uyan bir lambalı anfi, ve evde çalabilmek için de uygun bir attenuator alıp işi bitirebilirsiniz. (Bazı anfilerin üzerinde kendi attenuator ları bile var..)

Modelleyici amfi ve prosesörlerin distortion ve overdrive pedalları ile uyum sağlayamama ihtimalleri çok yüksek. Büyük ihtimalle overdrive pedalını booster olarak kabul ederler ama clean ton üzerine distortion açmak iyi sonuç vermeyebilir veya sonuç çok sönük, yavan kalabilir.

Mustang'in içindeki od ve dist içerikli modellemeler iyiyse üstüne boost olayını deneyebilirsin.

Cakisma derken neyi kasdediyorsun bilmiyorum fakat gt 2 ile herhangi bir drive pedali arasinda teknik olarak hicbir fark yok. Hepsi temelde gerilim amplisi yani preamp.

Geri