Elektro Gitar Pedal Yapımı

Herkese Selamlar,
Amatör olarak müzikle uğraşıyorum.
Elektro gitar pedalı yapmak istiyorum. Fakat elektronik bilgim yok.
Üretim mühendisi olarak çalışıyorum. Sadece pazar günleri müsaitim.
Bir kaç elektronik kursu araştırdım fakat gün olarak uygun bir kurs bulamadım.
Bana yardımcı olacak arkadaşları bekliyorum. Birlikte öğrenip kendi pedallarımızı geliştirebiliriz :)
İstanbulda Kartalda oturuyorum.

Sıfırdan devreyi basıp montaj yapmak vs çok bilgili değilseniz zor ve yılmanıza sebep olabilir benim tavsiyem bulabiliyorsanız kit halinde alıp birleştirmeniz sonrasında kendiniz yaparsınız.bir ara ciddi ciddi ilgilendiğim için elimde hazır halde sadece montaj ve lehim gerektirecek pedallar var.ihtiyaç duyuyorsanız maliyet fiyatına veririm.gerekli teknik desteği de veririm :)

Ozel mesaj atarsan kendime nasil yaptigimi anlatirim, kolay gelirse sen de oyle yaparsin. Hatta istanbuldaysan 1 tane true bypass switch verebilirim eger karakoyde bulamazsan.

Turkiye'de logaritmik- ters logaritmik potans, dpdt-3pdt footswitch, kaliteli kondansator gibi malzemeleri tek tuk veya hic bulamayacaksin simdiden soyleyelim de sonra canin sikilmasin :D
Megasan Elektronik'ten biz bütün ıvır zıvır malzemeleri perakende olarak bulabiliyoruz. Bence oradan şansını denesin.

Logaritmik pot konusunda da şunu söyleyeyim: Lineer potun değişken ucu ile sinyal referansı (beslemenin - ucu veya GND) arasına, pot değerinin 1/3 veya 1/5 civarı bir direnç konarak logaritmiğe yaklaştırılabilir.

Geri