Eski Telleri, Jackları Paylaşalım.( Mı ? )

Kesinlikle niyetim ajitasyon değil, kendi öğrencilik zamanlarımı hatırlıyorum. Mesela aynı yöne giden hem dolmuş hem otobüs olurduı. Dolmuş daha pahal ı tabi, ne kadar daha pahalı hatırlamıyorum ama bu günün parasıyla hadi olsun 50 kuruş. Abicim önünden 40 tane dolmuş geçse el etmezsin, mutlaka otobüsü beklersin binmek için. Bana has bir durum değildi yalnızca, hani tüm arkadaş çevresi aşağı yukarı bu hesapları yapardı. Başka türlü geçinemezdin zaten. Hal böyleyken paslı maslı, valla mecburen havada atlardım ben bedava tele. Perdelerini yıpratacak gitarım zaten kaç kuruşluktu ki? 180 dolarlık SB Heavy falan. (Bu arada bir işte çalışmadan öğrencilik yaptığım süre en fazla 2 aydır).
Bu zor zamanları atlatınca insan unutuyor tabi, ölçüler oranlar miktarlar karışıyor. Şu an kendi yazdıklarımı bile hayretle okuyorum.

Bu dediğin genç sağlıklı bir adamın kolaylıkla kazanıp alabileceği, hatta biraz bişeylerden kısıp sahip olabileceği şeyler. Hepimiz öğrenci olduk, parasız kaldık ama olay bakış açısında. Şu anda bu ihtiyaçların için başkalarına ihtiyacın yok. Olmaması da gerekir.

Garibanizm'e geçit yok. Yarım gün el broşürü dağıtsan iki takım tel, 5 tane pena alırsın.
Öss ye mi çalışayım garsonluk mu yapayım? Gariban değilim çok şükür.gariban bir insan da çalışarak gitar teli almaz ayrıca emin ol buna

6 Liraya Dadı Ashton gibi markaların telleri var. Hemde Takım halinde, tanesi 1 liraya geliyor :) Buluşmaya gitmek için yol parası falan vermeye değmez... Fakat türkiyede bulunmayan bulunsa bile aç gözlü müzik marketlerin abartısız 10 katı fiyata kitlemeye çalıştığı knob, pickup frame, pickguard, pickup cover, switch plate vs gibi eski gitarlarımızdan çıkma bileşenler karşılıksız verilebilir...

6 Liraya Dadı Ashton gibi markaların telleri var. Hemde Takım halinde, tanesi 1 liraya geliyor :) Buluşmaya gitmek için yol parası falan vermeye değmez... Fakat türkiyede bulunmayan bulunsa bile aç gözlü müzik marketlerin abartısız 10 katı fiyata kitlemeye çalıştığı knob, pickup frame, pickguard, pickup cover, switch plate vs gibi eski gitarlarımızdan çıkma bileşenler karşılıksız verilebilir...

Aynen. Hatta aliexpress'den çok komik fiyatlara 10lu şekilde getirtilebiliyorlar. Süper değiller fakat fena de değiller. Aynı şekilde pickup cover, switch, bilindik gitarların pickguardları da komik fiyatlara alınabiliyor.

Geri