Cd Kopyalama?

'Forum Meydanı' forumunda tigerbold tarafından 20 Eylül 2014 tarihinde açılan konu

 1. oner yavuz un gitar setini kopyalıycam başka bilgisayarda flasha atıp benim notebooktan seyredicem ama kopyalanmıyor?Yardım edermisiniz?
   
 2. korsana yardım edilmez küçük kardeşim burlarda
   
 3. Korsan yapmıycam zaten.Benim bilgisayar notebook cd giriş yeri yok.Eğitim setini satın alıp başka bilgisayar dan flasha kopyalayıp izliycem.Yada bir yolu daha var cd oynatıcı almam lazım bilgisayara bunun fiyatltı ne kadar ve televizyon için olan dvd oynatıcıyı bilg.bağlasam oynatır mı bu setteki cd yi
   
 4. 100 lira dvd oynatıcı samsung. ara bulursun.
   
 5. madem eğitim setini satın alacaksın online olarak satın alıp indirme yolunu seçebilirsin sadece cd ile satılmıyor bildiğim kadarıyla
   
 6. Power ISO veyahutta Ultra ISO isimli programlarla CD'lerin imajını alabilirsin. Aynı şekilde bu programlarla .iso dosyasını (daemon tools gibi) bilgisayarda sanal sürücü yaratıp okutabilirsin.

  Korsan konusuna gelince, bu hiç bir yerden edinilemeyecek bir bilgi değil. Google'da 5 dakikalık bir arama sonucu ulaşılabilir. Ayrıca cdyi satın alan kişi bundan ticari kazanç elde etsin ya da etmesin telif hakkı olan içeriği paylaşıp üreticiye zarar vermediği sürece isterse evde kendine 1000 tane flasha kopyalar sadece kendi kullanır. Buna kim ne diyebilir ki ?

  D&R dan aldığınız cd yi mp3 çalara atmak kopyalamak değil mi ? Bu da korsan olmalı o zaman.
   

 7. Tabi , cd'yi mp3e atmak kopyalamak değil. Ancak, artık gerek müzik cd'lerinin bir çoğu, gerekse böyle eğitim cd'leri "kopyalanamaz" üretiliyor. Hal böyle olunca, cd içerisindeki veri hiç bir şekilde cd dışına çıkarılamıyor. Tabi bunun da yolları var "google amca"da bir ton. Ancak direk flasha atıp kopyalama olmuyor. Bunu her üretici yapıyor mu ? Hayır, daha maliyetli. Ancak yapan var mı? Var :D
   
  mmukoza bunu beğendi.
 8. Dediğiniz doğru. Ama ben genelde beğendiğim bir müzik olduğu zaman gidip d&r dan cdsini satın alıyorum. Eve geldiğim zaman da windows media player üzerinden bunları kopyalıyorum. Çünkü cdler yapı itibariyle çok rahatlıkla bozulmaya, çizilmeye müsait oluyorlar.

  Hem saygısızlık etmeden, hem de kaliteli müzik dinlemek adına böyle yapıyorum. Ha kopyaladığım müzikleri hiç bir zaman satmadım, ya da internet üzerinde paylaşmadım. Ben de bunu kastetmiştim. Bunun korsanla bir ilgisi olduğunu düşünmüyorum. Konuyu açan arkadaş da bu niyetle sormuş sanırım yapmak istediği şeyi.

  Yanlışım olduysa affola :) İyi forumlar.
   

Bu Sayfayı Paylaş