Yardım Edin Lütfen?

'Forum Meydanı' forumunda tigerbold tarafından 22 Eylül 2014 tarihinde açılan konu

1. Almanca dersinde bir ödevimiz var.Yıl sonuna doğru yapılacak daha var anlayacağınız.Ödevin içeriği bir şarkıyı Almanca değiştirip klip çekmek.Ancan ben yeni şarkı yazıp gitarla çalmak istiyorum.Sözler hazır.Ritim de hazır(ayyayyay)Ama uygun akorlatı yerleştiremiyorum.Ve bu akorları bulsam buna uygun soloyu nasıl yazarım?Acil yardım edin lutfen ?

2. Sakin ol ve o gitarı yavaşça yere bırak evlat.

3. Abi dalga mı geçiyorsun benimle :(

4. Akorlari bulup ustune o akorlara uygun modda gam çalman lazim

5. akorları tek tek deneyecek miyim tek tek?

6. Hayır ilk olarak melodiyi basit olarak cıkarcaksın ondan sonra melodi majorse ona uygun akorlari bulucaksin eger minorse ona uygun akorlari deneyeceksin.

Akorları bilmiyorsan ufak capli arastirmayla hepsini bulursun.

Akor cetveli yazarsan googleye bulursun.

Ondan sonra ritm bulucaksin rumba ritmini tavsiye ederim digerleri agır gelir zaten.

Solo olarakta mod kullanicaksin.modlari bilmiyorsan isin zor, zaten almanca hocasi istemis solo yazmasanda olur zaten bunlari bile soruyorsan solo yazacak seviyede oldugunu sanmıyorum.

Önunde cok uzun bir yol var.bol bol muzik kitabi al arastir.ozellikle klasik muzik tarihini arastir orn. Barok cag, romantik cag.

Tek bir yol seç kendine hangi tür de ilerlemek istiyorsun.cunku diger tür digerinin gelisimini engeller.

Ornegin ben elektro gitar alayim dedim kullanmiyorum cunku flamenko ve klasigi olumsuz etkiliyor.

7. Abi akorları biliyorum ancak gam bilgim sıfır.Bayadır klasik çalıyorum ama akpr bazında solı yazmayı ve gam oğrenmeyi hiç duşunmedim ama eşektro gitara geçince gam ve nota oğtenmeyi duşunuyorum.Sözler hazır ritmide oturttum aslında akorlarda biraz oturdu ama yinede tam ses alamadığım akorlar var.Neyse sağol abi.

8. Ağzınla mırıldan klavyeden yerini bul eğer akorlarını dizdiysen işin kolay olur. O akorların gamlarına hz googledan bak daha rahatlatıcı olur. İzmirdeysen yardımcı olabilirim

9. maalesef Eskişehideyim

10. Klasik gitar da modlari yutman lazim

Nota klasik gitarda en onemli etkenlerdendir notasiz klasik gitar calmak günahtır.

Son olarak klasik gitarla klasik eserler calınır.akor basip sarkı calmak degildir onun amacı

11. zaten benim için geçiş enstrümanı elektro gitarq geçicem notayı da orada oğrenecem

12. Arkadaş nasıl ödevdir bu? Bilindik bir şarkı Almanca yeniden seslendirilecek, bir de klip çekilecek. Bereket lansman gecesi ve sınırlı sayıda Japonya baskısı istemiyor müdür. :--)
    "Sene sonu ödevi olarak Terminator 2'nin final sahnesi çekilecek, Macarca seslendirilecek. Babasının demir çelik fabrikası olan arkadaşlarınızdan yardım isteyebilirsiniz" (neyse ki sene sonu, daha var)

Grugum, Grundar, Flamenco ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  13. "Bir şarkıyı Almanca değiştirmek" nedir? Önce bunu bir açıklasan da öyle yardımcı olsak?

14. Aklıma değişik bir fikir geldi. Gitar çalmayı bilen birkaç arkadaşınızdan veya bu işi parayla yapabilecek birisinden rica edin. Klipteki insanlar suratına bir maske taksınlar ? Vokalleri siz yapın.

15. Aga bir dur, bak senin yüzünden kalabilir çocuk, yapmayın böyle :D

mmukoza bunu beğendi.
  16. Mesela nothing else mattersi almanca çeviricez aslında hoca karaoke istiyor ama ben kendim gitar çalmak istiyorum.Ve bir şarkıyı değiştirmek yerine 0 dan şarkı yazmak istiyorum Almanca.Bir de o profil fotoğrafının ozel bir anlamı var mı senin için :)O adamın tipi gordukçe ürküyorum

17. 7 kişiyiz grup olarak hepimiz vokal yapıcaz ben ise ritim ve vokal yapıcam.

18. Öncelikle, ödevin sınırları dışına çıkma derim. Hoca bu, not defteri ve kalem onda sonuçta. Ödevin başlıca amacı da anladığım kadarı ile söz dağarcığını genişletmek ve biraz da gramer pratiği yaptırmak.

Profil resmine gelince:

https://www.google.co.uk/?gws_rd=ssl#q=mr.+spock

http://en.wikipedia.org/wiki/Spock

;)

19. Gerçek halimi görsen şok geçirecelsin demek. Bu aralar da bir Iommi bıyığı salsam diyordum tam :D :D

Bu Sayfayı Paylaş