Pink Floyd Yeni Albüm! The Endless River

Efendim Pink Floyd yeni albüm çıkarıyor Rick Wright ile o ölmeden önce kaydedilen 20 saatlik kayıtları derleyip bazılarını tekrar kaydetmişler/düzenlemişler. Benim için Pink Floyd'un Division Bell albümü müziksel anlamda olağanüstü hatta gitar anlamında zirvedir, zaten benim sevdiğim şarkıların hepsinde Gilmour-Wright işbirliği var. Bu albüm de böyle olacak gibi, Roger Waters'ın katkısı yok bu arada. Neyse senelerce mp3 çalarda çevirecek yeni materyal çıkacak gibi. Sevenlere duyurulur...

p.s. The endless river da The Division Bell'i kapatan şaheser High Hopes'un sondan bir önceki dizesi...Hepten umutlarım arttı.

http://time.com/3420020/pink-floyd-new-album-endless-river/

Son düzenleme:
Bende merakla bekliyorum, onların zamanındaki albümlere beğenmeyerek koymadıkları parçalardan oluşacak sanırım albüm. Biz her türlü beğeneceğiz ayrı :)

Grubun yaşından başından da, albüm isminden de belli olduğu üzere sanırım son albümleri olacak. Zaten neredeyse tamamen enstrümantal bir albüm olduğu yazılmış. Sanki sözün bittiği yerdeyiz der gibiler artık. Syd ve Richard çoktan toprak oldular bile. Kendimi bildim bileli omzumun üstünde gölgelerini hissettiğim bu grup da artık sonsuz nehirle birlikte akıp gidecek. Ben bu albümü dinleyebilecek gücü bulabilir miyim kendimde, bilmiyorum gerçekten.
Var ya, aq ben çok affedersiniz!

3 tane audio paylaşmışlar ama çok kısalar. Keşke hazır olduğunda 1-2 parçayı yayınlasalar meraktan ölecez yoksa.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Simdi soyle enteresan bir durum var. Eger dolasan bilgiler dogru ise bu albumun parcalarindan birinin ismi `Anisina`. Ayrica sarkinin kaydi internette dolasiyor, BBC2 de calinmis ve Turk gazetelerinde haber de olmus vs...Merak edenler icin buyrun medyasi, ben Pink Floyd eseri olsun olmasin bu dolasan muzikten hoslandim o bakimdan kendimden yana bir kayip yok :

The Endless River icin olusturulan Wikipedia entry sinde de bu isimli bir sarki var (http://en.wikipedia.org/wiki/The_Endless_River). Ben hala albumun cikmasini beklemek taraftariyim lakin bu internet cok fena kimseciklere guven olmuyor... Ama olursa ve bu soylenti gercekse bize guzel bir kapanis hediyesi olacak burada hic konserleri olmadi cunku...

Abumde kesin yer aldigini bildigimiz bir parca ise Louder than Words ki anlasilan tek enstrumental olmayan parca olacak. Simdi kabul edelim ki bu sarki David Gilmour solo albumlerine ve A Momentary Lapse of Reason albumune daha yakin. Bircok insan AMLR`ye bok atar ben deli gibi severim. Lakin ne kadar Gilmour o kadar iyi muzik benim icin gayet calisan bir denklem. Roger Waters`i benim icin tek ozel yapan sey tabi ki bas partisyonlari degil sadece her yedigi seye Tabasco koyuyor olmasi; ayni benim gibi, hepsi bu... Ne Falkland savasi, ne Battersea santrali ne de ucan domuzlar seyimde olmaz bugune dek olmadi da. Yanyana dizilmis WEM kabinler, Hiwatt amfiler, 0001 seri nolu Stratlar ile gelin bana ben materyalist adamim...

Abumde kesin yer aldigini bildigimiz bir parca ise Louder than Words ki anlasilan tek enstrumental olmayan parca olacak. Simdi kabul edelim ki bu sarki David Gilmour solo albumlerine ve A Momentary Lapse of Reason albumune daha yakin. Bircok insan AMLR`ye bok atar ben deli gibi severim. Lakin ne kadar Gilmour o kadar iyi muzik benim icin gayet calisan bir denklem. Roger Waters`i benim icin tek ozel yapan sey tabi ki bas partisyonlari degil sadece her yedigi seye Tabasco koyuyor olmasi; ayni benim gibi, hepsi bu... Ne Falkland savasi, ne Battersea santrali ne de ucan domuzlar seyimde olmaz bugune dek olmadi da. Yanyana dizilmis WEM kabinler, Hiwatt amfiler, 0001 seri nolu Stratlar ile gelin bana ben materyalist adamim...

Kayıt master edilmemiş sanırım. Alan Parson dan sonra çalıştıkları bütün ses teknisyenleri grubu küçültmüştür bence. Madem kadroyu toplamışlar onu da dahil etselermiş gerçekten efsane geri döndü diyebilirdim ama Gilmor un solo albümü tadında birşey çıkacağı belli şimdiden.

Kayıt master edilmemiş sanırım. Alan Parson dan sonra çalıştıkları bütün ses teknisyenleri grubu küçültmüştür bence. Madem kadroyu toplamışlar onu da dahil etselermiş gerçekten efsane geri döndü diyebilirdim ama Gilmor un solo albümü tadında birşey çıkacağı belli şimdiden.
Haklisin ustad ama album daha cikmadi, bu sarkiyi hangi asamada hacilayip paylastiklarini da bilemiyoruz lakin mastering en son yapilan islerden olunca albumdeki versiyon ile burada paylasilan seyin ayni olmama ihtimali buyuk... Belli de olmaz belki de bu son versiyondur, gorecegiz. Bu arada Dark Side of the Moon ile karsilastiracaksak, Parsons`in kendi albumleri de kayit anlamida bundan ustun degil onu da belirtmem lazim, tabi bu benim nacizane fikrim ve beni baglar...Bu arada ben Eye in the Sky`dan sonraki hic bir Parsons calismasini adam akilli dinlemedim onlar hakkinda konusmayayim...

doğrudur A.Parsons albümlerinde muhteşem bir mix çıkmıyor karşımıza genele bakılırsa "turn of a frendly card" biraz daha önde bir albüm olsa da; "dark side" muhteşemliğinin gerisinde kalır. grubun yapısı belli, orkestra çok fazla işin içinde. ama "Dark side" dan sonrada kayıt açısından P.F da belirgin bir düşüş olduğu şüphe götürmez.

iki gündür dinliyorum. "Şu şarkı aklımda kaldı, bu farklı" diyemiyorm. Her şarkıya morooned, Welcome to the machine, shine on esansı bulaştırılmış. yeni albüm diyemeyiz, eskilerden arda kalanlar derlenip toparlanmış, çevrilip bükülmüş. Çok fazla birşey beklemeyin. "Anisina" da alaturka klarnet var bazı bölümlerde. Şu şarkının olayı nedir acaba bir bilen varsa anlatsın.

Rick Wright'ın türk tonlarını çok sevmesi diye okumuştum. Sanki bir yerde ondan dolayı hem bizim enstrüman tonlarımız kullanılmış hemde ismi bundan dolayı Anısına olmuş diye duymuştum. olasılığı yüksek aslında diğer şarkılarda da yer yer rastlayabiliyoruz

Geri