Analog Setupta Prosesörü Hattan Kesip Katmak Ayrıştırıcı Pedal

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda Sarı Kurdele tarafından 23 Eylül 2014 tarihinde açılan konu

1. Setup'ımda bir zoom g3 mevcut. Sesi bozması olayı çok mühim olmasa da hem onun için hem de bir anda bütün efektleri açıp kapamam için olan patch modlarına geçiştir geri ekrana gelip tek bir efekti açıp kapatmasıdır falan uğraşmak istemediğim için: Prosesörü tek bir a/b box o box şu box true bybox :p adı nedir nasıl çalışır bilmediğim bir pedalla tak bas çek hatta al tak bas çek çıkar hattan tarzında bir pedal aramaktayım. Adı ne oluyor? Nasıl çalışıyor? Kim satıyor? ms pozitron yapar mı? Marka olarak hangi markayı önerirsiniz? gibi sorularım var.
    Buyrun :)

2. 7r7

7r7

306
    153
    1,555
    spyder ve Sarı Kurdele bunu beğendi.
  3. 7r7

7r7

306
    153
    1,555
  4. Ben sıradan bir True Bypass looper almıştım ikinci el. Pedal setupını tamamen devre dışı bıraktığımda sinyal kaybını önlüyor, clean tonun kayıpsız, net gelmesini sağlıyor. Ms Pozitron'a yaz, elinde olması gerek bu tür bir looper veya A/B Box'un.

Sarı Kurdele bunu beğendi.
  5. 7r7

7r7

306
    153
    1,555
    Arkadaşım ne ona geliyorsun ne buna :D seni o zaman @Mspozitron abimize havale ediyorum :D

Sarı Kurdele bunu beğendi.
  6. Ben de ms derim.

7. mmukoza bunu beğendi.
  8. spyder

spyder

7
    0
    1
  9. spyder

spyder

7
    0
    1
    2vula3d.jpg

10. spyder

spyder

7
    0
    1
    A-B-Switch-Diagram.png

11. Rocktron patchmate floor diyeyim de adet yerini bulsun. Fiyatını görmezden gelirsek mükemmel bir cihaz.

12. Morley ABY selector olabilir. İster A yada B kanal, İstersen AB birlikte kullanılabiliyor. 150 tl gibi bir fiyatı var. İkinci elde bulabilirsen daha da ucuz olur.

13. 2 input'dan 1''ni seçip output'a mı yönlendirmek istiyorsun yoksa 1 input'u 2 output'tan birine mi yönlendirmek istiyorsun? Mesajından 2 output'dan birini seçmek istediğin anlaşılıyor fakat sanırım senin asıl istediğin 2 input'dan 1'ini seçmek...

14. Senin isini loop pedali cozer. ADD True Bypass Box böyle bi alet. Alen Geere'nin de bir modeli vardi. Paraya kiyarim dersen Lehle alabilirsin.

15. Yok benim pedallar standart dursun. Ben sadece prosesörü katıp çıkarmak için. Yoksa pedallar hep açıp kapatacağım şekilde line da duracak zaten.

Bu Sayfayı Paylaş