Gibson 2015 Modelleri Görücüye Çıktı..

Eğer yukarda yazan fiyatlara g-force ve hardshell case dahil ise studio modeli aralarından en uygunu gibi duruyor. Hem 2014 studio modeli ile fiyat olarak hemen hemen aynı hemde 2014 studioda olmayan min-e-tune (g-force) ve hardshell case'i var...

Son düzenleme:
Piyasada 40 sene bitmeycek ikinci el gibson var aliverin bi dene gari... Bu arada klasik arabaya navigasyon ekrani takmak gibi olmus bu onboard akort isi, kaldi ki ne kadar calisir bilemem. 3000 dolara gibson alip ilk is akort kulakcigini modifiye etmek zorunda olmak ne buyuk eziyet ve rezalettir....

E Tune o kadar dert değil de, deliksiz Traditional 2879 dolarken, delikli standart 3759 dolar. Ben bunu anlamadım, bu fiyatlandırmada bir hata var. Traditional Standarttan iyidir zira benim gözümde. Hoş, daha özelliklerini yazmamışlar ya. Bakalım bu işin kokusu karanfil mi çıka lağım mı? :)

E Tune o kadar dert değil de, deliksiz Traditional 2879 dolarken, delikli standart 3759 dolar. Ben bunu anlamadım, bu fiyatlandırmada bir hata var. Traditional Standarttan iyidir zira benim gözümde. Hoş, daha özelliklerini yazmamışlar ya. Bakalım bu işin kokusu karanfil mi çıka lağım mı? :)

Sanırım devir değişiyor yavaş yavaş delikliler de tutmaya başladı :)
Benim hoşuma gitmişti, ikisinin de keyfi ayrı geldi açıkcası biri diğerinder iyidir diyememiştim

Standard cok satmadigi icin maliyetler yuksek Baksana herkesin agzinda heritage var. Sanayide
3-5 gitari tornaya baglamak istersen ustalar huysuzlanip ekstradan yevmiye yazar, bir de fatura istersen ayrica gecirirler ondan delikliler pahali...

Yahu bu adamların Les Paul modeliyle alıp veremediği nedir anlayamadım bir türlü. Bırakın kalsın geleneksel haliyle millet o halini seviyor. Geçenlerde nerede paylaşılmıştı hatırlayamadım ama bu forumdaysa bilen biri asarsa sevinirim, bu adamların satışları da modelleri kurcaladıkça son yıllarda artmış be arkadaş. Demek ki ticari anlamda bir getirisi olmuş demiştim kendi kendime.

Bu arada son fiyatlarda standardlar da 3000 dolarin
altinda olur 2700-2800 civari bir street price ki bu da cok tabi hem de acayip cok... Hos vw polo arabaya 60 bin tl ustu fiyat cekilen ulkede bize koymaz. Bu arada dovmek serbest 2008 chambered bir les paul standard denedim sesi tonu hic fena gelmedi acayip rezonant bir karakteri vardi s serisi ibanezler gibi kici basi ayri titriyor, agirligi da tam bana gore aklima girdi. Diyorum ki herhalde cibsin da benim gibi ibanezcileri dusunup yapmis bu gitarlari sapi disarida tutarsak tabi.

Joe abimize gene kıyak yapılmış hastası oldum gitarın şuna bak !!!
doğmamış çocuğunu kesersin, babana diklenirsin,veresiye diye ekmek alırsın para vermezsin.
Böyle yoldan çıkarır bu gitar

O gibson sitesindeki fiyatlar "MSRP" adlandirilan, "parakende onerilen fiyat" seklinde bir sey galiba.
Her zaman fazla fazla verilir. Piyasa fiyati bunun yaklasik %55-70 olacaktir.

Yani 2015 standard icin $3759*0.7=$2631, 2015 studio =1229*0.7= $860 beklenebilir.
Su anda 2014 Standard=$2647 ($5014 MSRP) , 2014 studio=$980 ($1743 MSRP) , indirimli fiyatlari bunlar.

Yani demek istedigim, 2015 fiyatlari 2014'e gore ("general relativity" teoremi bazinda) daha dusuk :)
En hesaplisi studyo yine , hele temiz ikinci el bulursaniz super.

Yuh diyorum, o fiyatlar MSRP degilmis!

http://www.musiciansfriend.com/gibson-usa-guitars-and-basses-2015

Gibson iyice abartmis isi, ikinci ele talim :)

O gibson sitesindeki fiyatlar "MSRP" adlandirilan, "parakende onerilen fiyat" seklinde bir sey galiba.
Her zaman fazla fazla verilir. Piyasa fiyati bunun yaklasik %55-70 olacaktir.

Yani 2015 standard icin $3759*0.7=$2631, 2015 studio =1229*0.7= $860 beklenebilir.
Su anda 2014 Standard=$2647 ($5014 MSRP) , 2014 studio=$980 ($1743 MSRP) , indirimli fiyatlari bunlar.

Yani demek istedigim, 2015 fiyatlari 2014'e gore ("general relativity" teoremi bazinda) daha dusuk :)
En hesaplisi studyo yine , hele temiz ikinci el bulursaniz super.

Geri