Parmak Egzersizi Önerirmisiniz?

'Elektro Gitar ve İcra' forumunda tigerbold tarafından 26 Eylül 2014 tarihinde açılan konu

 1. Parmak egzersizi önerirmisiniz?
   
 2. 1234.

  Hocam biraz imla kurallarına dikkat mi etmeye çalışsan artık :) Soru eklerini ayrı yazmaktan başlayabilirsin mesela, bir şey kaybetmezsin.

  Şimdi burada sana pek çok egzersiz gelir ama üç aşağı beş yukarı netten bulabileceğin şeyler olur, biraz kullan şu interneti. Kişisel olarak la minör üzerine egzersiz çalışmaya başlamanı öneririm.

  Vallahi 10 dk uğraştım egzersiz yazdım ama cidden 50000 tane kombinasyon geliyor aklıma, sildim yazdıklarımı. Ne çalışsan sana kar şu an. Hazırcı olma sakın, en sinir olduğum şeydir bu gitar işinde.
   
  Rick bunu beğendi.
 3. Haklısın aslında hazırcı olmak kötü birşey.Ama nette hep aynı şeyler boyle değişik ve güzel bir parmak egzersizi yazar mısın?
   
 4. E 1
  a 2
  d 3
  g 4, g4, d3, a2, E1. e2,a3,d4,g5, böyle böyle diyez alarak devam edersen muazzam pratik yapmış olursun, bunları aşşaği yukarı akor olarak ta basabilirsen süper olur.
   
 5. Ben doğru başlığı açtığını düşünüyorum ki hiçbir parmak egzersizi aynı etkiyi ve aynı şeyi geliştirmez. Bu konudaki eleştirileri sert bir dille yazılmış iyi eleştiriler olarak kabul et kardeşim. İnternette biraz takılıp kararsız kalıp insanların fikrini alman isabet olmuş.

  1234 yapmamanı tavsiye ederim. Yolun başlarındaysan 1324 yap on ikinci perdede bırak zaten kolun tahminimce haşat olacak. Sonra da aynı tel üzerinde 12 13 14 hammer on, pull Off yap kısa sürede hız olarak etkisini göreceksin ama kontrolün aynı şekilde değişmeyebilir aksine yerinde de sayabilir. Metronomla çalış, yapabiliyorsan ki yapmayacağını düşünüyorum pek pratik olmuyor ve can sıkıyor bir yerden sonra, amfide Clean tonda çalış kardeşim kolay gelsin. Forumdaki birkaç arkadaş sorularını lüzumsuz bulup rahatsız olabilirler özelden yaz bana yardımcı olurum. Bize maalesef gösteren olmadı ingilizce de bilmeyince bazı şeylerin cevapları çok basit olurken çok uzaktaymış gibi göremiyorsun. Yardımcı olurum ben, kolay gelsin
   
 6. Holy Wars'un girişi, Johnny B. Goode nin girişi, Stairway To Heavenin girişi, Fade To Blackın introsu, Hysterianın bass girişi ( ama bunun için 15. frete rahat çıkabilmen lazım :)), daha ötesinde Bohemian Rhapsodynin o mamamia bölümünden sonraki açılış.. nefis şeyler var yani. ya aslında youtubeye gireceksin, orada 100 riff yapan abiler var. oradan sevdiğin parçayı tablarıyla (ultimateguitar) den açıp bakıcaksın. sonra istediğin şekilde coverla. !! bu arada KISS'ın parçaları kolay riffler içerir. AC/DC baba da aynı şekilde. Efendime söyliyim; Crazy Train, Paranoid, belki Mr.Crowley falan çalabilirsin metal maksadıyla :) hadi ellirnden öper. !
   
 7. biraz araştırsan internetten gp dosyası şeklinde alıştırmalarda bulunur tahminen
   
 8. troy stetina-speed mechanics for lead guitar metodunu tavsiye ederim, böyle şeyler mevcut kndisinde
  Ekran Alıntısı.PNG Ekran Alıntısgdı.PNG Ekran Alıntısıbgfxhg.PNG Ekran Alıntısı.PNG Ekran Alıntısgdı.PNG Ekran Alıntısıbgfxhg.PNG ytxn.PNG Ekran Alıntısı.PNG Ekran Alıntısgdı.PNG Ekran Alıntısıbgfxhg.PNG
   
  Manweed, antbalci ve Alinon bunu beğendi.
 9. neden birden fazla oldu anlamadım aynı resimler, düzeltemedim Çok pardon.
   
 10. Finger independence için egzersiz arıyorsan 4! işleminde 24 adet egzersiz yazılabilir 4ün permutasyonları şeklinde.
   
  darkafter bunu beğendi.
 11. Beyin bedava
   
  KoNt87 bunu beğendi.
 12. Nevermore - The River Dragon Has Come solosunu 1/2 hızda çalmaya çalışabilirsin. Egzersiz gibi egzersiz.
   
 13. Aynen öyle(y)
   
 14. Adedini sorduğunu hiç sanmıyorum :)
   
 15. Adedini yazdığımı nereden çıkardın? Rakamlarla oynayarak 24 adet farklı kombinasyon elde etmek çok zor değil sanırsam :)
   
  santana bunu beğendi.
 16. __ __ __ __ ----> dört tane parmak var
  | | | |
  | | | Sadece 1 gelebilir
  | | iki sayı gelebilir
  | üç sayı gelebilir
  Dört sayı gelebilir

  4x3x2x1 = 24

   
 17. İşsizlik kafama vurdu ya la
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş