Kulaklık Önerileri

Eyy cemaat yaş 35 ama biraz evvel apartmanın yaşlıları tarafından gitar çaldığım için beni bana şikayet ettiler...Bu yaşlı teyzeleri rahatsız etmemek için kulaklıkla çalmaya karar verdim. Onun içindir ki kulaklık önerilerini bekliyorum... evde bir iki kulaklık var ama tek taraflarından ses geliyo...bana çok pro olmayan ama iş gören kulaklık tavsiye edin lütfen
Şu konuya da açıklık getireyim. şarkı yazmak, beste yapmak, mix yapmak vs gibi dertlerim yok sadece gitar için amfiye bağlamak için bir kulaklık istiyorum.

Sevgi ve saygılarımla...

Son düzenleme:
Ne tür kulakliktan hoşlandığın, bütçen hatta gözlüklü olup olmadığına göre (kulaküstü modeller rahatsızlık verebilirler) değişir herşey.
Kulakiçi modeller uygun bütçe ile Sennheiser ucuz modelleri yada daha uygun modelleri olan philips, sony olabilir.
Kulakiçi olmayan normal modellerde iae ne yazık çok kaliteli birşeyler bulmak çok zor.
Kulaküstü modellere gelince sony ve Philips parasının hakkını iyi verirler...
Özellikle sony tabsiye ederim...

Bende shure srh440 var, D&R'dan almıştım, fiyatı bayağı uygundu orda ama sanırım kaldırmışlar. Fiyat performans bakımından en çok onu beğenmiştim. Amfiye takmak için almadım ama kulaklık girişinden takınca berbat bir ton vermişti. Çok cılız ve kulak tırmalayıcı oluyor...

Samson sr850 kullanıyorum ve tavsiye ederim. Fiyatı bayağı yükselmiş ama gene de alınabilir. Referans kulaklığıdır. Clean ve distortion da çok net alırsın sesleri. Dışarıya çok ses veriyor yalnız bilgin olsun.

Bir kaç yıl önce indirim vardı mydukkan'da sen de mi o sıra almıştın hocam? :)

Samson sr850 kullanıyorum ve tavsiye ederim. Fiyatı bayağı yükselmiş ama gene de alınabilir. Referans kulaklığıdır. Clean ve distortion da çok net alırsın sesleri. Dışarıya çok ses veriyor yalnız bilgin olsun.

Ben başka kulaklık denemedim ancak başka bir başlıkta görüşlerimi belirtmiştim;

http://turkrock.com/konu/52698/#post-949780

Bir kaç yıl önce indirim vardı mydukkan'da sen de mi o sıra almıştın hocam? :)

Yaklaşık 2 sene önce 70 liraya Bursa'da Diyez Müzik'ten almıştım. Fiyat-performans olarak en iyisiydi o zaman. Fiyatının bu kadar arttğını görünce şaşırdım. Hala kullanıyorum. İdare ediyor ama dediğin gibi pek rahat bi kulaklık değil.

Ben başka kulaklık denemedim ancak başka bir başlıkta görüşlerimi belirtmiştim;

http://turkrock.com/konu/52698/#post-949780

Shure'lar mid karakterlidir, uzun süreli kullanımlarda yorabilir, AKG'ler çok detaylıdır ama azcık tizleri parlaktır, AKG'nin k77 modelini öneririm, eğer karakter olarak flat-mat ve dingin seviyorsanız da pioneer düşünebilirsiniz. Kulağı tamamen saran modellerle uzun süre çalışamazsınız, terletir ve ağrı yapar, sennheiser hd-25 tarzı kulaklıklar öneririm, pioneer'ın aynı kasa modeli var bende (Pioneer SE-MJ51) çok memnunum, soundu çok dengeli ve detaylı ve bassları da çok güçlü...

Sennheiser HD 228 kullandım bir süre. Bana göre tam bir f/p ürünü. Tek eksi yanı, kulağa denk gelen pedlerin yanları deri. Yazın kullanınca hafif terleme yapabiliyor uzun kullanımda (2-3 saat kadar sonra)

Şaşırtıcı olarak çorumda behringer hp5000 buldum 100 tl ye onu aldım ama burada arkadaşaların tavsiye ettikleri kulaklıklara da internetten baktım onların performansı daha iyi eğer ulaşabiliyorsan burada isimi geçen kulaklılara bak derim

Saygı ve sevgiler...

Başlığı hortlatıyım. Prosesörlere amfilere vs. bağlayıp da drive tonlarınızı güzelce alabildiğiniz kulaklıklar var mı? Amfimin sesi biraz gürültülü oluyor, kısınca da çalmanın pek tadı gelmiyor. Normal bir kulaklığı prosesöre bağladığımda ise çok cansız bir ton elde ediyorum. Önerileriniz neler? Amacım Referans kulaklık olmasından ziyade gitar tonlarımı güzelce duyabileceğim bir şey olması.

Teşekkür ederim.

Geri