Stokta Olmayan Ekipmanı Stokta Var Gösteren Firmalar !!

Uzun zamandır aklımda olan bir fikir vardı ,ağacı sağlam ama markasız bir strat alıp baştan sona modifiye etmek .Bu amaçla öncelikle sx ash naturel strat için sipariş verdim 3 gun sonra stokta var gözüken gitarın aslında stokta olmadığın söylediler kredi kartıyle yaptığım için alışverişi para 15 gunde geri geldi ancak.Kısa bir zaman sonra bu kez alder olanında farklı bir firmada şansımı deneyim dedim stokta 10 adet var gözüküyor.Siparişi verdim kredi kartı onayı geldi ben kargo beklerken 3 ncü gun akşamı malesef stokta yok mesajı geldi.Bu iki firmadan ilki müzikekipmanı.com 2ncisi mydukkan .Sizden ricam bu olayın benzerini yaşayanlar burda firma ismiyle yazsın ki firmalar azıcık daha ciddi yapsınlar işlerini.Mydukkan hemen ertesi gunu stokta yok diye duzeltti ama müzikekipmanı.com da hala satış var gibi görunuyor http://www.muzikekipman.com/gitar-bas-gitar/elektro-gitar/sx-sst-ash-r-na-elektro-gitar.html yanlış işler bunlar.

Ben de geçmişte canımı sıkan bu tür olaylar yaşadım fakat bu tür dükkanlar çoğunlukla mallarını distribütörlerden alıyor ve genelde bu tür gecikmeler ve günler sonra "aaa stokta yokmuş, pardon" durumları ditribütör kaynaklı oluyor... O nedenle dükkanlara değilde, distribütörlere kızmak lazım sanki :)

Doremusic'in başını çektiği firmalardır. Stokta var gözükür alırsın 1 saat sonra telefon çalar açarsın doremusicden arıyoruz aldığınız ürün stokta yok, yerine şunu bunu alın derler. Hatta bırak direk netten almayı, telefon açarsın şu ürün stokta varmı dersin kontrol edeiyoruz evet stokta var derler, hesabını kitabını yapıp alırsın, 1 saat sonra arayıp yanlışlık olmuş yokmuş kusura bakmayın derler... Doremusicin bu lakaitliği yüzünden 500 küsür lira zarar etmişliğim var. Üstüne birde stokta var diye sattıkları ama aslında ellerinde olmayan ürünün para iadesini 3 hafta sonra alabilmiştim. Mağazaları ilgili alakalı ama internet sitelerinde ve telefon hatlarında türkiyenin en lakait elemanlarını çalıştırıyorlar...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Şimdi bir mesaj geldi kredi kartıyle taksitle almıştım guyya aleti ya adamlar taksit taksit iade edecekler !! bakarmısınız rezilliğe efendim bankaların işleyiş sistemi öyle imiş çok yuksek bir meblağ değil ama almadığım malın parasını benden kesip sonra 6 taksitte geri verecekler hakikaten dangalak firmalar cenneti bir memlekette yaşıyoruz yav avrupada olsa var ya yemin ediyorum direk adamları mahkemeye verip tazminatını alırsınız tecrube ile sabit .Ama burda kişiler değil firmalar ve sermaye grupları kollandığından dolayı devlet tarafından, böyle enayi yerine koyup insanları her şekilde çarpmak üzerine çalışıyor firmalar .

Bu tür bi olay oldu baby mooer stokta yoktu fiyatı 140 civarı bişeydi aradım ne zaman gelir diye stokta var düzelteyim dedi düzelti sonra ben ödemeyi yaparken site reddetti ödemeyi sayfayı yeniledim ürün 196 olmuş aradım itiraz ettim fiyatı tekrar 140 yaptılar aldım yani zarar yapacağınız zamanlar itiraz edin ben böyleyken aldım diye bu bir tüketici hakkıdır :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
cruiser_rider dostum doğru söyluyorsunuz ama türkiye geneline satış yapan buyuk bir firmanın elemanları ne iş yapar ? bu adamlar hiç olmazsa haftada bir 15 dakika kontrol yapamazlar mı envanterde ne var ne yok tedarikçi firmaların stok durumları vs gunumuze herşey zaten online sistemlerden oturduğunuz yerden çek edecek şekilde tasarlanmış.Muzikekipmanı hala stokta yok diye para iadesi yaptığı gitarı stokta gösteriyor online satış sitesinde bu aymazlıktan başka bişey değil mesaj yazdım duzeltsinler diye şimdi bakalım ne zaman kaldıracaklar ?

Böyle lakayıt firmaları gördükçe benim de sinirlerim bozuluyor. Her yazdığınız cümlenin altına imzamı atıyorum, bu kadar isim yapmış firmalar müşterisini bu kadar keriz yerine koymamalı!

Ovv hoş geldin tadında bir başlık. Piyasada bunu yapanı direkt iğlemeye gerek yok zaten yapmayan yok ! Bence bu sorun ile karşılaşmadığınız firmaları örnek vermek gerek. O da yüz websitesinden 1-2 si sanırım.

Herkes yapıyor diye iğnelememek olmaz bence, birileri ses çıkarmalı ki, üstelik direkt hedef göstererek çıkarmalı ki, o telefonu kapattıklarında rahat rahat işlerine devam edemesinler. Ancak benim asıl derdim büyük firmalarla, başlığı açan abimizin yazdığı gibi. Yani her şeyi geçtim en azından pişkin pişkin, samimiyetsizce 'malesef' içeren cümleler kurmamalılar. En azından mahcup bir tavra bürünmeliler diye düşünüyorum.

cruiser_rider dostum doğru söyluyorsunuz ama türkiye geneline satış yapan buyuk bir firmanın elemanları ne iş yapar ? bu adamlar hiç olmazsa haftada bir 15 dakika kontrol yapamazlar mı envanterde ne var ne yok tedarikçi firmaların stok durumları vs gunumuze herşey zaten online sistemlerden oturduğunuz yerden çek edecek şekilde tasarlanmış.Muzikekipmanı hala stokta yok diye para iadesi yaptığı gitarı stokta gösteriyor online satış sitesinde bu aymazlıktan başka bişey değil mesaj yazdım duzeltsinler diye şimdi bakalım ne zaman kaldıracaklar ?

Haklısın... Ben sadece işin distribütör tarafına da dikkat çekmek istemiştim... Hatta şunu da söyliyim, eğer aradaki mydukkan vb. siteler olmasaydı ve işimiz ditribütörlere kalsaydı çok büyük bit ihtimalle bu günlerimizi arardık diye düşünüyorum :)

Bu durumlardan önce telefon açmanızı ve telefona çıkan dangalaktan emin olduğunu sormanız lazım. Türkiye'de saygıdeğer bir abimin dediği gibi , ....... ucuyla iş yapmaya alışık bir milletimiz olduğundan malesef bu durumlar az başımıza gelmiyor. SGK'nın da bu konuda ne kadar yetersiz olduğunu, 8 saat iş yapma zorunluluğunun ne kadar lakayıt işlediğini görmesi için örnek teşkil edicek sanırım bunlar... Acınası !

Geri