Gitara Kaç Yaşında Başladınız?

14 lü yaşlarımda klasik gitarda akorları keşvetmiştim daha sonra metal e ilgim başladı ve 18 yaşımda arkadaşımın gitarını ve amfisini bana vermesiyle elektro gitara başladım sahneye de üniversite hazırlık zamanlarımdı yani 19 20 civarı

14 Yaşında başladık, ilk sahne 15,sonra 16-17 diye gitti.18de üniversite ile beraber tüm işler boşa sardı.Sonrasında sahne gitti tozu kaldı.

Klasik Gitara 14 Yaşımda başlamıştım. 15 Yaşımda ilk kez klasik gitarla sahneye çıktım.
Bas Gitara 17 yaşımda başladım ve başladıktan 3 ay sonra sahneye çıktım. Yaklaşık 3 yıl bass çaldım.
Elektro Gitara 19 Yaşımda başladım. 21 yaşımda elektroyla sahneye çıktım. Yaş 29 son 2 yıldır sahneye çıkmıyorum. Çıldırmak üzereyim :D

klasik hiç çalmadım, elektro ile başladım 10 yaşındaydım başladığımda ilk defa sahneye lise yıl sonu etkinliklerinde çıkmıştım sanırım 16 yaşındaydım...

16 yaşında elektro gitara başladım
17 yaşımda akustik gitara başladım.
20 yaşımda klasik gitara başladım.
22 yaşımda ilk konser deneyimim oldu
5-6 kez sahneye çıktım sanırım,hepsi konserdi düzenli program değildi.
Ayırdığım süre çok azalmakla birlikte halen çalıyorum.Her gün klasik gitar çalıyorum diyebilirim.Sahneye çıkmıyorum
29 yaşındayım.

Evde oldukça fazla müzik aleti olduğu için erken başladım haliyle, rus malı bir klasik gitar oyuncağımızdı.. Sonradan anladım ki iyi bir gitarmış.. İlk olarak boyum yetmediği için kucağımda kanun gibi tellere tepeden basarak 80'lerin melodileri tıngırdardı, yaşımı tam bilemiyorum, Dallas filan vardı televizyonlarda, öyle şeylerin, Erol Evgin şarkılarının riffleri filan.. Sonra galiba 7-8 yaşlarında boyum yetti, akustik ve elektro gitara başladım.. Sonrasında babamdan nota dersleri geldi, piyasada bilinen, bazıları konservatuarda da okutulan 8-10 metodu bitirdim sayesinde.. Ortaokulla beraber arkadaşlarıma gitar çalmaya başladım, 18-19 yaşlarımdan sonra da çokça sahne aldım.. en son galiba 2001'de sahneye çıktım, sonrası iş-güç, aile, sorumluluklar.. Artık vakit olursa evde kendi zevkim için kayıtlar yapıyorum.. Bazen de İngiltere'de tonmaisterlık yapan İngiliz bir arkadaşım için bir kaç riff yazıp, çalıyorum ya da onun istediği şeyleri kaydediyorum.. Sahneye çıkma isteğinden ziyade grupla çalma isteğim hala var, onu da arada arkadaşlarımın grubuyla takılarak ya da backtracking'lerle arada törpülüyorum..

21 yaşında gitara başladım. 22 yaşında Ankara barlarında düzenli çalmaya başladım, paldır küldür gidiyoruz halen hard-rock deryasında. Esasen geç başladım ama; sürekli sahne yapmak, insanı çok geliştiriyor. Erken başlamak gerekir ama bir enstrüman için hiç bir yaş geç değildir. Zaten bir insan ömrü bir enstrümanı tamamen bitirebilmek için pek yeterli değil bence :)

Klasik Gitara 14 Yaşımda başlamıştım. 15 Yaşımda ilk kez klasik gitarla sahneye çıktım.
Bas Gitara 17 yaşımda başladım ve başladıktan 3 ay sonra sahneye çıktım. Yaklaşık 3 yıl bass çaldım.
Elektro Gitara 19 Yaşımda başladım. 21 yaşımda elektroyla sahneye çıktım. Yaş 29 son 2 yıldır sahneye çıkmıyorum. Çıldırmak üzereyim :D
Hocam bunların hepsinin kursuna gittiniz mi?

hiç kurs almadım :D arkadaşlardan duyduklarım gördüklerim, internetten bulduklarım. Fazlasıyla inat ve azim var işin içinde. Yaz tatillerini iyi değerlendirdim. Ben son 6 aydır kurs alıyorum itiraf etmek gerekirse :D ama tavsiyem olabildiğince erken kurs almaya çalış. Bilerek ve farkında olarak çalışmanın getirileri çok fazla

Ilkokul 3.sınıfta ilk gitarımı anneannem almıştı. ondan sonra kursa başladım ama o kurstan zevk alamadım ve iyi ögrenemedim

Sonra babamın istedigiyle klasik müzik üzerine dersler almaya basladım.

Yıllar gectikce Klasik müzige ilgim arttı.tango en skai,asturias,el ultimo tremolo,aranjuez,capricho arabe vs eserleri çalmaya başladım ondan sonra paco de luciayı izlememle beraber flamenko maceram baslamıs oldu.

hala flamenkoyla klasik muzigi birarada goturuyorum elektro gitarım odanın köşesinde yatıyor çünkü ilgi alanım degil :)

Bu arada bende çok fena hırs vardır ama maymun iştahlıyımdır nerdeyse cevremdeki her kursa gittim dans,basketbol,futbol,tenis vs. Hepsini yarıda bıraktım ama gitarı bırakmadım ilk basladigim haftalar parmaklarım uyusana kadar calisiyordum ve hocanın etkeni cok buyuk tabi.

12 yaşımda bayram harçlıklarımın el verdiği bi klasik gitarla 13 te de ilk elektrik gitarımı dayılarım sponsorluğunda aldım aynı yıl sahneye çıktım gülpembe

Geri