Godspeed You Black Empreror

'Yabancı Rock Grupları & Sanatçıları' forumunda kuntumut tarafından 13 Ocak 2004 tarihinde açılan konu

 1. Bu grubu bilen var mı? 28 Gün Sonra'da bir parçaları vardı ama parça soundtrack'te yoktu (East Hastings). Hırs yaptım ve parçanın kimin olduğunu öğrendim ve zar zor o parçanın bulunduğu albümü aldım. Tavsiye ediyorum grubu. Hakkında bir şeyler bilenler bilgilerini paylaşırsa mutlu olurum. Mahcem abi kesin biliyordur bunları.
   
 2. bilen yok heralde :D

  1.5 yıl olmus kımse birsey yazmamıs =)
   
 3. bu ismi daha önceleri duymuştum ama f#a#oo
  albümlerini şans eseri dinledim ve godspeed you! black emperor'un o eşsiz müziğine kendimi kaptırdım, şarkıları çoğunlukla enstrümantal olmasına rağmen amerikan emperyalizmine eleştriler içeriyormuş, bunu anlamak biraz zor ama, yaptıkları 15-20 dakikalık enstrümantal şarklırı bana sevdirmeyi başardılar, özellikle yaylı düzenlemelerine bayıldım, kesinlikle çok değerli ama biraz sabır isteyen bi müzik yapıyorlar...daha fazla ilgiyi hakediyorlar...
   
 4. artrock yapıyorlar.kanadalılar.8 kişilerdi en son :)

  rockets fall on rocket falls gibi bi şarkılarını edinebilirsiniz.

  uzun şarkıları vardır,teatral'dir.vokal yerine genelde replikleri kullanılar.aslında film müziği gibi müzikler yaparlar.

  bir de adamlar biraz isyancıdırlar.sistem karşıtlığı gibi bir olgu had safhada mevcuttur.
   
 5. Kanadalı arıza müzik yapan,arıza ağbiler.Moduna girildiği zaman uçuran bir müzik ama her zaman adapte olmak kolay değil,çok kalabalık elemanlardan oluşan bu grup kendisine benzer tarzada bir çok yan proje üretmiş durumda,müziklerinden hoşlananlara Mogwai grubu tavsiye edilir..
   
 6. Beni kesmedi, ama bi daha dinleyeyim artık madem...
   
 7. the dead flag blues, east hastings, moya özellikle takıldığım şarkılar, mevsimden midir nedir çok sevdim ben bu grubu, ha bi de explosions in the sky var, godspeed paralelinde ilerliyorlar, ama müzikleri biraz daha dinamik, daha önce türkiye'ye de gelmişler istanbul caz festivali kapsamında, neleri kaçırıyoruz farkında olmadan...
   
 8. post rockveya art rock, farketmez. orjinal otesi bir muzikleri oldugu icin kolay hazmedilen albumleri yok bu adamlarin. delicesine degisik albumler yapiyolar. cook fena cok..

  set fire to flames var bi de bunlarin yan projesi.
   
 9. 'A Silver Mount Zion' ve 'Esmerine' adlı 2 yan projeside mevcuttur.

  'Enstrumantel Post Rock' tarzını bol yaylılarla harmanlayıp, gayet uzun, yani dadikalarca süren kayıt ve albümler yapar topluluk. (hala keşfedemeyenlere duyrulur)
   
 10. severm cok abi 28days later ı sinemada izlemistim ciktigim gibi direk nete daldim orda calan aradim gunlerce surdu buldugumda cok sevinmistim super bi grup ya..
   

Bu Sayfayı Paylaş