Compressor Kullanımı Için Yardım...

pedal dizmede izlenen genel yöntem "ton katı (wah, drive, comp., eq)" olarak tabir edilebilecek olan pedalların önce, "zamansal efektler (modülasyon efektleri, chorus, flanger, phaser, delay vb.) daha sonra yerleştirilmesidir, comp.'u en başa koyduğunda volüm kaybı olması normal değil, belki senin pedalda bir problem vardır, çünkü level'ı köklersen ses ister istemez artar, comp.'u en sona koymak bence mantıklı değil, çünkü kullandığın tonu her yönüyle sıkıştırmış oluyorsun, ama bildiğim kadarıyla boss cs3'te sustain ayarını minimuma getirdiğinde alet limiter görevi yapmaya başlıyor, yani sadece üstten bastırıyor sesi, en sona koyduğunda sustain ayarını düşük tutmak lazım sanki.

evet benim alette de olabilir bir sorun onu bilen birilerine göstersem iyi olur aslında.belki benden de kaynaklanan bir hata olabilir volume kaybının olması.hani ara kablolar falan dandik olabilir.ben bir daha deneyim şu sıralamayı:
wah+cs3+ts7+gdi21+cf7

line6 ların o fiyatına göre performansı bence tartışılır.netten de dinleyince gayet hoş geliyor tonları.ama davulun sesi uzaktan kulağa hoş gelir hesabı,kabarık fiyat ve güzel demolarla insan birazcık aldanıveriyor gibime geliyor.tabi sizler daha iyi bilirsiniz benim fikrim bu

Yurtdışında XT live sıfırı 399$ a satılırken türkiyede 1200-1300YTL ye satıldığını düşünürsek, türkiyede bu aletlerin biraz fazla lüks olduğunu düşünürüm ben tabi bu sadece benim fikrim. He pedalların kalitesine diycek bir sözüm yok tabi..

Ritmlerde vuruş boşluğunu bu aletle kapatabilirmiyiz?(bu tanımı salladım) Yani bir akor basıcam bunu sürekli vurucam ama sanki 1kere vurmuşta sonsuz sustainli bir gitarmış gibi ses gelcek?

arkadaşlar bende sansamp gt2 ya da tri-ac/wah pedal/EQ/chorus ya da delay şeklinde bir setup kurmak niyetindeyim.amfim yok.
direk mixerden giricem.sizce compressor kullanmam gerekirmi.
yani bu aletlerle dip gürültüsü gibi sorunlar yaşarmıyım.
bir de EQ konusunda marka olarak tavsiyeleriniz nelerdir?

Bu arada benimde bir sorunum var, başlık açılmış bari burada sorayım.

Bir parça içerisinde cleanden distortion'a geçince ses seviyesi bir hayli yükseliyor. Yıllardır gitarın volume'ünü geçiş sırasında kısmaktan başka bie şey yapmadım fakat tahmin edersinizki zor oluyor. Compressor işe yarar mı? Marshall ED-1 iyi bir seçim mi?

anfinde clean için ayrı kanal distortion için ayrı bi kanal yoksa gayet normal distortion da sesin yükselmesi...Clean in ekolayzır ayarlarıyla distortion ınki zaten aynı olmamalı bence...Belki Cleande comp kullanıp distortionda comp u kapatırsan işe yarayabilir ama ne kadar sağlıklı olur bilemem,senin sorunun ekolayzır ve volume ayarlarınla...compresörün görevi clean deyken teller arası kalınlıklardan doğan ses farklarını ortadan kaldırmak...bakın compresörsüz çalın bi normal cleande solo atın biraz sonra pink floyd'un clean soloları barındıran şarkılarını bi açın anlıycaksınız farkı...

benim sorunum amfinin distortion'ı değil, genel olarak kullandığım distortion pedalım. DS-1. Ses artışı çok normal tabi ama belki compressor halledebilir gitar-->DS-1-->Compressor-->delay-->cry baby-->amfi şeklinde kullanırsam diye düşünmüştüm...

anladım..cleanlerde bendeki Mxr Supercomp sesi yükseltiyor mesela doğru,Distortion ın sesini aşşağı çekmen zor(ds-1 in üstündeki level bile işe yaramıyorsa ama bende de vardı) ondan clean i yükselticeksin...evet bu bir çözüm olabilir...tabiki distortiondayken compresörden çıkmak isteyebilirsin,bu sebepten çift pedala basman gerekicek...
peki sen ds-1 anfiye girmiyomusun? ya da ekolayzırsız direk herangi bir kolona mı giriyorsun çünkü eğer anfiyle cleanin sesini açıp ds-1 üstünden level dan minimuma çekersen pedalı halloluyo diye hatırlıyorum geçen hafta sattım ds-1 imi kullandım yani...

Geri